שקרי הקשר הזוגי - נקודת מבט נשית

בהתחלה אנחנו מוקסמות. קרסטליזציה. האהוב מואר באלפי אורות שעושים טוב ואושר. חודשיים אחרי ספקות מתחילים לצוץ. זהו תהליך נכון ובריא. אבל.. כאשר הדברים מתחילים לתפוס כיוון שונה ובעיקר כאשר אי אפשר לדבר על הדברים והאיום מסווה או גלוי על נתק מידי. זה הדמן לקום וללכת.

קשר בקשר
האם הקשר הזה מתאים לי? עשרה סימנים מתי כדאי להתחיל להתקפל. לא צריך שכל העשרה יתרחשו. מספיק ארבעה מתוך השבעה הראשונים, כדי לומר שלום.
חודש וחצי עבר ועמו ההתרגשות המדהימה של קשר חדש שבו ריחפת, חלמת וכבר תכננת את העתיד לפרטיו. זה השלב הראשון של כל קשר, מציאת דמיון וקרבה לפעמים מדומה בין בני הזוג. Lovers are a like? לא בטוח...

לאט ובהדרגה מתחילים לצוץ הפערים והשאלות האם הוא מתאים לי? האם זה גבר חלומותיי? משהו בך חש כי הכתובת כתובה על הקיר, אבל עדיין קשה להבין מה קורה. חלק זה גם מהלך טבעי של קשר שהופך מדמיון למציאות. ארבעה סימנים מתוך שבעת הסימנים הראשוניים, שמוצגים כאן, הם תמרור אזהרה והמלצה חמה- ללכת. כל זאת בתנאי שאי אפשר לגשר על הפערים במילים או מעשים.
1. את משתנה ולא לטובה
את לא יודעת מה קורה איתך, את כבר לא משקיעה בעצמך, מזמן לא ישבת בנחת וצפית בסדרה בטלוויזיה. משהו בך מפוחד מעט, מרגישה שצריכה לתת דין וחשבון. הולכת על ביצים. חשוב לך יותר לקנות לו, להכין לו, ואת .. לא הולכת למספרה כי חשוב לך להיות בבית כשהוא בא. מזמן לא הקשבת למוסיקה שאת אוהבת או שלא קנית לעצמך משהו נחמד. את מרגישה שאת וה"אני האמתי שלך" מתרחקים. את מתרגשת עדיין אבל לא מהמקום הנכון. את חלשה כמו עלה נידף ברוח.
בלבול הוא חלק מן ההתאהבות, אבל הוא מתחיל להיות סימן לא טוב כאשר הוא גורם לך לירידה בערך העצמי, כאשר את מרגישה כפיה לעשות דברים שלא עשית קודם כדי לשמח או לרצות, או הגרוע מכול- כשאת כבר לא יודעת מה ואם את מרגישה בכלל.
2. את נעלמת
משהו רע קורה למצב הרוח שלך, לסבלנות לאחרים. את רק רוצה לדבר עלייך ועליו. עוד ועוד חפירות ושאלות. שום דבר אחר לא מעניין. אנשים סביבך רומזים לך שלא נעים להיות אתך. לא עונים לך, נמנעים מלצאת אתך. הפסקת להיות הבחורה הכיפית שהיית. תירוצים? מיליון... עייפות, תחילת קשר, לחץ בעבודה... את מתרצת עבורך ועבורו שרע לך בעצם.


3. נהיית זיקית
את משחקת מישהי שאת לא. מנסה להתאים את עצמך לעולמו ודעתו. כל מה שנדמה לך שהוא -את גם. אם לפני כן היית בחורה ביתית, עליזה, שמחה פתאום את נהיית רצינית, אשת העולם הגדול, מתעניינת בכדורגל... השקר מרחיק ממך את חברייך אבל לא אכפת לך... הם מקנאים. ברור שאת אוהבת פלאפל ברחוב, סביח ...כי זה מה שהוא אוהב... בגדים? מעולם לא לבשת גינס צמוד, רק בגדים מחויטים. זה יתפוצץ ובגדול.
4. את הבאר הרגשית ולפעמים גם הכספית
והוא לא. את משקיעה בכל הוא עייף, טרוד, קשה לו. את מתרצת בשבילו מוותרת על כל נתינה מצדו. את מנחמת, מבשלת, קונה מתנות קטנות, יוזמת נסיעות והוא מואיל להגיע וגם באבירות נותן לך לשלם על הארוחה, החופשה, דמי הכניסה. הארנק באוטו, אין לו כרגע מזומן...
אם אחרי כמעט כל פגישה איתו את מרגישה שאת מרוקנת, שבירה ועייפה, הגיע הזמן שתעשי חשבון ותבדקי את מאזן הכוחות שיש ביניכם. זה נהדר לתת – אבל עוד יותר נהדר זה לתת ולקבל, ואם את רק נותנת, ולא משנה מה – בין אם זה כסף, תמיכה רגשית או כל עזרה פיזית, וכל מה שאת מקבלת בתמורה זה אדישות וכפיות טובה, את צריכה להתרחק, ומהר.
5. את מנוצלת גם במיטה
אם גם אחרי חודשיים בקשר הוא עדיין מתעקש על סקס בכל פגישה ולא משנה איך את מרגישה או מה את בעצם רוצה – זוהי נורת אזהרה. את לא יכולה להיות בקשר רציני עם גבר שכל מה שמעניין אותו אצלך הוא מה שבתוך החזייה שלך, מה שמתחתיה ומהי הדרך הקצרה ביותר להגיע לשם. אם אחרי כל פגישה איתו הוא גורם לך להרגיש כמו פרוצה ללא תשלום – הפסיקי את הקשר הזה, ומיד. התירוצים שהוא נמשך אלייך , לא יכול בלעדייך, הם לא מחמאות, סתם סטייה. הוא לא רוצה לצאת אתך באופן די קבוע... "אני עייף... בואי אליי..". לא מציג אותך לחבריו והוריו אחרי חודשיים, שלום ותודה.
6. הצפות רגשיות ללא סיבה
אם את בוכה ללא הרף, עצבנית, חסרת שקט, מתנהגת גרוע לכל אהבייך. את מוצפת ברגשי פחד. אין סיבה לבכות ללא סיבה, לחוש מחנק בגרון או סלע בחזה. משהו תקוע וחסום את חוששת לדבר. לרוב זה בגלל איום ישיר או מסווה " לא טוב לך, הדלת פתוחה...", " אז אני לא בן זוג טוב, זה אני." אל תישארי היכן שקולך לא נשמע. אל תישארי כאשר את מתרצת את ההתנהגות המבישה שלו כלפייך, לאחרים.
7. את מדברת עם כל העולם
לאט לאט את אוזרת אומץ.. כותבת בלוג מפרסמת פוסט ב Super Girls” זה אופי" ועשרות אלפי נשים קוראות אותך, אבל איתו את לא מדברת. נחנקת. האם זה הוא או את? הוא חונק? או את אוהבת לסבול? שה השלב שכבר ברור שרע לך. מה את עושה. אם זו לא שאת מכירה, לכי. אם זו לא את הבחורה הישירה, הצוחקת, המדברת על הכול... משהו רע קורה לך. ראשית לכי אח"כ תבדקי, מה קרה.
8. את נהיית שבויה
הפחד להישאר לבד, הפחד מדחייה, מפרידה משתק אותך. את כבר די יודעת מה קורה ואז את מתחילה לתרץ לעצמך שזה לא כזה נורא... את מתרחקת אוטומטית מכל מי שמעיר לך הערה הכי קטנה על המראה המוזנח שלך, מעיר לך על המפגש המשותף אתכם, על הזלזול שלו, הריחוק. כל מי שמעיר עף או נחתך על ידך או על ידו. הוא מפסיק לבוא למשפחתך, דורש שחברות של שנים תעלמנה, החתול והכלב שלך גם מפריעים. אם את נכנעת ובאמת מסלקת מחייך עציצים, אחיינים, חברים, הורים זה אור אדום זועק. היזהרי! כאשר גבר תובע אותך רק לעצמו ומשתלט על כל עולמך הוא משעבד אותך ומונע סיוע אם תרצי ללכת. איבדת במו ידייך את כולם לאן תלכי כעת?
9. תחילת הסוף
את מחילה להסתיר מפגשים עם חברות שהוא לא אוהב, שיחות עם אימא, ביקורים אצל אחותך. את מבטלת נסיעות מהעבודה כי הוא לא אוהב את חברייך, אבל מוצאת חברים חדשים שהא לא מכיר כדי לשפוך את לבך. אין גבר בעולם ששווה שבשבילו תנתקי את חייך וחברייך. המחיר עצום. כל בגידה פיזית , רגשית ואפילו בדמיון היא אות לבדק בית אם את עושה את זה ממצוקה.
10. האיום מתממש
הרגשת וזה קרה. הוא נטש ראשון בלי מילים, הוא שבר או זרק. סתם העמיד פני נפגע ויזם מריבת ענק. אל תחפי עליו תני לו ללכת. זו הדרך המהירה והטובה לסיים סאגה כזו לפני שתהפוך לטרגדיה. חששת שזה יקרה וזה קרה- מצוין. יהיו כמה ימים קשים מאוד, עוד שבועיים שלושה לא נעימים ואח"כ הקלה. לעולם אל תחיי תחת איום. כאשר מישהו מאיים בעזיבה- פתחי את הדלת לרוחה. חזרי לחברים, למשפחה, לתחביבים. לכל אלה שאמרת שלום. הם שם תמיד


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל