חוק הזנות – במי הוא נלחם?

חוק הזנות, העולה שוב לדיון בכנסת, כשהפעם גם חברת הכנסת מטעם יש עתיד, עליזה לביא, מצטרפת אליו, מעורר סימני שאלה רבים. כיצד החוק הזה אמור להשפיע על מצב הפשיעה בארץ, כאשר המשטרה תצטרך לעסוק בהטרדות של גברים נורמטיביים, במקום לטפל בפושעים? נראה שחברי הכנסה רוכבים פה על גל פופוליסטי מתחסד, שאין מאחוריו שום תועלת לציבור...

הזנות הייתה תמיד נושא שנוי במחלוקת ודבקו בו סטיגמות שליליות רבות. הדבר נובע מהבדלים המהותיים בין גברים לנשים. בו בזמן שרוב הגברים אוהבים מין חופשי, כשלעצמו, הרי אצל הנשים רק חלק מוכן לזה. אותו חלק נהנה מהנטייה הגברית והפך את הזנות למקצוע. איך שאומרים: היפגשו שניים יחדיו בלתי אם נועדו? הצורך במין אצל גברים, הוא ממשי וחלק חשוב מהאנרגיה הגברית, מתרכז במין.
עם הזמן, כשכוחן של ארגוני הנשים גדל, הן ראו בזנות תופעה שפוגעת בתדמית שלהן, וניסו להילחם בה. את היוזמה לקחה זהבה גלאון והגוש השמאלי, באמצעות ניסיון לחוקק את חוק הזנות, שמפליל כל גבר שנמצא אצל נערת ליווי. הן לא היו מוכנות לקבל את הצורך הגברי בזונות. שהרי אפילו ביאליק הלך לזונה (כפי שכתב בשירו "היא יושבת לחלון").

בה בעת שארגוני הנשים מוכנות לקבל היום סטיות מיניות מכל סוג, של הקהילה הלהט"בית, הרי בעניין המין עצמו, בין גבר לאישה, הן מנסות להילחם, באמצעות חוק הזנות. חוק הזנות אמור להכחיד את הזנות מהעולם. הנשים לא מוכנות להסתפק יותר בשוויון בכל התחומים, אלא מנסות לעשות מהפכה של ממש בתדמית שלהן. הגלגל התהפך והנשים מנסות לשנות סדרי עולם.
במקום להילחם בצדדים השליליים של תופעת הזנות, ארגוני הנשים הקיצוניים, החליטו להילחם בכלל הגברים שמשתמשים בשירותי הזנות. זאת למרות, שכאמור הן תומכות בחקיקת עוד ועוד חוקים בעד הקהילה הלהט"בית. זאת בניגוד לעמדה הימנית השמרנית יותר. זה מסביר מדוע נשים רבות מתנגדות לחוק הזנות. זה מזכיר לי את החיות בטבע, שבהן הזכר מת מיד אחרי קיום יחסי מין. (למשל אצל "האלמנה השחורה").
ידוע שנער בגיל ההתבגרות זקוק לשירותי מין (מה שנקרא פעם ללכת לזונות), כדי להתפתח מבחינה מינית, לקראת הקמת משפחה. החוק החדש, עלול לדרדר נערים רבים להפוך לסוטים מיניים. מחקרים אחרונים מראים שאיכות הזרע בקרב הצעירים, ירד בחמישים אחוז... נראה לי שארגוני הנשים דוחפות לכך שהמין ייהפך למשהו שכבר אבד עליו הכלח... הן חושבות שהתקדמות לקראת ביטול המיניות הגברית וערבוב מין שאינו מינו – הוא הקדמה. הבעיה שזה יכחיד בסופו של דבר את המין האנושי עצמו, בגלל הריבוי הטבעי שיפחת לרמה מסוכנת...

אם, כפי שסקר גילה, חמישים אחוז מהגברים הלכו פעם בחייהם לזונה וניקח בחשבון שאיכות הזרע של הדור הצעיר ירדה בחמישים אחוז, יש להניח שעם חקיקת חוק הזנות החדש, פחות ופחות גברים יגיעו למצב שיביאו ילדים לעולם.
מה עוד שהחוק החדש, שלא מבחין בין עבריין לגבר נורמטיבי, יחליש את המלחמה בעבריינות ובפגיעה בנשים על ידי העולם התחתון. המשטרה שתצטרך להקציב כוחות למלחמה החדשה הזאת, תיחלש במידה משמעותית. גם כיום השוטרים לא מתלהבים להילחם מלחמה אקטיבית בפשע. עולם הפשע מאורגן היטב, מבחינת עורכי דין שמגנים עליו והפשע הופך יותר ויותר כדאי. כמו תמיד, המשטרה תתרכז בעבודה הקלה והבטוחה, ויישום חוק הזנות יהפוך לחלק חשוב מעבודתה. חוק הזנות בעצם יחזק מאוד את הסרסרות ואת העולם התחתון, המתפרנס מצדדים שליליים של הזנות.
ארגוני הנשים, צרפו אליהן למאבק את נציגי הציבור החרדי והערבי. כך הפך אחמד טיבי לתומך נלהב בחוק הזנות... ח"כ הכנסת עליזה לביא, מטעם יש עתיד הצטרפה למאבק לצד זהבה גלאון.
התנהגותם של חברי הכנסת, לגבי החוק הזה, מזכירה לי סיפור של מארק טוויין. יום אחד החליט איש חשוב באחת הערים, לבחון את החברים שלו. הוא צלצל אליהם והשאיר הודעה: "תברחו, גילו הכול!"
למחרת איש מחבריו לא נשאר בעיר. היום גם ראש העיר היה בורח...

נראה לי שגם לחברי הכנסת הנכבדים, שממהרים לתמוך בחוק הדרקוני הזה, יש מה להסתיר. הם פשוט פוחדים לעמוד מול ארגוני הנשים ולהצהיר: "עד כאן. לא ניתן לכן לדרוך על הגברים ולהפוך את הגבריות למעשה מגונה!"
מנגד יש את האנשים שלא יכולים להשיג אישה, כדי לקיים אתה יחסי מין, בגלל שהם נכים, מבוגרים מדי. אנשים אלו לא מזיקים לחברה וסך הכול כמו כל דבר בחברה המודרנית, זכאים לקבל, תמורת תשלום אפשרות להתענג.
אין לי ספק שאיסורים ועונשים על צפייה בסרטים אלימים, יכולים להואיל לחברה ולהפוך אותה לטובה יותר, מאשר יישום חוק הזנות.
בערוץ דוקו בטלוויזיה, הובאה סיפורה של עוסקת בזנות, שהתמקדה בשירותי מין לאנשים מוגבלים. אימא של ילד מוגבל כזה, סיפרה בהתרגשות עצומה, על המפגש המיועד של הבן שלה עם האישה הזאת, כמה שהוא מצפה לזה וכמה אושר זה מוסיף לחייו האומללים.

הספר "פאני היל" יומנה של אשת תענוגות, היה ספר חובה על שידת חדר השינה של הגברים של פעם. היום ארגוני הנשים היו מציגים אותה כקרבן התעללות מינית. כלומר דורות של גברים גדלו בחטא. זבה גלאון מכנה את מי שמבקר אצל נערות ליווי, זנאים ולועגת להם. הגלגל התהפך – פעם לעגו דווקא למי שלא אהבו נשים..
חברת הכנסת, עליזה לביא, מיש עתיד, הצטרפה לזהבה גלאון בהצבת הצעת חוק הזנות מחדש, להצבעה בכנסת. זאת למרות שהאג'נדה של יש עתיד, הייתה תמיד יותר ימנית ונוטה להילחם בפשע עצמו ולא לדגול במוסר המעוות של מרץ.

השותפות החדשה בין מרץ ליש עתיד: אחת צוברת קולות, השנייה מאבדת אותם...

זה דבר אחד לחזק את הקהילה הלהט"בית, שסבלה כל כך הרבה כל השנים, ודבר אחר לתת עוד רוח גבית לתנועות הפמניסטיות, שמנסות עתה להשתלט על השיח הציבורי בכל הנוגע למה מותר ומה אסור...אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל