מי אתה סאלח מוחמד סולימאן אל עארורי ולאן אתה חותר

כוכב חדש-ישן בא לשכונה צאלח מחמד סלימאן אלעארורי שמונה למספר שתים בחמאס לאחר הנייה. טרוריסט עם קבלות; בוגר אוניברסיטת בתי הכלא הישראלים; שידו בכל ועדיין יד כל לא בו.

כאשר היה אורח של קבע בבתי הכלא הישראלים החליטה מערכת הבטחון שלנו, לאחר שקלא וטרייא רציניים להציע לו פתרון מכובד: הוא ישוחרר אבל לא ישוב לביתו כי אם יוגלה אל מחוץ לגבולות ישראל. כך החלה מסכת מעברים שלו במדינות המזרח התיכון. החל מסוריה ממנה גורש ב-2012 בעקבות הקרע בין אסאד לבין מנגנוני הטירור של חמאס-חוץ, דרך טורקיה שמנהיגה ארדואן המשיך וממשיך לתמוך בארגוני הטרור מבית מדרשם של האחים המוסלמיים-עד שארדואן היה צריך לבצע אקט של גירוש כלפי מפקדת החמאס שישבה בארצו בגלל תנאים שישראל, ארה"ב ואירופה הציבו בפניו. מטורקיה עבר לקטאר שבעקבות המאבק בינה לבין "חזית הארבע" – מאבק שנמשך ושתואר על ידינו במאמר בדעתון ב- 05/06/2017- אולצה קטאר לתת למנהיגות חמאס שישבה באירוח מלא וממומן בתחומה כרטיס בכיוון אחד. המקום האחרון אליו הגיע עד כה הינו שכונת הדחייה בבירות, שם פרש עליו את חסותו חסן נסראללה.אל-עארורי פועל מזה שנים מחו"ל כשתפקידו בחמאס היה להקים חוליות מפגעים של חמאס ביו"ש. ומשהו מדבריו בעקבות חטיפת ורצח הנערים בגוש עציון: "המאבק של המוני העם התרחב כך שהוא כולל את כל האדמה הכבושה" ואני מוסיף שכולנו יודעים למה כוונתו במונח "אדמה כבושה"... ועוד משהו חשוב ממסמך שחובר במרכז לחקר המודיעין בגלילות נאמר: "9. בחודשים מאי אוגוסט 2014 עצרו כוחות הביטחון כמה עשרות פעילי חמאס ביהודה, שומרון וירושלים, שהיו מעורבים, על פי החשד, בהקמת תשתית צבאית, שהתכוונה לבצע פיגועים בישראל. על פי שירות הביטחון הכללי עסקה התשתית, שהוכוונה על ידי מפקדת חמאס בתורכיה, בעיקר בגיוס פעילים ורכש אמצעי לחימה ויתכן שאף תכננו לחולל מהפכה נגד הרשות הפלסטינית. במסגרת החשיפה אותרה אמצעי לחימה ותחמושת רבים וסכומי כסף גדולים. בראש התשתית עמד ריאד נאצר תושב דיר קדיס (אזור ראמאללה) שהיה כלוא בעבר בישראל (שירות הביטחון הכללי, 19 באוגוסט 2014).
10. ממצאי החקירה עולה, שריאד נאצר גויס על ידי צאלח אלעארורי, שגורש מישראל ושוהה כיום בתורכיה. טרם גירושו הטיל ערורי על ריאד נאצר לבנות תשתית נרחבת של חמאס ביהודה ושומרון כדי לערער את היציבות בשטח ואף לעורר אנתיפאדה שלישית. במסגרת זו הוקמו מספר חוליות מקומיות, בהפעלתו הישירה של ריאד נאצר. בין היתר הוקמו חוליות בשכם, בית לחם, אזור יתיר, ירושלים, טול כרם. לתשתית גויסו גם מומחים בתחום ההנדסה והכימיה. לדברי שירות הביטחון הכללי אחת ממטרות התשתית הייתה לבצע הפיכה ברשות הפלסטינית אולם ככל הנראה התוכנית הייתה עדיין בשלבי גיבוש ראשוניים (שירות הביטחון הכללי, 19 באוגוסט 2014)."


מינוים של אנשי הזרוע הצבאית של חמאס לתפקידים מדיניים
אנו עדים כעת לעובדה שעארורי מונה לתפקיד מדיני-מספר 2 בהנהגת החמאס הכללית. מינוי זה יחד עם פעילותו בעיסקת שליט ובמארג הקשרים הנמשכים בין טורקיה לחמאס ובין חיזבאללה ואיראן לגוף הטרור הזה, מהווים עבור האיש הערום והנכלולי הזה בית ספר להמשך פעילותו.

אל נשכח שגם קודמו של הנייה - חאלד משעל - עבר תהליך דומה. אבל המינוי הזה מהווה איתות למתרחש ברחוב הערבי שבארצנו. עכשיו עם הניסיון המצרי להביא לחזרת ממשלת אבו מאזן לעזה מתחזק החמאס גם בשטחי יהודה ושומרון בכך שיוכל לחלק תפקידי מפתח לאנשיו - שיש להודות בכנות – נרדפו על ידי אנשי המודיעין המסכל של הפת"ח ואבו מאזן עד חורמה, כולל מסירת עצורים לכוחות הישראליים. תהליך זה יחייב את ישראל להפעיל יותר ויותר מודיעין שטח כדי לעקוב אחר המתרחש. אז נכון, מצד שני אנשי הפת"ח ישובו לרצועה אבל הם יתקלו שם באוכלוסייה תומכת חמאס מחד ובאוכלוסייה רעבה וקשת יום מאידך.

התחזקות חמאס חוץ
יחסי חמאס-חיזבאללה-איראן-סוריה עלולים לפתוח את שטחי יו"ש לגן פורה מלא ראש ולענה עבורנו מחד, ועבור מדינות העולם מאידך. עבורנו, משום שיאפשר לאנשי החמאס לפעול בלי עינם הפקוחה של אנשי אבו מאזן ולחזור לימים בהם עראפת היה מממן הטרור נגד ישראל ולא רק בדרך בה נקט אבו מאזן-תשלום למשפחות ה"שאהידים". עבור מדינות העולם ובראשן ארצות הברית, שתצטרכנה להגדיר מחדש את יחסם כלפי ממשלת אבו מאזן בה יהיו אנשי חמאס בתפקידי מפתח.

השאלה היא להיכן פני החמאס?
האם השתלטות על השלטון הפנימי ביו"ש ולעצור שם או שמא להתחיל לנהל מאבק דמים נגדנו. כי זאת למדנו מהעבר מטרור הפת"חי והגיאהדיסטי שכשאנו מגישים עלי זית כפי שעשינו באוסלו הם פירשו זאת כנקודת חולשה מצדנו והפכו את חיינו על פיסת האדמה הקטנה שלנו לקשים.


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל