האם ראש ממשלה בוחרים מתוך 'ברירה', לא מתוך 'חוסר ברירה'.???

גילה יקרה, רצתי לענות לך ויצא לי מאמר... אז אני מעביר לך את המאמר כתגובה ואני מפרסם את התשובה שלי אליך, כמאמר.. לסיום: קראתי עוד כמה פעמים את התגובה שלך, לא ירדתי לסוף דעתך וזה הטריד אותי. בפעם החמישי הבנתי מה מטריד אותי. ובכן התגובה מדגישה שתי תכונות באדם: "כישורים ואישיות" בשפה הלקונית שלך המשמעות שאני קבעתי לפי הבנתי: "לביבי יש שתי פנים שוני

יגאל בור: 19.10.17
להלן תגובה של גברת בשם גילה: ומתחתיו התשובה שיצאה לי מהמקלדת לגברת המגיבה:

ראש ממשלה בוחרים מתוך 'ברירה', לא מתוך 'חוסר ברירה'. לא בוחרים רק את הכישורים אלא גם את האישיות. האישיות לא פחות חשובה מהכישורים.
גילה , גבעתיים|00:53 29.10.17הגב

והנה תשובתי על שאלתך:

לגילה שלום.
התגובה שלך קצרה וקובעת הגדרה עלומה. למה הדבר דומה -- להבדיל אלף הבדלות. נניח שאת צריכה לרדת כעל גג בנין שעומד להתמוטט. חדר המדרגות קרס. מהגג יש חבל לא עבה במיוחד שאפשר להיאחז בו ולגלוש, ואפשרות שניה שלמטה עומדת קבוצה של ארבעה אנשים בלבד שמחזיק ברזנט ומאיצים בך לקפוץ על הברזנט המתוח.

יש לך זמן לשקול מה לבחור. מצד אחד אף פעם לא גלשת בחבל ויש לך ספק אם תצליחי לשלוט על הגלישה למטה. באפשרות השנייה הקפיצה למשטח מתוח אבל רק ארבע גברים מחזיקים בו ומזרזים אותך לקפוץ. את אף פעם לא קפצת מגובה אל משטח קפיצה. את לא בטוחה שארבע גברים יכולים לעמוד במכה של הגוף במשטח ולשמור מפני פגיעה בקרקע.

זה בטוח שאם על הגג עומדים ארבעה אנשים אז ימצא מישהו שיקדים את כולם ואחריו מישהו שיעשה את הבחירה השנייה. לשלישי ולרביעי יש כבר רושם של הצלחת שני הראשונים ולכן הבחירה קלה. אבל אז תבחרי באחת משתי האפשרויות מחוסר ברירה. כך בבחירה שלי למי לבחור. בבחירות הקודמות הצבעתי בשביל ביבי נתניהו והייתי מרוצה מהבחירה. הפעם זה קשה יותר. בסופו של דבר תהיינה בחירות נוספות. המועמד הראשון יהיה ביבי נתניהו. בנוסף יהיו מועמדים נוספים, ממפלגת העבודה, ואולי גם ממפלגות כחלון לפיד, או אביגדור ליברמן.

לצערי מפלגת העבודה מתמוססת מזה זמן רב. לפיד הוא אדם ישר אבל עם נטייה דיקטטורית בדרישה שלו לקבל במפלגתו ערבות למקומו הראשון במפלגה. כחלון הוא פרי יצירה של אחד הטייקונים הגדולים בארץ אבל אין לו מושג מה לעשות לפתרון הבעיות החברתיות המצריכות הקצאת משאבים גדולים כמו: סל התרופות, מצוקת מחסור באחיות ורופאים, מחסור בבתי-חולים, מצוקת הנכים, מצוקת הזוגות הצעירים, מצוקת תקציב משכורות השוטרים הגורמת לגיוס כוח אדם מצוי ולא הרצוי, בריחת מוחות וכוחות התמודדות עם המאפיות, מצוקת המגזר הערבי. אביגדור ליברמן אינו איש ישר. הוא שקרן, תככן, בלתי אמין ומחליף דעות כמו מצד אחד גרוש כל כערבים ומצד שני חילופי שטחים עם הרשות הפלסטינית... והאיוולת למסור את הכפרים הערביים של ואדי ערה, הדרך מחדרה לעפולה...

המחזור הכספי של הוצאות והכנסות אזרחי מדינת ישראל בשנה גדולה יותר מתקציב המדינה. בישראל מספר העשירים הקטנים, הגדולים, והענקיים הוא לפחות יותר משני העשירונים הראשונים.
במדינת ישראל אין מחסור בכסף. היקף התקציב של המדינה למעלה מ-200 מיליארד שקל. במילים אחרות מאתים אלף מיליונים.. 200.000.000.000 . בתקציב כזה יש בזבוז מחריד בסדר גודל של 20% ...
היינו: ארבעים מיליארד שקל. איפה הכסף נעלם?
1. בַּתַקְצִיבִים הַגְדוֹלִים שֶׁבּוֹלְעִים אֶת רוֹב הַהַקְצָבָה, לַמִשְׂרָד הָאוֹצָר אֵין שְׁלִיטָה אֲמִיתִת.
במשרד הביטחון עיקר הכסף הולך למשכורות חיילים וקצינים. שיקום נכים וסיוע למשפחות חללים.. רוב הוצאות אלה הן שקופות. אבל תקציבי האחזקה, תחזוקה, רכישה, הדרכה וכדומה, הם על-פי הערכות הגופים המבצעים והאינטרס הברור שלהם הוא ניפוח הערכות כדי להבטיח מקסימום של כסף.

2. כל הלעיל מתאים גם להוצאות החינוך, הבריאות ופיתוח תשתיות כמו מים, ביוב, כבישים, רכבות.

3. כל המפלגות, עמותות למיניהן וגופים ציבוריים זוכים להקצבות גדולות.

4. למשרד החוץ יש תקציב גדול לאחזקת הנציגויות בחו"ל. מי יכול לעקוב, לבדוק, למדוד ולאשר את רמת ההוצאות של כך-כך הרבה נציגויות בחו"ל?

5. יש לעודד את משרדי הממשלה הממונים על ההקצבות בתוכן, ושל מוסדות הביקורת של המדינה, לחדור לעומק התקציבים של משרדי הממשלה, לבקר במקומות שהן צריכת ממון היא גדולה, לדוגמה: חקירה מעמיקה של הזמנות נשק יקר כמו: צוללות, ספינות, טילים, לוויינים, מערכות מחשבים ייעודיים, מטוסים מכל הסוגים.
על האחראים שממונים על הכנת ההזמנות למטוסים, ספינות, צוללות, וכו' להביא מידע מדויק על הדרך שבה נקבעים מחירי הרכש. יש לבדוק כמה עולה ציוד דומה אצל יותר מיצרן אחד. אבל גם אם היצרן הוא בלבדי, למשל מטוסי קרב מסוג חמקן, יש לחקור את על עלויות הרכש, כולל כסף שמגיע אל אזרחים ישראלים שתורמים לרכש הביטחוני. לדוגמה: הסקנדל הנוראי על עלויות הצוללות שהוזמנו וישראלים שהעסקה תכניס מיליונים לחשבון הבנק שלהם.

6. יש לקיים ביקורת קבועה על כל הוצאות של משלחות לחוץ-לארץ על חשבון המדינה. יש לבדוק את המסלולים והוצאות הלינה והמזון בתקופת השליחות.

7. יש לקיים ביקורת תקציבים על הוצאות האירוח של נכבדי המדינה. ומראש, ולא להניד בראש מתייסר כאשר מגלים הוצאות מנופחות מאד.

כל אלה עומדים לפני נציגי הציבור שרוצים להיות בממשלה ובכנסת.
ואם אין לי ביבי נתניהו שכולו טוהר המידות, ואפילו לא רבע טוהר המידות, אני צריך מועמד אחר. הפעם אין לי מועמד אלטרנטיבי, אבל בכל אופן אלך לקלפי ושם אני אחליט איזה פתקים לשים במעטפות.
כמוני יהיו לפחות 50 אחוז מהמצביעים.
הפעם אין לי אף אחד שאני מאמין לו. כולם מושחתים. כולם ואין בהם צדיק אחד. מכלל זה אני מוצא עשרות חברי כנסת נהדרים בעבודתם הפרלמנטרית, אבל אין להם סיכויים להגיע לפסגה מפני שלפניהם המתחרים הצטיידו במרפקים מוגני פלדה-מושחזת.
נכון: לביבי כישורים מדהימים. כנואם באנגלית, הוא מרתק וצודק. הוא מבין הפעלת משרדי ממשלה. כשר אוצר הוא עצר אינפלציה ותמך בהתפתחות מהירה של הכלכלה בישראל. בביטחון הוא בוודאי מבין, הרי הוא היה בסיירת מטכ"ל. ואת מבחינה שהאישיות שלו היא זאת שעוברת ביקורת קשה. ואת משדרת תובנה שכדאי להצביע נתניהו כי יש לו כישורים עדיפים על כישורי המתחרים שלו.

ובכן, האיש יש לו כישורים מתאימים. אבל באישיותו הוא מסובך בתלות מדאיגה באשתו החכמה, אבל הבלתי-יציבה. הוא נהנתן על חשבון אחרים. הוא ורעייתו אינם מבחינים בין רכוש המדינה ורכושם הפרטי. הוא מתחמק מתשובות ישירות על דברים שלכאורה אין סיבה שלא להיכנס אליהן, הוא מעדיף שרים חלשים מהסוג שלא יכול להצליח בתפקידו, חוץ מאביגדור ליברמן שיודע לסחוט מביבי את מה שהוא רוצה. הוא מינה שלושה שרי אוצר שנכשלו בתפקידיהם לחלוטין. הוא נכשל בביקורת על חינוכם של ילדי המדינה. הוא נכשל בביקורת על נושא הבריאות, הוא לא התעניין במרד הרחובות של חסרי הדיור, הוא לא מתערב בחיסול סבל הנכים, יש לו משטרה המכריזה ש-50 אחוז משוטריה לא מסוגלים להתרכז, משמע אוטיסטים...רחמנא לצלן... אז גילה היקרה, מה-עדיף על-מה: אישיות חזקה או חזק בכישורים?

לגלות לך?: עדיף "אישיות חזקה " "על חזק בכישורים" מפני שהחזק באישיותו בוטח באנשים חכמים וחזקים בסביבתו, ולא: חזק בכישוריו אבל הוא מפחד מאנשים חכמים וחזקים בסביבתו.
תודה מקרב לב, יגאל בור כתובת: כוכב-יאיראהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל