הלב של שירז - תיאטרון מחול - אורנה פורת

הצגה עפי ספרה של ריטה - מציאות עם פנטזיה

תיאטרון אורנה פורת מציג את ההצגה "הלב של שירז" כמיועדת לגילאי 4-8. זאת הצגת תיאטרון מחול שלא רק ילדים יכולים להנות ממנה. הצגה קסומה, מוסיקה חלקה פרסית נעימה לאוזן, הצגה מלאת שירים שריטה שרה, ריקודים מקסימים, תלבושות צבעוניות נהדרות שעיצב יובל כספין, תפאורה מתחלפת יפה ותכליתית ועלילה מרגשת. ביצוע טוב מאוד. הצגה מושקעת ממנה נהנה כל מי שבא.

ריטה כתבה סיפור שהוא תערובת של מציאות ופנטזיה. סיפור שלפחות חלק ממנו ספק אוטוביוגרפי ספק דמיון פורה.

שירז, הדמות הראשית בהצגה, מתגוררת עם אמה החורגת ואחותה נרגס. שתיהן מתייחסות אליה כאל משרתת העושה את כל עבודות הבית. אחותה אינה מפסיקה להציק לה ולהיות נגדה.

כבאגדות, יום אחד כדור הצמר שלה עף עם הרוח ונופל בחצר ביתה של זקנה. הזקנה מוכנה להחזיר את הכדור בתנאים מסויימים כגון להרוס, להחריב, לגזוז שערות  - דברים ששירז התבקשה לבצע. לשירז לב טוב ורחמן והיא לא פעלה בדיוק כפי שביקשה הזקנה. כאשר היא גמרה את כל העבודות וקיבלה את הכדור בחזרה, היא חזרה לביתה אך שם לא הכירו אותה. היא נעשתה יפהפייה ומושכת. כאשר אמה החורגת שומעת היכן היא היתה, היא שולחת את נרגס לחפש את הכדור שלה שהשליכה בכוונה אצל הזקנה. הזקנה חוזרת על התנאים להחזרת הכדור והאחות עושה כפי שנאמר לה.

עשה מעשים טובים, שלח אותם על פני המים ותקצור בברכה פירות טובים. חשוב זה מה שבלב, מה שבפנים ולא מה שרואים מבחוץ. על טוב משלמים בטוב, על רע משלמים ברע. מים לא יכולים לרחוץ אותנו ולשנות אותנו אלא רק המעשים הטובים.

עיבדה וכתבה את המחזה צרויה להב בהסתמכה על ספרה של ריטה. היא עשתה זאת בצורה מרגשת, מושכת ותמציתית. ביימו משה קפטן ועוז מורג שעשה גם את הכוריאוגרפיה. הם ביימו את המחזה בשימת דגש בראש ובראשונה על הריקודים, השירים, התלבושות והתפאורה, שעיצב במבי פרידמן והתוצאה היתה מרשימה הן לעין והן לאוזן. 
הניהול המוסיקלי והעיבודים נעשו על ידי נדב רובינשטיין. את הלחנים כתב סגיב כהן ואת התאורה הצבעונית והיפה עיצב רונן נג'ר.
השתתפו בתפקיד הראשי סיון פז בוגנים, אור אילן, יוליה איגלניק, עופר פלדמן, תקוה עזיז, שמרית ששון, לירון כהן, ארז צמח, מריאנה סינצ'וק ותומר יפרח.

הצגה מרהיבה, מבדרת, עם מסר. ממליץ על "הלב של שירז" מכל הלב.

 

 

אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל