סיפור אמיתי מפי רופא ישראלי

לפעמים חשוב גם לדעת איפה לעשות פיפי...

למה קבלה גב' ס' ממנהטן 40,000 דולר?

הסיפור הבא סופר מפי ד'ר יצחק קרונזון (כי מנגד תראה - הוצאת עם עובד)
 
הרבה אנשים מכירים את גברת ס' ממנהטן, ניו יורק. כי היא עשירה ומתגוררת בשדרה החמישית, המוארת והיוקרתית, מחלון ביתה ניתן ראות את הסנטרל פארק. והאגם היפה במרכזו.
גב' ס' כבר לא מעונינת לקנות דבר. יש לה הכול. היא גם איננה רוצה לתת כלום, כי נתנה יותר משציפו ממנה. היא איננה מעונינת לנסוע כי היא מתעייפת וגם טיילה כבר הרבה. סרטים, קונצרטים ותיאטרון משעממים אותה. קרובים וילדים מרגיזים אותה וממתקים אסר עליה הרופא.

כדי לשמור על כושרה הגופני ציווה עליה הרופא שתלך הרבה ברגל וגב' ס' עושה כמצוותו. בכל בוקר היא יוצאת למסע רגלי של קילומטר וחצי. אתם הייתם גומאים זאת ב-15-20 דקות לערך, אבל הגב' ס' נושאת מיטען של 96 שנים והטיול הרגלי אורך כשעתיים, כשהיא מלווה כל העת ע"י הנהג האישי שלה, במדיו המגוהצים, הנוסע לאיטו לאורך המסלול ומשגיח עליה.
 
עוברים ושבים מביטים בה בהתפעלות. הרבה מכירים אותה. לא מקנאים. עשירים הם רוצים להיות, אבל גם צעירים ובריאים. הצרוף של עושר וזקנה, מעורר מחשבות יותר מקנאה. אבל קיימת בעיה. זקנים צריכים לעשות הרבה פיפי ולאורך המסלול אין בתי שימוש. אבל עשירים פותרים גם בעיה כזו..
בפתח כל בית בשדרה המפוארת עומד שוער עם מדי אדמירל שתפקידו להבטיח שאיש לא יכנס ללובי המפואר, פרט לדיירי הבניין. בלובי יש גם שירותים. בוהקים ומצוחצחים. שליחים מטעמה של גב ס' ביקרו ב-5 בניינים מפוארים כאלה, דיברו עם השוערים, נתנו להם סכומי כסף גדולים ובתמורה משרתים השוערים בנאמנות את הגב' הזקנה.
 
בוקר אביבי אחד יצאה הגב' לטיול הרגלי היומי ובהגיעה לרחוב 79 נזדקקה לשרותים. השוער הקבוע נעדר מהעבודה מפאת מחלה והמחליף שלו לא איפשר לה להיכנס. ברחוב 81 עברה ליד בית הלוויות מפואר, אותו פקדה פעמים רבות כשליוותה את חבריה למנוחת עולמים וזכרה שיש שם שרותים נקיים וזמינים. בשמחה פסעה פנימה. השוער בפתח שאל אותה אם באה להלוויה של ג'פרי גרין. היא לא רצתה לשקר אבל נאלצה לעשות זאת, כי היא אישה זקנה שהזדקקה להתרוקן. השוער גם הגיש לה ספר ניחומים גדול כדי שתרשום את שמה וכתובתה, כדי שבני המשפחה יודו בדיעבד בכרטיסי ברכה למשתתפים על הכבוד שחלקו למנוח. כאשר יצאה משם הרגישה הקלה וחשה מאושרת.

אחרי שבועיים היא קבלה מכתב ממשרד עורכי הדין בקר, אפשטיין ושות':

גב' ס' היקרה,
אנו מבצעים את הצוואה של ג'פרי גרין המנוח שנפטר לפני שבועיים. למר גרין לא היו קרובים ולכן הוא ציווה להוריש את הונו לאלה שבאו ללוותו למנוחת עולמים. מעיון בספר ההלוויות הגדול התברר לנו שאת היית בין השבעה שבאו להלוויתו. לכן הינך זכאית לשביעית מהונו. רצ"ב המחאה ע"ס 40,000 דולר. זה היה סכום כסף גדול אז, אבל לגב' ס' יש הרבה יותר. היא לא ידעה מה תעשה בהמחאה ופתאום נזכרה שאת הטיול היומי ציווה עליה לעשות הרופא שלה והיא תרמה את הכסף לבית החולים בו הרופא עבד. הרופא הזה זה אני.

כנראה שגם פיפי צריך לדעת היכן לעשות...

 
תמונה: freedigitalphotos.net
 

אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל