החופש הגדול

טרנד הטבעונות אקטואלי מתמיד, עד לא מזמן גם אני הייתי בין אוכלי הבשר. התחקירים הקשים בנעשה במשקים גרמו לי לבצע מהפך וכיום אינני צורך בשר, חלב וביצים. במושב עולש הוקמה חוות החופש- גן עדן של ממש לבעלי החיים שניצלו מתעשיות הבשר, החלב והביצים. בייב, זה בשבילך!

לפני כשלוש שנים חזרתי בתשובה. סליחה, הפסקתי לאכול בשר.
האמת, מעולם לא הייתי מחובבי הז'אנר. נהגתי לחטוף פה עוף ושם חתיכת כבש על האש. אהבתי לבעלי חיים הייתה מאז ומעולם חלק מתפריט החיים שלי. ביתי תמיד היה פתוח להכנסת אורחים, גם לאלו ההולכים על ארבע או מעופפים על שתיים.
לכבוד הגיוס שלי קיבלתי במתנה את תותי, כלבה מעורבת. היא מעורבת בעיקר במתן חום ואהבה לבני משפחתי. גדלתי על הסרט "בייב" החזיר. כן, אותה חיה שהעם שלי מצווה שלא לנגוס בה את תיאבונו. תהיתי לעצמי, אם אינני יכול לאכול, אז מדוע לא להתחבר אליה דרך המסך?
חלקנו מאמצים כלבים, חתולים ואפילו סוסים. אולם הותרנו מאחור חיות רבות שאנחנו פוגשים רק כשסכין לימיננו ומזלג לשמאלנו. רק לעתים נדירות אנחנו פוגשים אותן בגרסתן הנושמת בפינות ליטוף שונות ברחבי הארץ.
על רובן המוחלט של חיות המשק נגזר לעבור שבעה מדורי גיהנום, רק כדי לספק את תיאבונם של ההולכים על שתיים. אפרוחים זכרים חווים על בשרם את הפסוק "כל הבן הילוד, היאורה תשליכוהו", ומומתים בצורות שונות ומשונות. התרנגולות דחוסות בכלובים צפופים, ולאחר שהטילו את ביציהן הן מועברות לשחיטה. עגלים מופרדים מהאימהות שלהם ואינם זוכים לטעום חלב אם. במדינה אחת בעולם הרחיקו לכת ואימצו את שיטות ההמתה של שנות הארבעים האיומות במאה הקודמת כדי להרוג חזירים. זעקתם מתאי הגזים, כך שמעתי, היו מחרידות.
פעם חלמתי שאם אזכה בלוטו יום אחד, אקים חווה להצלת אותם בעלי חיים שחרב מונחת על צווארם עוד בטרם הגיחו לעולם. והנה, במושב לא גדול בשרון הוקמה חווה כזו – "חוות החופש" - שקולטת ניצולים מתעשיית הבשר. כשביקרתי שם זכיתי לפגוש בעלי חיים שהוענקו להם שמות וזהויות ככל האדם. את החום והאהבה שהם מרעיפים על באי המקום, לא ניתן לתאר במילים.
צריך לומר את האמת, הבעיה היא אצלנו, בני האדם. גרגרנות, קיבעון מחשבתי ותאוות בצע של בעלי חברות, הביאו אותנו לתחתית המוסר ביחסינו לחיות משק הנשחטות באכזריות יום-יום. הרי יש כיום כל כך הרבה תחליפים לבשר חי. ניתן להיוועץ אצל כל רופא או דיאטנית בדבר תפריט מתאים לכל אחד ואחת.
אני, לשמחתי, כבר נגמלתי מבשר. הצעד הזה העניק לי תחושה של אדם העומד לפני בוראו בשעת תפילת נעילה. תחושה של מי שנמחקו לו החטאים וכעת הוא זך וטהור. גמילה מבשר תעניק חיים חדשים לא רק לכם בני האדם, אלא גם למיליוני חיות משק שיזכו לטעום חירות מהי.
בבחירות האחרונות דיבר השר אריה דרעי על כך שהחברה מתעלמת מ"השקופים" בפריפריה. "השקופים" האמיתיים, מר דרעי, אלו הם הפרות, הכבשים, העגלים, האפרוחים והחזירים הנשחטים. פעולות אלו מנוגדות לציווי צער בעלי חיים. אני מציע לכם, מר דרעי, השר אורי אריאל ולכל ציבור אוכלי הבשר, בואו לחוות החופש. תתוודעו לעולם של חיים ושמחה, ואולי אף תזכו ללטף את "בייב", סליחה, את עומרי החזרזירון.
אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל