הטווס הגברי

בואו נודה בזה, הגבר הישראלי שכח איך לחזר. אתרי ההיכרויות, הרשתות החברתיות והאפליקציות גרמו לגברים לאבד את הכישרון הטבעי של החיזור.

נושא החיזור בא לידי ביטוי כבר בפניה הראשונה דרך העולם הווירטואלי. במקום לפנות בצורה נעימה ומפויסת כמו: "אשמח להכיר" או "אהבתי את הפרופיל שלך". הפניה הראשונה מתחילה במשפטים: "היי סקסית" או "איזה גוף יפה יש לך". פניה כזאת משדרת רק מיניות, ואינה משדרת רצון להתחלת קשר רציני.
במידה ומדובר בפניה מפויסת, השלב הבא מתחיל בהתכתבות במסרונים. בעבר, בני המינים היו מנהלים שיחה ראשונית בטלפון לצורך היכרות. היום, הכול נעשה במסרונים, ואז עולה קושי בלהכיר את הצד השני באמת. ההיכרות עם הצד השני מצטמצמת במשפטים קצרים, שלעיתים לא ברור הקשרם. בנוסף, במקום לשמוע חיוך שעולה מהצד השני מאנקדוטה חיננית, מופיע מסרון של סמיילי. הצחוק שהוא אלמנט משחרר כמעט ולא נשמע, והסמיילי או "חחחחחחחחחחחחחחח" אינם מהווים תחליף לצחוק מתגלגל, שיוצר קרבה וחיבור.
ואם כבר הייתה שיחת טלפון ראשונית, ולא התכתבות במסרונים, מתחיל המפגש הראשון. אבל במקום לגרום לצד השני להכיר אותך דרך עולם התוכן שלך, הגבר מתחיל להחמיא באופן בלתי פוסק עד כדי חנופה המעוררת בחילה. כמו שטונה כותב בשירו "רוק 30": "אתה מחמיא, עד שזה מצמיא, עד שזה נמאס,
עד שמשהו נתפס, אולי הפעם זה רומנטי?"... גברים בבקשה אל תחמיאו יותר מידי, זה משדר חוסר אמינות ויוצר ריחוק במקום קרבה. אם יכולתי לקבל אלף ₪ על כל גבר שאמר לי שאני האחת שלו כבר בדייט הראשון, הייתי מיליונרית.
ומתי מגיעה האכזבה הגדולה? כשהכול זורם ואתם מתראים כבר יותר משבועיים, ואז עולה חוסר היכולת להכיל "לא". חברים, בזוגיות אמיתית, הצד השני לא חייב להסכים עם כל דבר שהצד האחד אומר. איבדנו את המקום של הדברות, לדעת לשוחח על חילוקי דעות בצורה חברית. במקום זה מופיעה תוקפנות המתובלת בשתלטנות הבאה לידי ביטוי במשפטים הבאים: "למה את לא מקשיבה לי", "את צריכה להסכים איתי בהכל".
בנוסף, מופיעה תגובה לא ברורה, כשאת מעלה הצעה לייעול או הצעה לשיפור אורחות חיים. אני מתכוונת למשפטים כמו: "את לא תגידי לי איך לחנות את האוטו שלי", "אף אחד לא יאלץ אותי לחגור חגורת בטיחות". יקרים שלי, לא התכוונתי להכריח, רק הצעתי משהו....
רצוי ומומלץ שהגבר הישראלי ילמד את החיזור מהטווס. ההתקרבות צריכה להיעשות באכפתיות ובחינניות ע"י התעניינות בצד השני. אח"כ רצוי לפרוס את הנוצות הנאות, על מנת לשכנע את הצד השני להתקרב אליך. כי בסופו של דבר אנחנו רוצות להיות אתכם ולא נגדכם.


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל