מלה-סקאלה לשאנז-אליזה - ג'ודי בכר וגבי שדה

המלצה חמה ביותר לאוהבי הבידור האיכותי, הקל, המבדר והמבוצע ברמה הגבוהה ביותר. ערב של שנסונים צרפתיים, שירים נפוליטניים ואריות מתוך אופרות

המופע 'מלה-סקאלה לשאנז-אליזה' בקפה תיאטרון הקאמרי ,הינו מופע הממזג בתוכו שאנסונים צרפתיים, אריות מאופרות ושירים נפוליטניים ועבריים המבוצעים נפלא על ידי ג'ודי בכר וגבי שדה. זהו מופע שכל אחד יכול להנות ממנו, בזכות המגוון הרחב מאוד של הטעמים שיש בו.

רעיון יפה הוא שבזמן האחרון מרבים במופעים כאלו, בהם אוהבי האופרה באים בגלל זמר אופרה אהוב המופיע ומתרגלים להנות גם משנסונים צרפתיים ושירים ופיזמונים, בעוד אוהבי המוסיקה הקלה מתרגלים לשמוע קטעי אופרה ומתגלה בפניהם עולם שלא הכירו.

גבי שדה הוא לא רק זמר אופרה מעולה. בתכנית זו הוא היה גם המנחה, גם המספר וגם שר שירים נפוליטניים ואחרים. כמובן, גם אריות מאופרות ידועות בקול הנהדר המתאים גם לאריות וגם לשירים.
ג'ודי בכר, שנסוניירית בחסד, שרה בקולה החזק, העמוק, החם והמאוד נעים לאוזן, שירי אדית פיאף ואחרים כשהיתה מלאת רגש והבעה. לקולה גוונים רבים. היא היתה טנור, גם סופרן וגם מצו סופרן. הכל בוצע בקלות ללא כל מאמץ ובצורה מקסימה. בקיצור - קול מלא גוונים-ניואנסים.

שניהם אשפי במה ותיקים, משופשפים ומעולים היודעים להגיש שיר, להתנועע על הבמה בתנועות העוזרות להביע את הרגש, את התוכן ואת השיר. שניהם היו מעולים לא רק בשירים הרומנטיים, אלא בכל סוגי השירים הרבים ששרו.

איתן שמיסר, מנצח ופסנתרן בחסד מהאופרה הישראלית, ליווה את שניהם בכשרון רב, בהתחשבות בהם, במרץ ובנגינה בע"פ את כל השירים והשנסונים.

שמענו יצירות שכל אחד מהזמרים שר כסולן, או ביחד, או אחד אחרי השני בשפה שונה. הזמרים שרו בעברית, צרפתית, אנגלית איטלקית רומנית וגם ברוסית.

גבי שדה הציג את עצמו כאחראי על הסיפורים ועל ההנחיה, והם היו לא פחות טובים משירתו המעולה. בין השירים והשנסונים ששמענו היו לה וי אן רוז של פיאף, 'וני איז הבוי פור מי, או סולה מיו, כלניות, איפה את אהובה, אני לא מצטערת, סנטה לוצ'יה, שתי גיטרות ועוד. כאמור, מגוון רחב ביותר.

זה היה ערב של בידור קל שכלל שנסונים צרפתיים, שירים נפוליטניים ולהיטים עבריים - הכל ברמה, הכל מוכר, הכל בביצוע מעולה ואין לי אלא להמליץ לאוהבי הבידור הקל והטוב לראות ולשמוע.

 

 

אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל