אל הישראלים: כט' בנובמבר בן ה – 70.

אל הישראלים: כט' בנובמבר בן ה – 70. נחגג בשבוע שעבר בארץ ובמרכז האו"מ. מה קרה ביום שאחרי, ב - ל' בנובמבר? –

1) ב-ל' נובמבר האצ"ל הכריז בשידור בקול ציון הלוחמת : " ארגון האומות המאוחדות החליט לבתר את מולדתינו. מול המדינה הערבית ה

אל הישראלים: כט' בנובמבר בן ה – 70. נחגג בשבוע שעבר בארץ ובמרכז האו"מ. מה קרה ביום שאחרי, ב - ל' בנובמבר? –
1) ב-ל' נובמבר האצ"ל הכריז בשידור בקול ציון הלוחמת : " ארגון האומות המאוחדות החליט לבתר את מולדתינו. מול המדינה הערבית המוכרת, אשר המשעבד הבריטי הקים על אדמתינו השדודה מעבר לירדן, תיווסף מדינה ערבית שנייה מערבה לירדן.

אנשי הסוכנות היהודית. שהובילו את העם במשך חצי יובל שנים מדחי אל דחי, סמכו ידיהם על הגזלה וחתמו על שטר הפקרה של אדמת המולדת ועתיד האומה. בשם ההבטחה האלוהית שניתנה לאבי האומה, בשם קדושי האומה מדור דור, שנתנו נפשם למען ציון וגאולתה, בשם גיבורי ישראל ......... הרינו מודיעים ומכריזים בפני עם ועדה ובפני אומות העולם: ביתורה של מולדתינו הוא בלתי חוקי, הוא לא יוכר לעולם. חתימת מוסדות ויחידים על חוזה הביתור משוללת כל תוקף. היא לא תחייב את עם ישראל. א"י תוחזר לעם ישראל כולה לנצח".

2) ב – ל' נובמבר בעוד מנהיג אצ"ל מכריז את שבועתם לדורות של הפורשים הרווזיוניסטים, התחילה מלחמת העצמאות. ועד שהתארגן כוח המגן וצה"ל - 4 פלוגות הפלמ"ח ועוד 2 חלקיות היו לחיל המחץ המיידי של ההגנה מול הערבים. ועד חודשי פברואר מרץ 48 התארגן הפלמ"ח לגדודיו ואלה הצילו את ישראל. 1,130 – 20% מחברי הפלמ"ח - נהרגו ו - 2,000 הפצועים. 7 לוחמי פלמ"ח מתוך 12 זכו באות הגבורה. את הכוח הזה הכינה ההנהגה שהוליכה אותנו "מדחי אל דחי" בלשון החרפות והחרמות של בגין (בטרם הטרנספורמציה לראש ממשלה) וחבריו.
בקליפת אגוז מוצגת כאן האבחנה ההיסטורית של תהליך התקומה בין הצהרות פטריוטיות בומבסטיות לנצח נצחים מול מעשים ארציים של בניית כוח מגן ממשי להישרדות ולמלחמה, בין ההתלהמות "לבלתי אפשרי" "לחוכמת האפשרי", בין לאומיות של עם לבדד ישכון למדיניות של עם בין עמים מדינה בין מדינות. כשבגין מיקד את עולמו בבריטים בן גוריון ידע כי המלחמה הנכונה היא עם הערבים. ההגנה והפלמ"ח הוקמו ואורגנו לתכלית הזאת. זו הייתה המחלוקת בין ההנהגה לבין הפורשים.

המנהיגים של תפישת העולם של "האפשרי", אחרי לוי אשכול, נילכדו במשיחיות שעטה עלינו עם הניצחון של מלחמת ששת הימים. נילכדו וסטו ממדיניות האפשרי למדיניות הבלתי אפשרי והפעם של כיבוש ושליטה בעם אחר, התנחלויות מנשלות והסירוב להצעת סאדאת לשלום ללא מלחמה. כך, אלה שהיו מועדים להנהיג את האפשרי ניכשלו והעבירו את המדינה להלומי הבלתי אפשרי של ימינו. אלה הפורשים החדשים הדתציונים שמנהיג הליכוד, בנימין נתניהו, עשה אותם המשכוכית להגר אותנו ממדינת ישראל למדינת עמי ארץ ישראל. והם היום המדברים בלשון הפטריוטית של גאולה לנצח נצחים והם היודעים את רצונו של האלוהים.

ברשתות החברתיות רבים יודעי דבר שחוזרים ומסבירים כי הצהרת בלפור ומדינות ההסכמה בסן רמו לחלוקה של סייס-פיקו וחבר הלאומים בהרשאת המנדט הבריטי לייסד בית לאומי לעם היהודי הם שהביאו מדינה. ולא היא. אלה חשיבותם המשפטית ולא המעשית. מדינת ישראל התאפשרה רק כאשר אמריקה נכנסה לתמונה.
רק כאשר ירד בן גוריון מתוכנית בילטמור שסימנה א הארץ כולה והסכים ושיכנע את היישוב – למורת רוחם החריפה והמשמיצה של הימין הרווזיוניסטי – לחלוקה ניכנסו האמריקאים למשחק. ואחריהם ההסכמה הרוסית (שהפתיעה את כולם), רק אז נוסדה בפועל האפשרות לממש את התשתית הכוח שבנינו בארץ להכריז על המדינה ולהגן עליה עד היום הזה.

הערה: סטאלין הדיקטטור האכזר שבנה מדינת גולאגים של שקר ותרמית ורצח יש לו שרפרף בגן עדן. הוא שהציל במלחמת העולם יהודים רבים, תמך בהחלטת כט' בנובמבר והסמיך את צ'כיה למכור לנו נשק לניצחון במלחמת העצמאות.
אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל