מדוע ביטלתי את המנוי על ערוצי הספורט בתשלום

התשלום עבור הצפייה בטלביזיה הוא גבוה מאוד. לא מוצדק להוסיף עוד כ-130 שקלים מידי חודש עבור ערוצי ספורט של צ'רלסטון, בתשלום נוסף. רמת הכדורגל בארץ לא מצדיקה זאת

התשלום החודש של מנויי הטלביזיה המשתמשים בשרותי הלווין או הכבלים, גבוה מאוד, בעיקר בגלל שהינך משלם עבור ערוצים שאינך צופה בהם והם לא בתחומי התענינותך.
יס והוט מציעות לך חבילות צפייה שכלולים בהם גם ערוצים שאינם מענינים אותך כלל ועיקר. כך יוצא שעבור התשלום החודשי הגבוה, לרשותך עשרות ערוצים שאינך צופה בהם. למעשה, מסקירה לא מעמיקה שקיימתי בקרב חברים וידידים עולה שרובם צופים בערוצים הישראלים, חלקם בערוצי חדשות החוץ, אחרים בערוצים מקצועיים (בריאות, טיולים, עיצוב, טבע, ספורט), הממוצע אצל חברי/ידידי הוא צפיה ב-7-10 ערוצים שונים, בממוצע שבועי-חודשי. כך שתמורת 250-350 ש"ח לחודש "מתבזבזים" במכשיר הטלביזיה שלך עשרות ערוצים שוממים ומשתעממים.
 
בנוסף, חברת צ'רלסטון רכשה במיליוני שקלים משחקי ספורט, בעיקר כדורגל, אבל גם טניס וכדורסל ומשדרת אותם בתשלום נוסף, לאחר שהינך מחויב לרכוש 2 ערוצים לפחות או 4. תמורת 130-140 שקל נוספים בחודש.
 
בזמנו נחתם הסכם בין הרשות השניה לרדיו ולטלביזיה לבין "יס" ו"הוט" המשמר את זכויות אוהדי הספורט -שאין בידם לרכוש עוד ועוד ערוצים- הקובע שמידי פעם ישודרו משחקי כדורגל אטרקטיביים וגם משחקי נבחרות ישראל בערוצי הספורט הרגילים, שכזכור גם עבורם הצופים משלמים כסף. אבל תאוות הבצע של חברת צ'רלסטון, גוברת על תמימות האוהדים ועל האינטרסים של חברות הטלביזיה ויותר ויותר משחקים מועברים לערוצי הספורט שבתשלום נוסף.
התוצאה: 2 ערוצי הספורט "הרגילים" משדרים פה ושם משחק אטרקטיבי, אבל ברוב הזמן ממחזרים חומר ישן, קרי, שידורים חוזרים וחלק גדול מהתוכניות בערוצי הספורט, הם שידורים שכבר ראית פעמיים, שלוש וארבע... 
 
בצעירותי, הייתי חובב ספורט מושבע ו"פריק" של משחקי כדורגל. היום ממרום גילי (אמצע העשור השמיני לחיי) אני מדיר רגלי ממגרשי הכדורגל חרף אהדתי הגדולה ל-2 קבוצות "הפועל" (חיפה ות"א). מידי פעם אני צופה בטלביזיה במשחקיהן וגם בקבוצות הליגה האחרות ומזועזע מרמת המשחק הנמוכה ומכל ההתנהלות הפוליטית סביב ההתאחדות לכדורגל והמרכזים הפוליטיים. צפייה באריות הכדורגל באירופה מגניבה תחושה ללבך, שמדובר בענף ספורט שונה ואחר וכל דמיון בין הכדורגל המוצג בצ'לסי, מנצ'סטר, ברצלונה, מדריד וכו', לבין הרמה בישראל הוא מקרי בלבד.
 
חרף זאת ואף על פי כן מחויב אוהד הכדורגל בארץ לשלם הון תועפות על מנת לצפות במשחקים ברמה ירודה המביישת את זו המוצגת בליגות איכותיות. מן הראוי ששר התקשורת יעשה בטלביזיה מה שעשה השר כחלון בתקשורת הסוללרית: יוזיל עלויות צפיה, יפחית את מספר הערוצים שהלקוח מחויב לרכוש, יקבע מחירי מינימום למספר ערוצים בודדים שניתן לרכוש, לפי רצון הלקוח ולא לפי תאוות הבצע של החברות. ועד אז, רבותי, חרם צרכנים יכול להשיג את מטרותיו. במידה ויתאגדו חובבי הספורט ויחליטו לא לרכוש את ערוצי הספורט של צ'רלסטון, למשך תקופת מה. צעד זה יגרום לירידת עלויות ולהתחשבות רבה יותר בחובבי הספורט שאין ידם משגת לשלם כסף רב בעבור צפייה בקבוצותיהם האהובות. אני מוכן להרים את הכפפה. אני קורא לאוהדי הכורסא, המכונים חובבי ספורט, להתארגן ולארגן עצומה ולממש את ההצעה שהובאה כאן במטרה לחייב את הספק להוזיל עלויות צפייה.
 

אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל