חמישה דברים שאנשים מוצלחים עושים וכל אחד נמשך אליהם

מהו הקסם של אנשים שכולם רוצים לדבר איתם? כאשר הם מתחילים לדבר כולם מקשיבים? האם יש מישהו במשרד שלך שאנשים פשוט נמשכים אליו? בטח חשבת הרבה פעמים למה זה לא קורה לי? אולי הם יודעים את כל החדשות הטובות לפני כולם? מרצים את כולם? רוב האנשים שאינם מצליחים לקיים תקשורת מצליחנית תולים זאת בנטיות מולדות ביכולות "סופר חברתיות". אני הולכת לנפץ לך את המיתוס הזה

חמישה דברים שאנשים מצליחים עושים וכל אחד רוצה לדבר איתם

חמישה דברים שאנשים מצליחים עושים וכל אחד רוצה לדבר איתם/ אביבה פרידמן
מהו הקסם של אנשים שכולם רוצים לדבר איתם? כאשר הם מתחילים לדבר כולם מקשיבים? האם יש מישהו במשרד שלך שאנשים פשוט נמשכים אליו? בטח חשבת הרבה פעמים למה זה לא
קורה לי? אולי הם יודעים את כל החדשות הטובות לפני כולם? מרצים את כולם? רוב האנשים שאינם מצליחים לקיים תקשורת מצליחנית תולים זאת בנטיות מולדות ביכולות "סופר חברתיות". אני הולכת לנפץ לך את המיתוס הזה. אין שום סופר יכולות אילו הן מיומנויות שאנשים רכשו. חלק בלמידה ותרגול וחלק הבינו את זה אינטואיטיבית. אבל אף אחד לא נולד כזה!
כל מה שאתה צריך לעשות זה להעתיק את חמשת ההרגלים של אנשים נגישים:
1. הם מחייכים ותמיד -
כן, זה כל כך פשוט. חיוך, על פי מחקר, לא רק גורם לך להיראות ידידותי יותר ו נגיש, זה מדבק - כלומר, זה יוצר תגובה הדדית של עמיתים כלפייך, וכאשר אנשים שמחים, הם עוסקים יותר במטלות העבודה ב Flow. אין הכוונה לחיך ללא סיבה. את/ה יודע מתי זה מתאים לחייך, לקרב ומתי ללבוש ארשת פנים רציניות.
2. הם מקשיבים ולא שופטים –
הקושי הגדול של כולנו בחיי העבודה ובחיי המשפחה. אנחנו ממעטים להקשיב ולתת לזולת לפרוק את אשר על לבו. אנחנו מזדרזים להביע דעה, לתת עצה, להביע רגש מוקדם מדי. חשוב להבחין בין הרצון של אנשים לפרוק לבין הרצון לבקש עזרה.
אנשים פופולריים הם קודם כל, מאזינים פעילים, הם לא בוהים בהודעות בטלפונים שלהם, משחקים איתם תוך כדי האזנה, אבל ...הם גם לא כופים את דעותיהם על אחרים. הם שומעים ומקבלים מידע ללא שיפוט, ורק כאשר נשאלים, מספקים משוב ועידוד.
3. הם אינם מפחדים להיחשף ולהיות פגיעים -
זה אולי נשמע מוזר - מי רוצה לחלוק את הבעיות שלו עם מישהו שיש לו מספיק משלו? - אבל חשיפה אישית ושיתוף פגיעות גורם לאנשים אחרים, להרגיש כאילו הם לא לבד, וכי הם יכולים לסמוך עלייך. אתה שם איתם. בהרגשתם תוכל להבין מאיפה הם באים. אם אתה יכול לחלוק את הבעיות שלך ולדון על הקשיים או הפגמים, בגלוי ובבטחה, זה מעודד אנשים לעשות את אותו הדבר.
כאשר הצד השני, נראה מושלם זה יכול לגרום לחוש אי נוחות בחשיפת קושי או פגם. לא בגלל שאנשים אינם מתרשמים מההצלחות שלך, אלא בגלל שהם עלולים להרגיש מאוימים ממך ומהשיפוט שלך. זה נכון וטוב לאנשים שהם רוצים להשליט יראה ופחד מהם אם אינך כזה, תהיה אנושי.


4. אמץ שפת גוף נינוחה -
בדיוק כמו שכשאתה מחייך יש את הכוח לשנות את מצבי הרוח של אנשים, שפת גוף "רחבה" בעלת תנועות גדולות, מקרבות ומעגליות יכולה לגרום לאחרים להיפתח לך בתדירות גבוהה יותר. ונסה ואן אדוארדס חקרה ומצאה כי "הנהון משולש" בראשך כלפי אדם מדבר יגרום לו לדבר לפחות שלוש או ארבעה פעמים יותר ממה שציפה.
וזה גם אומר הימנעות משפת גוף סוגרת, מכווצת, לא ישירה כגון: הפניית מבטים לצדדים, שילוב ידיים גבוה על בית החזה, משחק בחפצים על השולחן, וכל התנהגות המראה על חוסר עניין.
5. שאל/י שאלות, תשתתף ואל תשתפן –
בארץ כולנו אוהבים לדבר, לצעוק, להתווכח בכל מקום. אבל כאשר מגיעים לישיבת עבודה חשובה, כנס , דיון רציני כל האמיצים משתתקים. זו טעות. שאלת שאלות בכנסים היא קשה ומביכה כך בישיבות גדולות, אבל היא עושה שני דברים: נותנת לך הזדמנות להיראות, להישמע על ידי כל הקהל בבת אחת – הופך אותך לבלתי נשכח גם לדובר/ מרצה/ מנהל וכתוצאה מכך לא רק שאנשים פונים אלייך גם אותו אדם יחפש אותך כדי להרחיב את הנושא המעניין את שניכם.
אז, איך אתה יכול לתרגל את זה על בסיס יומי? אל תחשוש לפנות לאנשים עם שאלות או להרים את היד שלך בפגישות. הסקרנות שלך תלהיב את הדובר ואת האחרים - מה שעשוי לגרום לאנשים לרצות לדבר אתך עוד ולשאוב ממך עוד רעיונות. גם אם טעית ולא דייקת, עדיין הרווחת, כי חשפת חוסר פחד, צד פגיע וזה ממש בסדר לא לדעת הכול. חשיפת צד רגיש ופגיע הינה איכות אטרקטיבית. (ראה סעיף 3) זה אפילו גורם לך להיראות חכם יותר - ומי לא רוצה לדבר עם מישהו חכם?

וזה הכול! חמש דרכים קלות להיות חביב יותר, נגיש, ובסופו של דבר מעודד את האחרים לפנות לשיחה לאוורור, השראה, או עצה.


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל