מי ולמה חיסל את ד"ר פאדי אל באטש

בתקשורת הן הישראלית, הן הערבית והן הבינלאומית פורסמה ידיעה לפיה מתנקש אלמוני, רכוב על אופנוע חיסל ביריות מטווח אפס, בקואלה לומפור בירת מלזיה, את ד"ר פאדי אל באטש מהנדס חשמל שבני משפחתו מתגוררים בחמאסטאן בעיירה ג'באליה.

אין זו הפעם הראשונה שמדענים ומשכילים מקרב אנשי החמאס מוצאים את מותם בדרכים שונות ומשונות. כנראה יש גוף חזק וגדול המעוניין לרמוז לאנשי החמאס שיש מי שעוקב אחרי אנשיו וכל מי מאנשי החמאס שינסה לפתח ולסייע בהפעלות מערכות (אם מנהרות; אם רחפנים; אם עפיפונים ממולכדי אש) כנגד אזרחים שלווים מעבר לגבול עם חמאסטאן עלול למצוא עצמו פוגש את בית הדין של מעלה...

ובכן מי היה האיש הזה? בשנת 2011 הגיע לנמל התעופה בקואלה לומפור, כשהוא מחזיק בכיסו תעודת MA מהאוניברסיטה האסלאמית בעזה ותעודת תואר שלישי בפיזיקה. בקואלה למפור הוא מתחזק דתית עד שהפך להיות האימאם במסגד (אני מניח באזור של ג'אלאן דאטו מחמוד הצמוד לאזור האוניברסיטה בה לימד). לדעת מומחים ישראליים הוא עסק בין השאר בפיתוח מנועי רקטות, רחפנים ומזל"טים.
גם פעילותו החברתית מאז הגיע למלזיה תואמת את הקו החמא"סי ואת קו אמו הורתו של ארגון החמאס-האחים המוסלמיים.

חיסול כזה מחייב מערכות משולבות הן מודיעיניות שתדענה לאתר את הפעיל ולעקוב אחרי אורחות חייו ופעילותו היומיומית; תכנוניות מדויקות שתיידענה לפעול במקום ובזמן המדויקים ביותר ועוד.

אם המחוסל היה עוסק במקצועו – הנדסת חשמל – ותורם לפתרון בעיות אנרגיית החשמל בחמאסטאן, אני מניח שהיה ממשיך לצאת מדי יום ביומו לעבודתו במפעלי הכוח המצויים שם והמשוועים למומחים שיוכלו לספק חשמל לבית החולים, למפעלים ןלבתי בערים ובעיירות באזור ושלא יהיו תלויים בחסדי אבו מאזן ואנשיו ולא בשיגיונות הנייה ומחליפו יחייא סינוואני.

ומשהו על מלזיה: מדינה אסלאמית שבשנים האחרונות הרוב הקטן של בני האסלאם החיים בה (בקרבת 60 אחוז מכלל האוכלוסייה) מנסה להשליט את אורחות חייו על שאר האוכלוסייה, אם באמצעות קביעת חוקי השריעה כחוק המדינה ואם באמצעות גופים אסלאמיים הפועלים כדוגמת החמאס –האחים המוסלמיים ומעניקים חינוך חינם לעניים וסיוע לנצרכים ובכך מקרבים אותם לדעותיהם. זאת ואף זאת מלזיה היא מדינה שלא פעם מנהיגיה ניסו לפלרטט עם ישראל אבל על הדרכונים שהיא מנפיקה מופיעה הכתובת "דרכון זה בר תוקף לכל מדינות העולם, להוציא ישראל". למרות זאת יש יחסי סחר בין שתי המדינות ואפילו תיירים מלזיים מורשים להיכנס לתחומי ישראל.

המסקנות:
1. אין מה לדבר יש במסגרת החמא"ס ולא רק במסגרתו כי אם גם במסגרות אחרות של הארגונים השונים המאוגדים תחת הפלטפורמה של "שחרור פלסטין" אנשים בעלי השכלה רחבה. בהם כלכלנים –ראו מבחוח שמצא את דרכו לאללה בדובאי; ד"ר פאדי אל בטאש מיודענו עתה, שהיה מהנדס חשמל מוכשר ביותר; הכימאי מוחמד חמדן שמצא עצמו קטוע רגל וכף רגל במכוניתו בלבנון ועוד רבים ולא טובים שהחזירו נשמתם בדרכים מיסתוריות כדי שיוכלו לפגוש את 70 הבתולות...
2. כנראה קיים איזה גוף עתיר יכולת שמשום מה מבצע את כל הפעילויות הללו...מעניין למה...


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל