פורים תשע"ז

השורש הרוחני של פורים

השורש לשנאה עזה זו, שבפורים כמעט והפכה לטבח נורא בכל העולם ביום אחד ולנהרות דם של אחינו ואחיותינו היקרים, ובשואה במזרח ובמערב התרחשה בפועל, כמו גם שורש הטרור המופנה אלינו בארץ אבותינו ובחוץ לארץ, הוא המהות הזרה והמוזרה של העם העברי, שכל העולם מעבר אחד, והעם העברי מעבר אחר. זו מהות של עם שיש לו תת מודע קולקטיבי הטבוע בו, והינו עשרת הדברות, וכל המשתמע מהן, בתורה שבכתב ושבעל פה.

היותו של עם כזה, כפי שכה היטיבו לצרוס ושטיינתל לברר כמושג הקרוי פסיכולוגיה של עם, והפסיכולוג יונג הדגיש ביותר, מכונה בלשון הקודש, המלאך של האומה, כלומר מיכאל שר ישראל, אשר חי בדינמיקה הקבוצתית של העם העברי, וגם בפסיכולוגיה של הפרט העברי, במידה שיבחר לחיות כעברי.

אם להשתמש במטבע לשונו של ריצ'ארד באך, אנחנו המצפון של האנושות, כלומר קול קורא במדבר אנוכיותה של האנושות. כך גם הכריז הצורר המן הרשע הגרמני והאיראני והפלשתיני של ימינו, שבכוונתם למחוק את היהודים בארץ ובעולם, אשר הביאו לאנושות את המצפון האנושי, שהוא אויבו של 'החזק שורד', כלומר אויבו של האגו האישי, הלאומי והדתי באנושות. היהודי העברי כופר בכל עבודה זרה, שאיננה חיי קודש של התקדשות לדיבור ולרצון האלוהי בעולם.

כאשר שבנו לארץ ישראל לאחר אלפיים שנים בהן היינו מפוזרים בגולה , ולאחר אותה שואה נוראית הלקח שעלינו ללמוד כאשר יש לנו ארץ ומדינה, הוא שעלינו לבחור בחיים יהודיים עבריים, חיים תנ"כיים, חיים של תלמוד ירושלמי ובבלי, חיים של הלכה מפי סופרים ותלמידי חכמים מובהקים.

הבחירה בחיים יהודיים עבריים, בנאמנות מלאה לייעוד היהודי העברי, הם המכנה המשותף הנצחי, של כל היהודים העברים בעולם, וקיומנו תלוי במכנה המשותף הרחב והעמוק של זהותנו היהודית העברית. גאולתנו באחדותנו, התלויה בנאמנותנו לקדוש ברוך הוא.

פעולות התיקון אשר עלינו לעסוק בתוך עמנו כדי שלעולם לא תתאפשר שואה נוספת, הן הכרזה על הקמת מלכות קודש, על פי תורת ישראל, כשהצבא וכל מוסדות העם והמדינה, יונהגו על פי תורת ישראל.

יש בנו חוסן פנימי, הקיים בנו מטבע היותנו לעם העברי, חוסן אשר משמעותו היא להיות עם המכבד עצמו, כלומר העם היהודי איננו עם ככל העמים, היהודי איננו אדם ככל בני האדם, המתעניין אך ורק ברווחה כלכלית ובכל מחיר, אלא עם קדוש ויהודי קדוש המתמקד בצמיחה רוחנית מוסרית לכלל ולפרט.

יש לנו מחויבות - לכל אחד ואחת וביחד, לחזק את הזהות העברית היהודית הייחודית שלנו באמצעות לימוד וקיום עשרת הדברות, לזכות לפגוש את היופי הייחודי שלנו באמצעות טהרת האישה והאיש והמשפחה העברית, ולחיות על פי האופי שלנו כעם עברי.

אנו היהודים, העבריים, הננו צאצאי אברהם העברי ומשה האיש העברי, עם המחוייב למחות את זכר עמלק ולסלק מהעולם את דת השנאה והגזענות, ולהקים כאן ובעולם ממלכת כהנים ועם קדוש, ובליבו בית מקדש האהבה והקדושה לעולם כולו .

החותם באהבה ואמונה משה חסדאי.
אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל