תחי אמריקה

תפילה להצלת אמריקה ותשובתה

אמריקה שגילה טוביה טננבום אינה אמריקה שרצינו לגלות. היא גזענית. היא מלאת שנאה, אלימות, פריצות, שחיתות, ואזרחיה נחושים להרוס את עצמם. למדתי רבות על כך, מספרו 'שקרים שכולם מספרים'.

השחורים וחלק מההיספאנים, אין להם משהו יותר טוב לעשות חוץ מלירות אחד לשני בראש. היהודים האמריקנים, רובם ליברלים קיצוניים, אחוזי דיבוק של מחלה פסיכוטית מבעיתה של שנאה עצמית, רודפי מדינת ישראל וצבא הגנה לישראל, מוציאי דיבת הארץ והמדינה, תורמים לארגונים שחותרים תחת מדינת ישראל וצה"ל, ומוחאים כפיים לשונאי ישראל ולרודפיה. האינדיאנים וויתרו על שביב אחרון של רוחניות בתמורה לדונמים של אדמה ובתי קזינו. לבנים, שאר היספאנים, מוסלמים, מורמונים, ואחרים, חיים בפחד אחד מהשני.
בחברה האמריקנית יש רב-תרבותיות, שמשמעותה הבלעדית, שיש הפרדה, לא רק בין שכונות העוני לשכונות המעמד הבינוני והאלפיון הגבוה. יש הפרדה בין ליברלים לרפובליקנים, עד כדי שנאה על גבול מלחמת אחים. "כור ההיתוך" היה קיצוני דיו כדי לכפות על פרטים לנטוש את תרבות אבותיהם, אך הוא לא העניק להם דבר בעל ערך בתמורה. הדמוקרטיה האמריקנית היא דמוקרטיה של פחד, שעולה ממנה צחנת הפרדה שריחה מבקיע שערי מרום.

האמריקנים הם פטריוטיים, המשכנעים את עצמם שהם השומרים האמיתיים היחידים של התרבות והמוסר. לפיכך, מותר להם וחובתם לפלוש, להפציץ ולחסל מדינות זרות שאינן מצייתות לכללי המוסר והאתיקה שלהם. הם אחראים בלעדיים ויחידים על הטלת פצצות אטום. הם השמידו את האמה האינדיאנית והפכו אותה למסוממת ומכורה להימורים ולכסף קל. הפטריוטיות האמריקנית, היא כוחנות ואלימות, שהם המשכה של מדיניות אלימה וכוחנית, בכל רחבי העולם. מדינת ישראל, הפכה, פעמים רבות מידיי, כמו גם המזרח התיכון כולו, לכלי משחק בידי אמריקה, אותה אמריקה שהפנתה עורף להקמת המדינה, סירבה להפציץ מחנות השמדה ומסילות רכבות ההשמדה, ומנעה נשק מהמדינה הצעירה, בהילחמה על חייה אל מול פלישת מדינות ערב. לאחרונה, חברה אמריקה לאיראן המתגרענת, הפנתה עורף למצרים ברגעים גורליים, ולוחצת על ישראל להיכנע לטרור המוסלמי הערבי, ולהקים מדינת טרור נוספת על חורבות ההתיישבות החלוצית בארץ התנ"ך.

רוב האמריקנים מפחדים לחלוק את דעותיהם הפוליטיות והדתיות עם זרים. בארצם של בני החורין, האמיצים שותקים. כשהם מדברים, מתגלה אנטישמיות בקרב מעל לשליש מהאמריקנים, במיוחד באוניברסיטאות, ובקרב קבוצות נוצריות כמו קדושי אחרית הימים, המכונים מורמונים.

האמריקנים הרב-תרבותיים, הותכו בצורה כה יסודית, עד שהם לא מסוגלים לזהות אבן פסיפס אחת השייכת להם עצמם ולא שבב תרבות ייחודית אחד משלהם בתוך אותו ערב רב של תרבויות – גם אם תשאלו ותבקשו זאת מהם, פעמים רבות מספור. בסן פרנסיסקו, ברובע קסטרו, במקום הכי גאה בעולם, אפשר להיווכח בהתכה התרבותית בשיאה.

אמריקה בהחלט מתחממת, מותכת בשריפות הלוהטות שהיא עצמה הציתה, בביתה שלה, ובעולם כולו.

אמריקה היא גן ילדים – הידוע גם כארה"ב. כמו ילדים שובבים קטנים, האמריקנים מודאגים תמידית שמישהו יחשוף יום אחד את קלונם ויספר לכולם מה שהם חושבים באמת.

אבל הבעיה היא שהאמריקנים אינם ילדים. יש להם טכנולוגיה גבוהה, עין ואוזן ענקית שמצוידת באמצעים המשוכללים ביותר בכדי לחדור לרשות הפרט, לרשויות ולמדינות, ולהשתמש בו. עתה הכל יודעים כיצד אמריקה צותתה לראש ממשלת ישראל, למנהיגים יהודיים אמריקניים, כמו גם לכמה מחוקקים אמריקנים. מידת שיתוף הפעולה בין אמריקה לרוסיה, נחקרת כעת לאורך ולרוחב, וימים יגידו כמה ישראל שילמה ותשלם, על עסקות אפילות בין אמריקה לרוסיה, בין אמריקה לסונים, בין אמריקה לאיראן.

לאמריקנים יש פצצות ענק, צבא ענק, אמצעי הרס והשמדה עולים על כל דמיון, ולפעמים מתחשק להם להטיל אותם. יש להם אחת הכלכלות החזקות בעולם – לעיתים חזקה מכולן, מנצלת את כולן, ובעיקר את העולם השלישי.

האם האנושות יכולה לסמוך על אמריקה? האם ישראל יכולה לסמוך על אמריקה? כל שכן על אירופה? התשובה של טוביה טננבום היא: לא. אמריקה היא כמו הדוד ששילם עבור הלימודים שלך באוניברסיטה, אבל ניצל אותך בכל המובנים.

אמריקה שעל הצלתה ותשובתה אני מתפלל, בהתרגש עליה הוריקנים, ועוד סכנות ואיומים, היא אמריקה של חסרי הבית כמו מאד דוג מהוואי, או לטישה מסיאטל, מדינת וושינגטון. יותר מכולן, אמריקה היפה היא רובין, חיילת אמריקנית משוחררת, מטולסה, אוקלהומה. זוהי פניה של אמריקה המובחרת עימה יש לי ברית חיים וכבוד. היא אוהבת את המדינה שלה והיא כואבת את מעשיה הפסולים. היא אוהבת את אמריקה, אך זו אינה הערצה עיוורת. היא חלק מהמדינה רבת העוצמה הענקית המרהיבה בנופיה והטבע הפראי שבה, ועדיין חשה "ענווה" בגלל סקרנותו של אדם לגבי הארץ שלה. היא משלבת גאווה וענווה בשילוב אצילי, וגורמת לאמריקה להיראות טובה בהרבה ממה שרוב האנשים יצליחו אי פעם לעשות.

אבינו שבשמים, הצל את אמריקה והשב אותה בתשובה, הצל את האמריקנים הטובים, תחי אמריקה הטובה, הצל אותנו כולנו, דון אותנו לכף זכות, ובכלל זאת את אמריקה, בזכות המעשים הטובים והאנשים הטובים, והיותם בני בריתנו, ועשה אותנו כלי לשליחותך, לעשות את עולמנו לטוב יותר, טהור יותר, רוחני יותר, מוסרי יותר, בו אדם לאדם אוהב.


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל