"סארו"-הסרט

אז מה הייתם אומרים צופים יקרים אם הייתם יודעים שבהודו נעלמים כל שנה אלפי ילדים ? חלקם נחטפים בידי סוחרי ילדים,חלקם בידי פדופילים ועברייני מין וחלק אחר שאיבד את דרכו כמו גיבור הסרט סארו שנרדם מעייפות בתחנת רכבת בעוד אחיו הגדול גודו יוצא כדי למצוא אוכל עבורם ועבור משפחתם שחיה בתנאי דלות אך כמוה יש עוד מיליוני משפחות בהודו.

גלגוליו של סארו עד לבית יתומים בכלכותה...

הסרט מגולל את סיפורו האמיתי של סארו ברירלי, שנולד למשפחה ענייה בהודו. בראשית הסרט סארו, בן ה-5, נילווה לאחיו הגדול "גודו" כדי לעזור בכלכלת הבית ולהביא עוד אוכל הביתה לאמו לאחותו הקטנה.אימו של סארו עובדת במחצבה עבודת כפיים קשה ושכרה זעום. באחת מאותן פעמים סארו נותר כאמור בתחנת רכבת בעוד אחיו הולך לחפש עבורם אוכל.סארו נרדם בקרון רכבת שמתחילה לנסוע בדרך ארוכה של 1600 קילומטר עד לחופי מפרץ בנגל לעיר כלכותה,התושבים מדברים בנגלית בעוד סארו דובר הינדית, ואיש לא מזהה את שם המקום ממנו הגיע. הוא הופך לחסר בית,עובר כמה לילות וימים עם ילדים חסרי בית שאחד מהם מציע לו קרטון כדי שיהא לו על מה לישון.בלילה סוחרי ילדים מגיעים ומתחילה מהומת אלוהים צווחות ילדים שבכוח נקרעים מחבריהם ו-סארו שמתחיל לברוח עד שלבסוף מתגלגל לבית יתומים מטונף,תפנית בעלילה -סארו מאומץ בידי זוג אוסטרלים

שם גם חלה תפנית בעלילה,זוג אמיד מאיי טסמניה שבאוסטרליה מגיע ומאמץ את סארו ועוד ילד שנמצא בבית היתומים הוא מסתגל במהרה לחיים בבית עם קידמה חום ואהבה משני הוריו.הוא גדל כילד אוסטרלי שהופך לנער ובחור בוגר ואט אט שוכח את מוצאו , שנים אחר כך, סארו מלא פוטנציאל ומוכן לטרוף את העולם עובר ללימודי מלונאות במלבורן אשר באוסטרליה הוא פוגש ב-לוסי בת של לבנים הלומדת איתו והופכת להיות בת זוגו. באחת הפעמים כאשר הסטודנטים מציגים עצמם והרקע ממנו באו, סארו מספר כי הגיע מעיירה קטנה בהודו והסיפור מעורר בו זיכרונות ילדות שהצליח להדחיק היטב. החברים החדשים מציעים לו להיעזר ב-Google Earth - אז שירות חדש ומהפכני - כדי לאתר את ביתו האבוד. בהתחלה הוא פוסל את הרעיון על הסף, אך עם הזמן הוא מתרחק מכל אוהביו ומסתגר בבית עם הלפטופ, רדוף על ידי רגשות אשם ושאלות זהות.ימים ארוכים מסתגר סארו בחדרו ומנסה למצוא את העיירה ממנה הגיע,לבסוף מאמציו נושאים פרי והוא מגיע להוריו המאמצים ומספר להם כי בתוכניתו לנסוע להודו לעיירת הולדתו והוריו המאמצים דוחפים אותו לעשות זאת.


שארו בהינדית משמעו "אריה"

תמונה קצת לפני אחרונה בסרט, סארו נפגש עם אימו ואחותו וההתרגשות גדולה ,נודע לו כי אחיו גודו מת בתחנת הרכבת זמן לא רב לאחר היעלמו.כדי להוסיף על הדרמה הבימאי מעלה תמונה של סארו האמיתי אימו הביולוגית ואחותו .בסוף הסרט יש כתובית האומרת ש-סארו הוא שיבוש שמו כילד ולמעשה שמו הוא שארו שפירושו בהינדית "אריה"


אחרית דבר,תובנות...

יש לי פינה חמה להודו מזה כ-30 שנים .הודו לדעתי הינה ה-"קליידסקופ" הגדול בעולם כל שינוי של חצי מעלה בקליידסקופ מביא את המתבונן לראות צורות גיאומטריות שלא מהעולם הזה,תופעות אנושיות המיוחדות רק להודו וצבעים ,אין סוף של צבעים וצלילים.אתה המבקר בהודו יכול להנות ממנה רק אם תהא מסוגל להתיק עיניך מהקרקע ולא לראות את הסחי והלכלוך הרעש וההמולה הנדכאים והמסכנים,או אז תראה צבעים תריח ריחות ותפגוש באנשים. ולסיום, אין לשפוט את הודו ואנשיה בעיניים מערביות !


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל