נתניהו: הרצון להימנע מחקירות נובע מרחמנותי על השוטרים.

במדינה דמוקרטית, איכות הדמוקרטיה תלויה באיכות ראש הממשלה, שרי האוצר, חינוך, ביטחון, רווחה, בריאות, ומשפטים. בחבורה זאת, בדמוקרטיה ראש הממשלה הוא ראשון בין שווים. הסיבה: הכוח הרב שבו מחזיקים השרים את המשרדים הנ"ל. אם ראש הממשלה טיפש, הוא יברח מצוות חכם, אם הוא מושחת, הוא יבחר אנשים שהוא יוכל לקנות את נאמנותם, בכסף או שווה כסף.

חסינות מחקירות פסולה כי היא הורסת דמוקרטיה

‏בעזרת השם יתברך: יום רביעי 25 אוקטובר 2017

מדוע אנחנו לא יכולים להיות מדינה דמוקרטית באמת?\

במדינה דמוקרטית, איכות הדמוקרטיה תלויה באיכות ראש הממשלה, שרי האוצר, חינוך, ביטחון, רווחה, בריאות, ומשפטים.
בחבורה זאת בדמוקרטיה, ראש הממשלה הוא ראשון בין שווים. הסיבה: הכוח הרב שבו מחזיקים השרים את המשרדים הנ"ל.
דוגמה: כחלון עושה באוצר כאילו היא רכושו הפרטי... זאת בשעה שיש לו ראש ממשלה שהוא אחראי לכל מה שנעשה במדינה ולשרים ניתנה הפריווילגיה להוכיח שהם באמת יודעים לעשות את מה שטוב למדינת ישראל וליהודים בעולם, מחד. מצד שני להציג את היוזמות שלו לראש הממשלה לפני שהוא מדבר על-כך בפומבי, ולפני שהוא מפעיל אותו למעשה. במקרים רבים הוא צריך את הסכמת רוב חברי הממשלה כדי לבצע משהו שמטרתו הצלחה ועשוי להיות כישלון יקר וכואב.
אם ראש הממשלה טיפש, הוא יברח מצוות חכם, אם הוא מושחת, הוא יבחר אנשים שהוא יוכל לקנות את נאמנותם, בכסף או שווה כסף. אם הוא חכם, הוא יקיף עצמו בחכמים, אם הוא גאוותן, הוא ירחיק מקרבתו אנשים מוכשרים באמת: כדי שהממונה יכשל, הוא יקבל תיק שאינו מתאים לו: יאיר לפיד הוכיח זאת. כחלון מוכיח זאת, איזנקוט מוכיח זאת. ועוד...

הפעם אני רוצה לשנות דרכי,
אני מפרסם פלקט ימני קיצוני עד כדי שמאלנות מתועתעת... ההתנהלות של הממשלה מבישה. ההתנהלות של הרבה חברי כנסת מורידה את כבוד הכנסת לתוך מערכת ביבי ירושלים. כל הנבואות הקשות של ירמיהו וישעיהו מתאימות למתרחש בממשלה שלנו.

נשאלתי עלידי נכד שלי: "סבא, למה הממשלה הזאת כל הזמן נחקרת על-ידי המשטרה?".
והתשובה שלי הייתה: "כל מי שמחזיק הרבה זמן את הגה השלטון, סופו בעמוד התלייה".
והנכד שואל עכשיו: "אם אתה יודע זאת, גם הם יודעים זאת, אז למה הם יגמרו על עמוד התלייה?"
וסבא משיב: "השהות הארוכה בראש השלטון משכרת את המנהיגים. הם מאמינים שכל הכרוך בתנאים הטובים שלהם הם תוצאה של היותם חכמים. עם המחשבה הזאת הם חיים כשהם צריכים להחליט.
כאשר נדבקים אליהם אנשים עשירים מאד שמעוניינים לקבל זכויות על מכירת שירותים לממשלה, הם משחדים את ההנהגה כולה. בציון שכל התמיכה הכספית באנשים שבראש השלטון היא מתנה קטנה כאות תודה על השירות הנהדר שהם עושים לעם...".

הנכד: "נו, סבא, אז מה אם הם נותנים מתנה בשם העם?"
סבא: התומכים העשירים לא מבזבזים כסף על מתנות. הם עוסקים בקניית אנשים חזקים.
הם יודעים על כל הפרויקטים הגדולים של המדינה: "חיפוש ופיתוח של משאבי טבע כמו נפט, פחם, מתכות, מים, חשמל, כבישים, הקמת שכונות, מפעלים, 'רכש מטוסים', אוטובוסים, נשק, וכדומה. ואז, לפני שמתפרסמים מכרזים, הם פונים לשלטון ומציעים את יכולתם בחיפוש נפט, פחם, מתכות, מים וכימיקלים. בהקמת מערכות כבישים, קווי רכבת, הקמת שכונות וישובים, ורכש אדמות שעומדות למכירה לצורך הקמת מבנים ענקיים או ישובים. ולסופו של דבר, הם מקבלים זיכיונות נפט, שימוש במכרות כמו ים-המלח, וכמעט כל מה שהם רוצים לקבל עליו אחריות ביצוע ותגמול כספי מוגזם.
לראשי השלטון ברור שאין להם ברירה אלא לדחוף את משרדי הממשלה להעדיף את המממנים את ראשי השלטון שזכו במתנות אסורות."

הנכד: "סבא, אם כל האנשים האלה קשורים אחד לשני בקשר עם העשירים, מדוע הם לא מתנגדים לדרישות, מדוע אנשי השלטון שעכשיו הם יודעי שהעשירים לא החברים שלהם אלה מי שרוצה לשלוט בהם, מדוע הם לא זורקים אותם מקרבתם?".
סבא: "עכשיו אנשי השלטון נעשו חכמים. הם כבר יודעים שקנו אותם. הם היו רוצים לזרוק את הקונים אותם אבל הם יודעים שכל מי שנתן להם, הכין מראש הוכחות שאנשי השלטון קיבלו כסף ומתנות אסורות, ואם הממשלה תתעלם מהם הם, העשירים, יתנו את ההוכחות לפשעים של השלטון"..

נכד: אני לא מבין. אנשים מבוגרים עושים דברים אסורים שרק הם והעשירים יודעים מה היה, מדוע אנשי השלטון והעשירים לא סותמים את הפיות ולא מדברים על מה שהיה. אני לא מבין איך האשמות יוצאות ומגיעות למשטרה ויש בלאגן גדול של חקירות והכחשות שאף אחד לא מאמין להם, מאיפו המשטרה יודעת שנעשה פשע?".
סבא: זה מאד פשוט. לאנשי השלטון ולעשירים יש מזכירות, עוזרים, סגנים, מנהלים, נהגים, משרתות בית וכדומה. כל האנשים שמועסקים על-ידי העשירים ושרי השלטון לא יכולים לעשות הכול בשקט והרחק מעיני האנשים שלהם. תמיד, כאשר נעשה פשע נגד העם, יש אנשים שהם חלק מהאוכלוסייה של המדינה, והם שומעים ורואים את הנעשה. בא יום ונמאס להם לשרת את הצבועים האלה והם בורחים החוצה והולכים למשטרה או לעיתונאים ידועים ומספרים להם את מה שהם ראו ושמעו.

הנכד: זה נורא מעניין. זה מזכיר לי את נבואות הזעם של נביאי ישראל על האנשים ששלטו על העם. תגיד סבא: האמת: האם באמת "טבע האדם רע מנעוריו?".
סבא: לא בני אהובי ויקירי, טבע האדם טוב מאד מנעוריו. רוב בני האדם הם אנשים טובים מאד. אל השלטון מגיעים אנשים ששואפים להיות שולטים. מי שלא רוצה להיות חבר כנסת, או שר, או ראש ממשלה, או נשיא, בחיים לא יגיע למקומות האלה. כי כדי להגיע למקומות האלה צריך לרצות, צריך השכלה רחבה, צריך אופי קשוח ונחוש, וצריך הרבה צמא להכרה חברתית רחבה.
צריך גם הרבה מזל, כי בשלטון יש מספר מועט יחסי של כסאות מכובדים, ורבים רוצים לשבת עליהם, וכמה שיותר זמן. מי שמגיע עבד קשה מאד כדי להגיע. זה עלה לו בהרבה שעות עבודה, הרבה ריצות אל אנשים שכבר נמצאים במרוץ לשלטון והם זקוקים שמוכשרים יצטרפו ויעזרו להם כדי תתפוס כיסא בבניין הכנסת. והוא היה צריך להיות בעל חוש רגיש לאתר את המועמד להיכנס לכוחות החזקים במפלגות שמשתתפות בבחירות לבתי הנבחרים.
נכד: "מה הסיכוי שלי להיות שר בממשלה?"
סבא: "הפעם הפתעת אותי יקירי, אתה רוצה להיות שר בממשלה?
נכד: כן סבא, אני רוצה להיות שר בממשלה, ולהראות שאפשר להיות שר בלי להיות מושחת. להיות אחד-מהעם שיכול להביא טוב ליהודים בישראל".
סבא: אני עומד לכתוב מאמר על שיחתנו המעניינת. במאמר יהיה כתוב מה הם התכונות שמביאות את האדם עד לראשות הממשלה. אז תקרא את המאמר שלי. התשובה לשאלה אם תהיה שר, רשומה שם. דבר אחד אני יכול להגיד לך עכשיו: "אתה תקבע את עתידך. זה תלוי ברצון שלך. לא בכישרונות, לא ביכולת ללמוד. אם תרצה מאד, אתה יכול להיות כל מי שתרצה. "אופה, סנדלר, מהנדס, קצין או רמטכ"ל או חבר כנסת או נגן בתזמורת הפילהרמונית." הרצון שלך יביא אותך למקום שאתה שואף. את תרצה חזק, בוודי תגיע, אם תרצה בינוני, אולי תגיע. אבל אם לא תרצה, תהיה מקבץ נדבות...".
יגאל בור.
מותר להעתיק
מותר לשנות
מותר להפיץ
מותר למחוק.
אסור לפרסם את האורגינל על שם של מי לא כתב את כל המאמר הזה...

אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל