הצביעות בשיח הדו פרצופי

איני חבר ליכוד, ואין אני אחד ממצביעיו, ולא ממעריצי ביבי נתניהו, ולא מתומכיו, ואף אני חושב כי מוטב שיפרוש ויעשה לביתו, מוטב שיוחלף

איני חבר ליכוד, ואין אני אחד ממצביעיו, ולא ממעריצי ביבי נתניהו, ולא מתומכיו, ואף אני חושב כי מוטב שיפרוש ויעשה לביתו, מוטב שיוחלף, ואף אם כי לדעת אחרים אין בנמצא היום בגובה קומתו ואולי כן ואולי לא. אך אף גם אם זה נכון ראוי כל בר תמותה לאחר 2 קדנציות לפרוש. כי הכוח משחית והכוח לאורך שנים משחית עוד יותר. והמחליף גם אם הוא לכאורה נמוך קומה ממנו עם הזמן יתרומם ויתנשא לקומתו של קודמו ואולי אף עם הוותק והניסיון המצטבר יגבה ממנו.

יחד עם זאת למען ההוגנות והיושרה באם נרצה שיח הוגן, נדמה לי כי מעולם לא הוצבו כל כך הרבה פרוז'קטורים לכיוונו של ראש הממשלה אשתו ובני ביתו בכל פינה ובכל צעד לאורך כל שנות כהונתו לחפש בו מומים ותקלות. נדמה כי יצא מכרז בלתי פורמאלי שרבים זכו בו ועושים מלאכתם ימים כלילות לחפש מומים פגמים תקלות מכל הבא ליד על מנת להעבירו מתפקידו. ונמצאו זוטות מזוטות שונות חלקם אולי אמת, חלקם חצאי אמת, חלקם שקריים, חלקם בדויים, וחלקם זדונים ובזויים. ואי אפשר שלא להתפעם מכוח עמידתו האיתנה והיציבה מול כל גלי הכיעור הקנאה השנאה והתיעוב לאיש אחד ולבני ביתו

מדינת ישראל מאז הקמתה מזה 70 שנה ידעה פושעים גנגסטרים אנסים רוצחים ומשפחות פשע למיניהם. נדמה לי כי מעולם לא גוייסו 3 עדי מדינה כנגד פושע אחד. האם לא יצאנו מגדרנו האם לא נסחפנו? לא לחינם אמרו חז"ל הקנאה השנאה והתחרות מעבירים את האדם על דעתו. ואנו כבר קצה נפשנו חדשים לבקרים עדים לאנשים רציניים, בעלי משקל אינטלקטואלי, שכלתנים ודעתנים, שנפלו בפח הקנאה השנאה ומעלים חדשים לבקרים מהרהורי לבם או ממשאלות לבם אי אלו פרשיות מפרשיות שונות ומשונות מחזורי בקבוקים, חמגשיות, סיגרים, בקבוקי שמפניה, רהיטים ישנים, מטפלת שהגישה כוס תה לנסעד לאביה של שרה, הזמנת אוכל ממסעדה כאשר יש בשלנית במטבח ממש גיחוך משפיל ומעליב. האם ככה נהגו בראשי ממשלה קודמים? ככה דקדקו אתם כחוט השערה?

בתוך עמי אני חי וממרום גילי ידעתי והכרתי ראשי ממשלה ונשיאים קודמים והם חגגו מה זה חגגו ראו נא יום הולדת לשמעון פרס. איש לא הניד עפעף, איש לא הזיז אצבע, ואיש לא שאל שאלה לא עיתון ולא עיתונאי לא טלוויזיה ולא שום פרשן. בכלל זה לא היה עולה על הדעת, אפילו לא בהרהור הלב זה היה אסור. קודש קודשים איש לא יחרץ לשונו. אם חפצי חיים אנחנו ובאמת ובתמים רוצים לבער את השחיתות מקרבנו יש לנהוג ביושרה ובהוגנות לכל גילוי של שחיתות משני אגפי המפה הפוליטית. לא יתכן שאמו של השופט היא בת יונה כשהוא שורק נגד הקבוצה שאנו אוהדים, ומאידך היא הופכת לאימא תרזה כשהוא שורק נגד הקבוצה היריבה. לא יתכן שפרשן עיתונאי פוליטיקאי יוקיע שחיתות בכל פה כשהיא מופיעה לכאורה אצל האגף היריב, ויגונן על מושחתים גדולים ככל שיהיו כשזו מופיעה באגף שלו. לא יתכן שאברמוביץ' יתרגל תרגילי אקרובטיקה וסלטות באוויר כדי להוכיח עד כמה זה לא נכון לשפוט ראש ממשלה מכהן, ועד כמה זה נכון לאתרג ראש ממשלה חשוד בשחיתות כשזה מדובר באיש החפץ ביקרו כמו זה היה באהוד אולמרט, או באריק שרון הוגה הגירוש לדעת צד אחד של המפה, והוגה ההתנתקות לדעת הצד האחר של המפה. ומאידך שוב יעשה תרגילי אקרובטיקה וסלטות באוויר בכיוון ההפוך להוכיח עד כמה זה לא נכון שראש ממשלה יכהן כאשר חקירה מתנהלת נגדו אף בראשיתה של חקירה ואף בטרם הוסקה שום מסקנה או המלצה.

נכון מטבע הדברים האדם קרוב לעצמו ואיש איש ונטיותיו שלו עמו, אך זה טבעי שיטה האדם לכאן או לשם בהתאם להשקפתו, לאמונתו, ולערכיו, אך מותרת וסבירה נטייה של מספר מעלות בודדות אבל לא 180 מעלות. היפוך גמור מעמדה לעמדה. לא לעשות מהשחור לבן ומהלבן שחור בהתאם לנסיבות. אין לטהר את השרץ ואין לטמא את הטהור. אם באמת ובתמים חפצי חיים אנו ובאמת ובתמים חפצים בביעור השחיתות. אני הפסקתי להאזין לחדשות ולא לראות טלוויזיה כפתגם החכמה העממית מפי האדמו"רים הנצחיים שלישיית הגשש החיוור "אתם שואלים אותם שאלות ועונים אותם תשובות" אז מה חדש?

בעיתון ידיעות אחרונות לאורך שנים רבות וארוכות לא נמצא מילה טובה אחת על נתניהו או על ממשלתו, גם את ההצהרה המפתיעה והמפרגנת של דונלד טרמפ על העברת שגרירות ארה"ב לירושלים ראו בה שחורות לאמור, רגע, רגע עצרו א השמחה זה לא יהיה השנה זה יהיה רק בעוד שנה" על מה בכלל השמחה. ומאידך בישראל היום לא נמצא מילה אחת נגד נתניהו או ממשלתו זו כבר לא עיתונות זה כבר חארטא בארטא

פרשיות נתניהו למיניהם מזה שנים נטחנים יום יום בתקשורת ובערוצי המדיה. עוד זה מדבר והנה זה בא ויאמר. עוד תיק ועוד תיק ועוד תיק זה הפך להיות ספורט עממי מאתגר סוחף. תיקי השוחד נטחנו עד אבק בכל הרשתות בכל הערוצים. תמונתו של נתניהו המככבת בקביעות על מרקעי הערוצים כבר הפכה לתמונת שומרת מסך. ואולי באופן בלתי מודע נצרבת דמותו בתת המודע כראש הממשלה היחידי שאין לו תחליף. אמרת ראש ממשלה אמרת ביבי. אך בכל הטיעונים למיניהם ובכל הקשקשת והברברת לא הובהר בבירור מה הוא קבל כשוחד סיגרים? בקבוק שמפניה? סיקור אוהד? נו באמת!!! האם מדובר בשוטר תנועה או בפקח דוחות חנייה? זה מה שראש ממשלה מכהן מקבל כשוחד על הטבה של מיליארד שקל שניתנה לאלוביץ על פי צקצקני העיתונאים וקשקשני הפרשנים למיניהם האין זה מגוחך? האין זה נכון להתעשת להתבונן ולהביע דעה בשיקול דעת בהוגנות וביושרה ולא בשיטת העליהום. נזעקים שומו שמים בנו ואשתו משפיעים עליו והוא מקבל החלטות בניגוד לטובת המדינה ופוגעות בביטחון המדינה! האומנם! מי שמכם להחליט מהי ההחלטה לטובת המדינה ומהי הפוגענית בביטחון המדינה. וכי יש אדם שאינו מושפע מסביבתו? מהשכן מהשכנה מהאישה מהעוזרת האם האדם חי בחלל ריק? ואולי נאסור עליו לקרוא ספרים מסוימים או לראות סרטים כי אולי אז תושפע דעתו מהם. מה זה הקשקשת הזאת?

נדמה לי כי כוח הרצון שלנו להעביר את נתניהו מתפקידו מעביר אותנו על דעתנו בבחינת והיה העקוב למישור והרכסים לבקעה. נדמה לי כי העליהום הזה יוצר אפקט הפוך של קיבוע מעמדו ובחירתו שוב מחדש. אולי הגיעה העת שנפנים שהעם לא טיפש העם רואה את התמונות שומע את הקולות רואה את הרדיפה רואה את האיפה ואיפה, ושופט על פי שיקול דעתו ולא ע"פ העיתון או הטלוויזיה. וישפוט העם אשר ישפוט ולא נשפוט אנו את העם גם אם כולנו אברמוביץ' לאמור העם טיפש לא יודע לבחור כמו שאומרים בכל מערכת בחירות על תושבי הפריפריה שלכאורה הליכוד דופק אותם ובכל זאת מצביעים לליכוד. הגיע העת שנפנים שתושבי הפריפריה בוחרים על פי שיקול דעתם לא שונים מתושבי תל אבי יפו או הרצליה. לימדו אותי מאז ומתמיד לקחת אחריות על עצמי מעולם האחר לא אשם במצבי ובתוצאה שקבלתי אז אם חפצים אנו להחליף שלטון לא נלין על העם נתבונן בעצמנו נלמד את התוצאה נקח אחריות ונתקן את הטעון תיקון.

ואיך בכל זאת מחליפים שלטון? דבר שרצוי וטוב לעם ישראל לדעתי. החלפת שלטון זה לא פאסט פוד. זה לא קוויקי. זה לא מהיום למחר. זה לא החלפת יו"ר המפלגה כל שנתיים. החלפת שלטון זה בישול איטי על אש קטנה ותמידית, זה ריצה למרחקים, זה התחברות לכלל האוכלוסיות הפריפריה המרכז הדתי החילוני המוסלמי הדרוזי החרדי ולא להתבצר באזור הנוחות איפה שמחבקים אותך בתל אביב רבתי ושדותיה. שומעים אותי שם? נדמה לי שלא!


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל