רילוקיישן - להישאר או לחזור ?

הרבה משפחות ברילוקיישן שואלות את עצמן - האם ומתי לחזור לישראל? יש כל כך הרבה שיקולים - כלכליים, משפחתיים, חברתיים ואחרים ויש גם את ההרגשה הכי טבעית ורגשית - ״המקום בו נמצא הלב״.

תאמינו או לא, הכי כיף בישראל

אנשים שיוצאים לרילוקיישן מורגלים בשאלות סטנדריות כגון "באמת תחזרו ?". אנחנו עונים שכן, ואז מגיעה השאלה "ולא תאריכו את השהייה בקנדה ?" אנחנו עונים שנחזור ואפילו שנחזור בדיוק בזמן שתכננו (הרילוקיישן הוא לשלוש שנים). ואז מתחיל דיאלוג של חוסר אמון, כאילו אין מצב שבמדינת ישראל טוב יותר.
חברים ישראלים יקרים, כיף במדינת ישראל. נכון, יש בישראל לפעמים קצת רעש, חוסר סדר ... אבל לפעמים ה"מרובעות" הקנדית מעצבנת הרבה יותר. חוץ מזה, אחרי חודש של התלהבות מהשלג, למי יש כח לסבול עוד חודשיים במינוס 10-20 מעלות ?
 

למה בכלל לעשות רילוקיישן ?

יש שיקולים שונים לביצוע רילוקיישן. ישנן משפחות שעושות מעבר לארץ אחרת כחלק מהחלטה להתנתק מישראל וישנן משפחות שרוצות רק לטעום אווירה אחרת, לחוות חוויות חדשות או לעבור התמחות מקצועית בחו"ל ואחר כך לחזור הביתה. חלק חוזרים בזמן, חלק רוצים למשוך את החוייה לעוד כמה שנים ונכון, חלק מגלים שהרבה יותר נח להם בארץ החדשה והם נשארים בה.

החלטה על רילוקיישן נובעת לפעמים מהצורך בשינוי (יש שקוראים לזה "משבר גיל ה 40")- איתור הזדמנות לצאת מהלחץ של שני בני הזוג בעבודה, ריבוי טיסות לחו״ל מהעבודה, סופי שבוע עמוסים בין המשפחה המורחבת והחברים שנצברו לאורך השנים וקושי למצא את הזמן והרוגע להיות עם הילדים. אין ספק שרילוקיישן יכול להוות פתרון. אצלנו לפחות, רק ברילוקיישן, מצאנו פנאי ואפילו פיתחנו תרבות פנאי, אבל אחרי תקופה כלשהי אתה רוצה ליצור גם פנאי בישראל ולבלות אותו עם המשפחה והחברים שנמצאים שם.

הכרנו בקנדה משפחות שבאו בגלל שיקול הכלכלי. ככל הנראה יש גם לא מעט מקרים בהם רופאים מתמחים בחו"ל ואינם ממהרים לחזור לארץ לטירוף של שעות עבודה בשכר זעום. שעות העבודה של רופא בקנדה הרבה יותר נוחות ובשכר גבוה בהרבה. חבל שזה המצב.
 

סיכום תקופת הרילוקיישן

כדאי לעשות רילוקיישן כי שעות העבודה בחו"ל הן בד"כ יותר נוחות ויש יותר פנאי.
כדאי לחזור לארץ כי כשיש כבר פנאי, הכי כיף לבלות עם המשפחה והחברים "מהבית".

כדאי לעשות רילוקיישן, כי אין כמו הנופים המושלגים וזה כיף שלא מזיעים לפחות 3 חודשים בשנה.
כדאי לחזור לארץ, כי כך הילדים בהפסקות ביה"ס רצים ונהנים ולא סובלים 40 דקות ב 15- מעלות.

כדאי לעשות רילוקיישן, כי חווים חווית חינוך שונה לילדים. חינוך לערכים בבי"ס, כיתות של עד 25 תלמידים ועוד.
כדאי לחזור לארץ, כי למרות כל מה שנאמר על מערכת החינוך בארץ, היא לא רעה בכלל וגילינו שרמת החשבון בישראל גבוהה משמעותית מזו של קנדה.

כדאי לעשות רילוקיישן, כי לעתים זה מאפשר נוחות כלכלית יותר מאשר בארץ.
כדאי לחזור לארץ כי כסף זה לא הכל.
 

כדאי לעשות רילוקיישן, כי יש אפשרויות מגוונות ומדהימות לטיולים ולחוויות ונראה לפעמים שהילדים שלך כבר הצליחו לכבוש את העולם (ועוד באנגלית).
כדאי לחזור לארץ, כי אחרת שנתיים אינטנסיביות של טיול, במילא כבר בקושי אפשר לשכנע את הילדים לצאת מהבית. אחרי הטיול בהוואי, הרי הרוקיס משעממים אותם. אחרי ביקור בניו יורק, וושינגטון ובוסטון, וונקובר ניראית להם עיר "קטנה" ומשעממת. אבל כפר סבא תמיד ניראית להם אטרקטיבית.

ואחרונים חביבים החברים.
כדאי לעשות רילוקיישן כי חווים חברויות מדהימות, שיש בהן את כל החום, האהבה והעזרה שאפשר לבקש מחברים.
כדאי לחזור לארץ, כי שם יש את המשפחה ואת החברים מהארץ ואפילו יתווספו החברים החדשים כשגם הם יחזרו מהרילוקיישן.
 

אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל