המחסומים של חיינו

אנחנו נתקלים בחיינו לא פעם בדברים נוראים, הן בהווה והן בהיסטוריה. מעשי זוועה שמעמידים בספק את עצם קיומו של אלוהים, של כוח מכוון עליון. אנשים חזרו מהשואה והפסיקו להאמין באלוהים. אדם שהכרתי שהיה באושוויץ, הרים את אגרופו למעלה וצעק: "אם יש אלוהים שיבוא לפה אני אראה לו מה זה!"

יש כאלו שיקבלו את דבריו כאמת מאירת עיניים. אבל אפשר גם להתעמק יותר, ולהביט על העניין מנקודת מבט אוניברסאלית, אפילו של קרמה. כל נשמה בא פה ללמוד שיעור מסוים. אנשים רבים לוקחים את כל הדברים הטובים בחיים כמובנים מאליהם, לא טורחים להודות עליהם, אבל אם קורה משהו רע, מיד הם באים לטענות לכל העולם. בקשר לכך איני יכול שלא להזכיר את הסרט הנפלא "יקיצות", בהם אימא לילד שלקה בשיתוק בעקבות מחלת פרקינסון מספרת: "כשנולד לי הילד היפה והמוצלח הזה, לקחתי את הדבר כמובן מאליו, לא חשבתי שאני צריכה להודות למישהו על כך. אבל כאשר הוא חלה, באתי לטענות ועוד איך, כלפי כל העולם, דרשתי לדעת מדוע זה קרה לי, צעקתי והתרעמתי...
 
במרכז טיפולים אלטרנטיביים של חברת סרגם, סיפרה המדריכה: "כאשר מגיע מטופל הוא מיד מספר לי על המחלות שלו ומתלונן קשות. כאשר אחרי כמה טיפולים אני שואלת אותו מה שלומו, הוא אומר: "רגיל". רק כאשר אני חוקרת אותו לגבי המחלות מהם סבל, הוא פתאום "נזכר" שהתפטר ממחלה זאת או אחרת... היטיב לתאר את זה ד"ר וויין דייר בספרו "כוח הכוונה" כאשר כתב שאנו חייבים פשוט להתרכז בבריאות טובה, כדי להתחבר עם כוח הבריאה המביאה עלינו את הריפוי מכל המחלות.
 
המחסום הזה הוא אפלה וחושך – אבל כמו שאת החושך אפשר להעלים בשנייה בעזרת האור, ככה אפשר את כל הדברים הנוראים האלו להעלים בעזרת העלאת האנרגיה שלנו והפיכת מחשבותינו משליליות לחיוביות.
כדי להעלות את רמת האנרגיה שלנו עלינו אם כן להתחבר למחשבות החיוביות. בראש סולם האנרגיה של המחשבות שיכולות להעלות את רמת האנרגיה שלנו, נמצאת ההארה – ההתחברות עם הכוח האלוהי. באחד המקרים, ילד שסבל ממחלה קשה ביותר, היה מיואש לגמרי. המטפל ניסה לעודד אותו ולעורר בו את הכוחות הפנימיים, שהם אלו שמרפאים אותנו. הוא בדיוק ראה שהילד סבל מפצע על עורו, שהתרפא כעבור זמן מה. כאשר הפנה את תשומת לבו של הילד לתהליך הריפוי המופלא הזה, הילד תפס פתאום את עוצמתו של הריפוי הפנימי, חזר להאמין באפשרות שיתרפא ואכן הוא הצליח להחלים! לעורר את האמונה זה בעצם להבין שכוח הריפוי נמצא בתוכנו כל הזמן!

בספרו "העיקר להתחיל בעיקר" סטיבן קובי כותב: אתה יכול להאמין באלוהים ואתה יכול לא להאמין בו – אבל אם אתה רוצה לעשות מה שטוב לך – מוטב שתבחר באפשרות הראשונה.
כדי שתוכלו אכן לבחור נכון, עליהם פשוט לסלק את המכשול שמפריד ביניכם לאמונה בבריאה – והדבר הזה נקרא אגו. האגו שלנו ניזון מפחדים, מחוסר אמונה – הוא פורח בסביבה של קנאה, תחרות וחרדות. השלווה שהנפש שלכם צריכה, היא האויב הכי גדול של האגו, שזקוק לתוהו ובוהו כדי לשרוד. האגו זקוק לחוסר ודאות, להוכחה תמידית של ערכו. אדם עם אגו נפוח אל ימצא שלווה בהצלחתו – תמיד הוא יפחד לאבד אותה!

אנו יוצרים את עולמנו מבפנים החוצה, כל חיינו על פני האדמה הם אשליה אחת גדולה, אין טוב ורע, אין נכון ולא נכון – הכול עניין של בחירה – ואנו יכולים תמיד לבחור בדברים הטובים ולהתעלם מהדברים הרעים. רבים אומרים, אין אלוהים ואל תבלבל לי את הביצים – אבל כמו שחכם הודי אמר: "עצם זה שאנו קיימים היא ההוכחה הטובה ביותר להימצאות הבורא בעולם הזה! כלומר הזכות שלנו להיות גאים, להרגיש מנצחים, יכולה לבוא רק מנקודת המבט הזאת – שאנו חלק מהבריאה והוכחה לנפלאותיה!"

כלומר עצם קיומו של האדם מעיד על קיומו של בורא עולם. אבל הבעיה היא כשאדם שם את עצמו במרכז, וחוסם בעצם את החיבור שלו לבורא. בכך הוא חוסם גם את כל נפלאות הבריאה מעצמו. האדם חייב לשים את עצמו הצידה בעזרת שתיקה, התעמקות והחברות ליקום.

אנו יכולים לעשות את זה, אנו יכולים להסיר את המחסומים, לבחור לראות בכל דבר את הטוב – אנו יכולים לאפשר כל זאת – ולברוא עולם יותר טוב – בדיוק כפי שאנו יכולים לעשות הכול הפוך.
הרע הוא אם כן הוכחה לטוב – ואינו מבטל אותו – בדיוק כמו שבלי החושך לא הינו מבינים את מהות האור, אנחנו יכולים תמיד להעלות את רמת האנרגיה שלנו ולגרש את כל החושך מחיינו!

 
 

אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל