שביעי של פסח - קריעת ים סוף

שביעי של פסח הוא היום השביעי והאחרון של חג הפסח, שחל בתאריך כ"א בניסן. ביום זה, על פי מסורת חז"ל, ארעה קריעת ים סוף. בבראשית רבה (פרשה סח', ד'), נאמר כי לאחר שהקב"ה סיים לברוא את העולם, הוא "יוֹשֵׁב וּמְזַוֵּג זִוּוּגִים". בהמשך נאמר לנו כי "קָשֶׁה הִיא לִפְנֵי הקב"ה כִּקְרִיעַת יַם סוּף!"

היום, יום לפני שביעי של פסח, יום לפני מועד קריעת ים סוף, אני מסתכלת למעלה לשמים ומבינה עד כמה קשה המלאכה הזאת של זיווג זיווגים לקב"ה.

אחרי עשרים שנה בעולם הדייטים, נישואים כושלים שנמשכו בקושי שנה ולמעלה ממאה פגישות עם בני המין השני, אני תוהה ביני לבין עצמי איפה אני עומדת שם בתור עם שאר חסרי הזיווג במעבר שנוצר בים סוף.

היום, יום לפני שביעי של פסח, אני עומדת מתחת לשערי שמים וזועקת האם לא די בייסורים שעברתי בדרך? אני מדברת על פגישות עם גברים שפגעו, על פגישות עם גברים שחיפשו רק את תמשיש המיטה ללילה, שחיפשו ספונסרית להתמודדות עם משבר כלכלי, או אלו שהציצו לרגע בנבכי נפשי וברחו. זאת בתיבול של צרות נוספות כמו: קשיי פרנסה ובעיות בריאות. כל הייסורים הללו נחוו בבשרי כעשר המכות, שלא לדבר על הליך הגירושים שהיה בעיני כיציאת מצרים הפרטית שלי.

היום, יום לפני שביעי של פסח, אני מבקשת מבורא עולם לשמוע את בכייה של אימי כל ערב שבת מול הנרות, ולתת מענה לתפילותיה. כואב לי לראות את אימי היקרה כל פעם בשעת תפילת מלמלת את בקשותיה בדבר הזיווג שלי. אני רואה את דמעותיה מבעד לספרי התפילה, וליבי נכמר. בשבילה הסכמתי לכל עצת רב שקבלה בנושא, וביצעתי כל טקס הזוי שבקשה, העיקר שיהיה מענה לתפילותיה.

היום, יום לפני שביעי של פסח, אני פונה אליך ריבונו של עולם ומתחננת תן לי לחוות כבר את קריעת ים סוף. כי "לֹא טוֹב הֱיוֹת הָאָדָם לְבַדּוֹ" (בראשית, ב', יח'), והינך "מוֹשִׁיב יְחִידִים בַּיְתָה, מוֹצִיא אֲסִירִים בַּכּוֹשָׁרוֹת" (תהילים סח', ז').


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל