יש מניעה הגיונית מאד, "לחוק נגד המלצות המשטרה"

בחבורת המושחתים של מפלגת הליכוד הלאומי, אידיוטים שמסבכים את ביבי נתניהו בהדרדרות נוספת באהדת קהל המצבים לפי מצפונם. החוקים המטומטמים שהם מציעים, אם הם יעברו בכנסת (קשה להאמין שזה יתכן) בית המשפט העליון וקהל המצביעים יפסלו את החוקים האנטי-דמוקרטיים והשביל לדיקטטורה.

יש מניעה הגיונית מאד, "לחוק נגד המלצות המשטרה"

יגאל בור 27.10.2017

בחבורת העסקנים של מפלגת הליכוד הלאומי, יש יועצים שמסבכים את ביבי נתניהו בהידרדרות נוספת של אהדת קהל המצביעים לפי מצפונם.
הבעיה של נתניהו היא ענקית מפני שמדובר במצביעים שאינם חברי הליכוד, שמאמינים כי נתניהו הוא המתאים ביותר לתפקיד ראשות הממשלה מתוך המבחר העלוב שהפוליטיקה הישראלית מציגה לפני ציבור המצביעים.

אפשר שהאשמות הליכודניקיות כי מדובר ברצח אופי על-ידי המתחרים של ב. נתניהו הן מציאותיות, אבל את הנושאים להאשמות ממציא ב. נתניהו בכבודו ובעצמו...

החוקים הפסולים שהם מציעים כדי לפטור את נתניהו מחקירות המשטרה, אם חלילה הם יעברו בכנסת, בֵּית-הַמִשְׁפָּט הָעֶלְיוֹן וְקָהָל הַמַצְבִּיעִים יִפְסְלוּ אוֹתָם מִשׁוּם שֶׁהֵם אַנְטִי-דמוקרטיים בַּשְׁבִיל הַדוֹהֵר לְדִיקְטָטוּרָה – כמו בטורקיה ולא כמו בצרפת..
.
החלק המשונה בפרשה הוא הרושם שהליכודניקים מאמינים באשמתו של נתניהו, אבל הם חרדים לכיסאות הקטנים שלהם-עצמם, ומשום כך הם מנסים לבנות חומת-מגן נגד חקירות שעשויות להביא את הנאשם לבית הסוהר, ואותם הוא יחזיר לביתם האפור והקר.

החלק המרגיז בקומדיה העצובה הזאת היא השמחה של החתן ב. נתניהו על ההצעות האלה. גם הוא לא מבין שעיסוק במניעת חקירה היא המכשלה של העבריין.

ועוד דבר מעציב: כבר בראשית הדרך ביבי נתניהו היה צריך להודות בפה מלא על האשמות שאי אפשר להכחיש לאורך זמן. הרי הוא יודע שבין יריביו לבחירות הוא המוביל כי הבוחרים מאמינים בו יותר מאשר באחרים. אם הוא היה מודה כמו קלינטון בזמנו, הציבור היה סולח לו, אבל הוא לא למד ממשפטו של הנשיא קצב כי הכחשה של עובדות ידועות מוליכות לכלא בלי לעורר רחמים.

מִי שֶׁיָצְאָה בָּרֶוַוח מֵהַמְהוּמָה הַטִיפְּשִׁית הַזֹאת הִיא הַמִשְׁטָרָה. עַכְשָׁיו לְאַחֵר שֶׁהַחוּקִים הָאֵלֶה יִפְּלוּ בְּעוֹדָם בּוֹסֶר, ניתן לשוטרים הַכּוֹחַ לְהַגְבִּיר אֶת הַלַחַץ עַל הַקָורְבָּן שֶׁל מִי שֶׁחָפַר לְעַצְמוֹ בּוֹר שֶׁל בּוּשׁוֹת.
היום עומד נתניהו לפני שוקת שבורה. יחד אתו עומדים אנשים כמוני שהאמינו שהוא הטוב ביותר מבין כל המועמדים. היום, אני סולד מהאיש הזה ואין לי במי לבחור!

הפתרון הטוב ביותר הוא שנשיא המדינה החכם יתפטר מתפקידו ויבחר לראשות הליכוד בבחירות הבאות. בראשותו של רובי ריבלין הליכוד יצא עם ארבעים מנדטים לפחות. רובי ריבלין ידע את מי להכניס לממשלתו.
זאת הצעה נהדרת.
אבל היא לא תצלח. איש בליכוד לא יבחר בריבלין. הם יודעים מה דעתו של הנשיא על הצירקעס של עסקונת הליכוד.

צר לי בני משפחתי היקרים, אני לא אֶבְחַר בֵּבִיבִנְיָהוּ מִפְּנֵי שֶׁהוּא לֹא יָשָׁר עִם עַם יִשְׂרָאֵל.
זֶה מַסְפִּיק כְּדֵי לִפְסוֹל אוֹתוֹ.
אם תשאלו אותי במי אבחר התשובה תהיה מפתיעה, אני אצביע למפלגת-העבודה שאיני זוכר את השם המנהיג התורן שלה...
לא אכפת לי לנסות אדם שהוא טוען שהוא ישר אבל אין לו תעודת-בגרות בניהול מדינה. אני מצפה ממנו לשני דברים:
א. לאסוף סביבו את מיטב היועצים לביטחון, אוצר, חינוך, משפטים, בריאות, ביטחון פנים, וחוכמת-ישראל, לשמוע את העצות, להתייעץ על ההמלצות עם חבריו הקרובים, ולתת החלטות שהמצב והשכל הישר מחייבים.

ב. להתחייב בפומבי לשמור על האתיקה האנושית, היהודית, והאזרחית. לברוח משיקולים אישיים, להסתפק במשכורת המשולמת לו. להימנע מקשרים אישיים עם בעלי האינטרסים הקיצוניים במשאבי המדינה, ולהתרחק מהנהגות העולם התחתון.
להודות על שגיאות מכל סוג שהוא ולחייך אל העם מתוך רוח האהבה האנושית שהאל מאפשר לנו.

לשורות האחרונות:
המצב קשה מנשוא. צמרת המדינה בוגדת במדינה ובעם במעשיה הנלוזים.
אבל "עם ישראל חי וקיים".
העתיד הקרוב הוא טוב.
• הרוע ינחול מפלה בבחירות הבאות.
• הדור הבא יתרגל ניהול ישר, הוֹגֵן ודמוקרטי אֲמִתִי בְּרוּחַ יִשְׂרָאֵל.
• בעתיד הלא רחוק משאבי כסף אדירים יתווספו למדינה.
• השגחה ציבורית על הניהול וההכנסות המדינה חייבת להיות על-פי-חוק. יחוקקו חוקים מחייבים ליושר של מי שרוצה להיות חלק מהזרוע המנהלת את המדינה.
• דורי לא יזכה לראות זאת. אבל אני רואה זאת כבר היום. אני בוטח בצור-ישראל וגואלו שהביא חמישים אחוז מהעם היהודי אל למולדת הישנה, שהוא ימשיך לקיים את ההבטחות הכתובות בתורה שהוא יחזיר לציון וירושלים את כל היהודים החפצים לגור אתנו ואז נזכה לשלום ואהבת
האדם, הטבע והחיים שהם כל כך חיוניים
לעולם.

משלכם באהבת אין קץ,
יגאל בור.
אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל