האם מסיני נפתחת רעה

בשולי הפיגוע במסגד הסופי באל רוואצ'ה בסיני יש מספר עובדות שמחייבות עיון, איסוף, והגנה לקראת הימים הבאים.

נכון שבחטיבת המחקר של אמ"ן החלו עוד בימי תחילת ההתמוטטות של המדינה האיסלמית להגדיר את מה שצץ מבין חורבות המדינה הזו "ארגון דאע"ש 2.0" – דהיינו קיבלנו תמונה ארגונית חדשה של דאע"ש, אך בהערכות של גורמי מודיעין בישראל "התמוטטות המדינה האסלאמית עשויה להביא לירידה משמעותית ביכולתם המבצעית של אנשי דאע"ש להוציא לפעול 'פיגועי הכוונה' בחו"ל". כותב מאמר זה חושב שיש לראות כאן משהו בסגנון "הפוך על הפוך" דהיינו דווקא בשל התמוטטות המדינה=הכליפות האסלאמית נוצר מצב שהנותרים מאנשיה ידרבנו ויפעילו את התאים הרדומים של דאע"ש באירופה ובעולם, לבצע "פיגועי איכות" דווקא בתקופה הזו של השנה לקראת השנה הקאלנדרית החדשה. כהוכחה לכך ניתן לראות את גל המעצרים שביצעה משטרת גרמניה בעיר הסן, בעקבות מידע מודיעיני על קבוצת אנשי דאע"ש, שנכנסו לגרמניה במסווה של פליטים סוריים הבורחים מדאע"ש, המארגנים פיגוע ראווה בגרמניה... הוכחה מכאיבה נוספת היא ההתקפה המחרידה נגד מתפללי המסגד הסופי באל רוואצ'ה שבסיני בה נרצחו 305 אנשים נשים וטף.

כאן המקום להדגיש שהפיגוע הרצחני במסגד קשור קשר הדוק עם מצבה של קטאר מול העולם הערבי בהנהגת מצרים וסעודיה כמו גם ליחסים הבעייתיים שיש לנציג האחים המוסלמיים בטורקיה =ארדואן עם אותן מדינות ערביות. אבל המבצעים היו בסופו של דבר, כפי הידוע לנו בימים אלו, אנשי דאע"ש. יש לזכור שהכנת פיגוע שכזה מחייבת תשתית רצינית; הכנה רבה; תכנון מבצעי ואיסו מל"מ (מודיעין לקראת מבצע. במיוחד יודגש שמטרים ספורים מאותו יעד-המסגד מצוי מתקן צבאי מצרי של אנשי צבא מחד ואנשי جهاز المخابرات العامة, גִיהאז אל-מוח'אבראת אל-עאמה, או בקיצור :אל-מוח'אבראת אותו גוף מודיעני המרכז כיום את כל פעילות המודיעין ברחבי מצרים ומחוצה לה.

ואם נחזור לרגע לקטאר (ראו מאמר שפריסמתי ב"דעתון" ביום 21/06/2017 על קטאר והעולם הערבי) נסיכות זו המפזרת את כספיה ברחבי העולם הינה מממנות הטרור בעולם כולו ולא רק זאת שליטה תמים השני, שאינו כל כך תמים ממשיך לתרום כספים רבים ל"איחוד העולמי של חכמי הדת המוסלמיים" בראשותו של השייח יוסוף אל קרדאווי –הגוף המפעיל דתית את ה"אחים המוסלמיים". לקטאר יש עניין רב לפגוע בשלטונו של א-סיסי, כשם שלדאע"ש יש רצון אז להוכיח את קיומו. (אותו קרדאווי הוכרז כראש ארגון טרור על ידי מדינות רבות מקרב מדינות ערב כולל מצרים, סעודיה והמפרציות. לא בכדי בחרו במסגד הסופי הזה ובמתפללים בו.

הסופים בסיני שחלקם בני השבט הבדואי טארביין. משתפים פעולה עם המוח'באראת וכך ראינו לפני שנה שבני הטארבין בצפון סיני היו אחראיים למעצרו של אסעד אל עמארין ממנהיגי ولاية سيناء (וולייאת סיינא) מחוז סיני של דאע"ש והממן הראשי של ארגון זה בסיני. הוסיפו לכך שרק לפני ימים ספורים הרגו אנשי צבא מצריים שלושה מחבלים ועצרו תשעה אחרים שמהווים חלק מיחידות הארגון. לאחר מכן ידע "אל אהראם" לספר שנלכדה רשת של האחים המוסלמיים שהעבירו מידע רגיש למודיעין של טאיפ ארדואן!!!

בקיצור אין רגע דל במחוזותיה של מצרים הגובלים איתנו.

מכל זה גם עולה שלמרות האצבע המאשימה כלפי דאע"ש, אפשרי שהיה כאן שת"פ בין האחים המוסלמיים ודאע"ש כדי להרוג מספר ציפורים בפיצוץ אחד: להבהיר לא-סיסי ובאמצעותו לעולם שדאע"ש מסוגל להוציא פיגועי ראווה; לנקום בסופיים על קשריהם עם הממשל המצרי; ולפגוע ב"כופרים הסופיים" בגין ההיבטים הקבליים של דתם!!! ומעט היסטוריה עליהם: הסופיים "אוהבי אללה" או "הנבחרים" הינם כת אסלאמית שפיתחה תזה שיש בחומריו של מוחמד משום תורה מתמשכת ולא כפי שחכמי האסלאם האחרים רואים בה דיבור קדוש שאין לשנותו. פן נוסף שהסופיות יצרה היא הסגפנות והאמונה בתהליכים הדומים לתהליכים הקיימים בקבלה וביהדות החסידית. ועוד הערה יש חוקרים כפרופסור פאול פנטון שלדעתם אברהם בן משה מימון (הרמב"ם) היה מנהיג של קבוצה יהודית שנקראה חסידי מצרים ונהגו במנהגים הדומים למנהגי הסופיים.

אך נשוב לענייננו. חשוב מאוד שמקבלי ההחלטות ומעבדי המידע הזורם אלינו ושחלקים ממנו אנו מעבירים לגורמי מודיעין בעולם ובמזרח התיכון, יפנימו היטב את העובדות שארגון דאע"ש לא נעלם מהשטח, שיש מדינות כקטאר וטורקיה המעודדות תהליכים דתיים, מהפכניים ורצחניים באזור המזרח התיכון ובעולם כולו.


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל