כמה תהיות ומתוכן יצוצו הארות ותובנות בגזרת איראן וצפון קוריאה

ראשית שנה טובה לקוראים! ולאחריה כמה תהיות שמקורן בבטני המתעתעת.

ובכן פעם לפני שנים, מדינות קטנטנות ובעלות כלכלה שלא הייתה הכי איתנה בעולם, ובנוסף לכל זאת מצבן הביטחוני לא שפר עליהן, היו עוסקות ביצירה עצמית של כלי נשק מסוגים שונים כדי לתת מחד פרנסה לתושבים ומאידך כדי לעקוף כל מיני איסורים שיצרניות הנשק הגדולות הטילו עליהן. בין השאר קשרו המדינות הללו קשרים בינם לבין עצמן כמו גם עם מדינות אחרות בעולם כדי שיוכלו להיעזר אלו באלו.

גם עכשיו בטני המתעתעת מעלה תסריט שמשום מה אני נוטה לאמצו במוחי.

הרי צפון קוריאה מדינה אם קשיים כלכליים מכאן ועד להודעה חדשה. למרות זאת היא "מפתחת" טילים באלסטיים ומעל הכל פצצות אטום ומימן שעל מנת לפתחן היא זקוקה גם לידע רב וגם לאמצעים כספיים רבים.

הרי איראן המדינה השיעית הפונדמנטליסטית ביותר שידע העולם מעודו. היא הקימה מפעלי ענק העוסקים בבניית מערכות נשק מתוחכמות ומדויקות כולל תשתיות להכנת פצצות גרעיניות. דא עקא שהעולם מעקם את אפו בשל ההשקעות הצנטריפוגיות שהיא השקיעה והגיעו עימה לסיכום=חוזה??? שכביכול מונע ממנה להמשיך בפיתוח ה"פצצה".

הרי צפון קוריאה סייעה בידע וכח אדם לסוריה לבניית כור בדיר א זור שרביעיית מטוסים בלתי מזוהים (עד לרגע שמישהו פתח את פיו וזיהה את מקורם) ירדה על המבנים, הבונים, המהנדסים והטכנאים ולא השאירה אבן על אבן.

הרי סוריה ואיראן כמעט אחיות (רק בעיה קטנה קיימת ביניהם שהעלאווים הם לא בדיוק שיעיים...)

אז בטני המתעתעת שואלת: האם יכול להיות שכל המדינות הללו למדו ממדינה קטנה אחת שבמסגרת קשרים עם מדינה שנקבעה כמצורעת, יש הטוענים שביצעה עימה ניסויים מהסוג שאנו חווים כרגע בצפון קוריאה?

חומר למחשבה לאי אלו גורמים רציניים בעולם ואצלנו.


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל