מה הולך סביבנו?

ראש ממשלת לבנון, חרירי הבן, התפטר; החמאס והג'יהאד האיסלאמי יעני מתאבלים על מות המנהרה; שדה התעופה של ריאד תחת סכנת טילים איראניים ובקיצור כרגיל בוקא ומבולקא.

נתחיל בלבנון. כן זו לבנון השבעה ממלחמות אזרחים, זו לבנון שהנוצרים עוזבים אותה באלפיהם ומהגרים למדינות אמריקה הלטינית ומעט לאירופה, זו לבנון שמיש ששולט בה למעשה זה איש קטן השוכן בבונקר הנמצא ברובע דחייה בבירות סייד חסן נצראללה سيّد حسن نصرالله שמו. אותו נצראללה תלמידו של עבאס אל-מוסאווי عباس الموسوي שאללה לא ירחם עליו وقد الله ما رحمه שהועבר לעולם אחר על ידי צה"ל ב-1992. אם בטני אינה מתעתעת בי אנחנו על סף תהליך נוסף במאבקים הפנים לבנוניים כאשר דווקא הכוחות הסוניים והדרוזים נמצאים בעמדת חולשה אל מול החיזב-אללה שכבר נטעה עצים עבותים הן בצבא לבנון והן בממשל הלבנוני. עצים אלה שפריים רעיל ביותר הם אלה שגרמו לסעד אל חרירי להודיע על התפטרותו לאחר שקיבל מידע מגומי מודיעין עלומי שם שאחד העצים צומח בגינת ביתו ועל כן הוא עלול להגיע למקום שאביו, ראפיק, הגיע אליו בעקבות פעילות אנשיו של אותו נצראללה שניסו להפעיל מערכות שיבוש אלקטרוניות משוכללות בתקשורת הפנימית ביחידת שומרי הראש של ראש ממשלת לבנון.

כל שכתבנו לעיל מוביל למסקנה מתבקשת: טהרן היא העורף של דמשק; דמשק היא העורף של חיזבאללה על כל המשתמע מנוסחה זו.

אבל כל זה מוביל אותנו למשוואה נוספת שיש להציב בתוך הנוסחה הזו והיא: חיזבאללה וטהרן הן העורף של הג'יהאד האיסלאמי והחמאס.

כאן המקום להערה משמעותית ביותר מדובר בשתי קבוצות שמקורן אחד: האחים המוסלמיים! ארגון האחים המוסלמיים הינו ארגון סוני בעוד שאיראן של היום ועושה דברה החיזב-אללה הם שיעיים. אבל כנראה כשמגיעים לדם על הידיים ולרצח אין הבדל משמעותי בין הפונדמנטליסטים בשני ענפי האסלאם הללו. והערת אגב קטנה גם דאע"ש הוא ארגון סוני.
לאחר הסבר זה אנו מגיעים למסקנה מתבקשת שלא בכדי הלכו אנשי החמאס בעזה אצל המנהרה אותה חפרו אנשי הג'יהאד האיסלאמי...

כל זה מביא אותנו לתהליכים אותם יזם א-סיסי, נשיא מצרים – כנראה כעושה דברה של וושינגטון – להביא לאיחוד בין הפלגים היריבים בקרב ערביי ארץ ישראל (פלשתינה א"י-כפי שאהבו גורמי המנדט להגדירה) דהיינו בין הפת"ח לבין החמאס. כאן באה המנהרה וטפחה על פניהם של כל אותם שחשבו שהנה תשוב עזה לחיק רמאללה ובא ל"פלסטין" גואל.

חשמל עדיין לא זורם בכפות ידי מפעילי המקררים והתנורים מעזה ועד רפיח; הפעילות המואצת של חמאס חוץ מטורקיה, שמטרתה להביא להמשך התהליכים כפי שאירעו בזמנו בלבנון ושהביאו להשתלטות החיזב-אללה מחד, ומאידך להתחיל להציג את החמאס במדינות המערב כגוף מדיני שנגד עיניו טיפול בבעיות המזרח התיכון בעיניים מדיניות היא נר לרגלי ההנהגה שם.

כאן באה המנהרה וטפחה על פניהם של אלה וגם אלה והוכיחה עד כמה הכל "פאקה פאקה". היא מחזקת את טענותיו של אבו מאזן שיש צורך באיחוד שלם כולל פירוק הארגונים בעזה מנשקיהם ומאידך מוכיחה שהחמאס אכן פועל בשיטת הסאלמי כדי שאנשיו ביהודה ושמרון לא יהיו נרדפים על ידי "המודיעין המסכל"- דבר המזכיר לנו מאוד את השיטות בהן נקט נצראללה בעת שחדר לתוך ממשלת לבנון, צבאה וכוחות בטחון הפנים שלה.

לכל זה נכנסת גם הפעילות האינטנסיבית של משמרות המהפכה בראשות קאסם סולימאני המצוי ברגעים אלו של כתיבת מסמך זה בעיר הולדתו קום שבפרס שם הוא הביא לקבורה את אביו. הירי של הטיל האיראני מגבול תימן לעבר שדה התעופה של ריאד בירת סעודיה מהווה המשך ישיר לחתרנות האיראנית בחצי האי ערב ובמלחמתה נגד סעודיה.

בקיצור אירן ידה בכל אך יד העולם לא בה!!!


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל