חייבים צנזורה בתקשורת

לאחר שבוע של צילומי זוועה של ילדים תמימים שנרצחו על ידי-הוריהם, אני חוזר שוב לטיעון הבסיסי שלי האומר שלדמוקרטיה ישנן גבולות ול"חופש הביטוי" חייבים להיות סייגים, יש לעצור !! אני חוזר ואומר מראש לכל יפיפי-הנפש, חסידי האנרכיה התקשורתית ,שאני מאחל לכל אחד מהם, שבעתיד הם יסבלו מתוצאות של תקשורת אנרכיסטית

הגבלות וצנזורה בתקשורת

צנזורה סלקטיבית "לארועים קשים"
לפני כמה עשרות שנים אסרו על התקשורת בארץ לדווח על התאבדויות ! מקסימום ניתן היה לכתוב על מתאבד שהוא "נפטר בנסיבות טרגיות", וזה הכל ...ללא התיאור המדוקדק וללא פרוט סיבות ורקע, ומה אומרים החברים או השכנים. הוראה זו באה בהמשך לשורת התאבדויות אשר מומחים מצאו קשר ביניהם--התקשורת--זו שנתנה דוגמה לחלשים בחברה מה ניתן לעשות כאשר הייאוש משתלט על הבן-אדם...במשך השנים נשחקה ההוראה הנ"ל ולא ניסו לאכוף אותה. כיום, הרדיפה הנוכחית בתקשורת אחרי "רייטינג" מביאה בדרך-כלל תיאורים מפלצתיים של אירועים טרגיים (כמו רצח והתאבדות) דבר אשר אנשים חלשי אופי, יקבלו מכך אומץ לבצע דברים דומים. לפי סטטיסטיקות אמינות,בין פסיכולוגים, פסיכיאטרים וגם מומחים חברתיים קיימת הסכמה, כי תיאור של אירועים אלימים וטרגיים מביאים אנשים "הנמצאים על הסף" לפעולה דומה- - לפיכך הגיע הזמן שהממשלה תפעיל צנזורה על התקשורת שלא לדווח על מקרים טרגיים קשים.

לצנזר תוכניות טלויזיה
בהזדמנות זו, כאשר המחוקק יבוא לדון על הנושא הנ"ל, אני מציע להעלות לדיון גם הטלת צנזורה על תוכניות טלויזיה (בעיקר אלו המיובאות) כאשר אלימות קשה מופעלת בהן ו/או אלו המתארות סצנות של סקס אלים ואונס. אני יודע שיבואו ויאמרו לי:"הגזמת" אבל אני חושב שאני מדבר פה לקולא. תקראו שוב: נגד אלימות קשה, נגד סצנות סקס אלים ומפורט ונגד אונס.
אנו שומעים שוב ושוב מסוציולוגים של בתי משפט כי נאשמים, בעיקר בני נוער, מתרצים את מעשיהם בדוגמאות שראו בטלויזיה... בעבר, יוצרי הסרטים והסדרות בחו"ל הפעילו צנזורה מטעמם על "קטעים קשים לצפייה"...כיום הכול פרוץ, הכול מותר- - ומה שהכי גרוע, שיש מפיקים שמצנזרים תוכניות לארצות מסוימות ששם הם יודעים שיפסלו את כל התוכנית בגלל "קטעים קשים", אבל לישראל מותר לשלוח הכול וחברות הכבלים קונות כל זבל כל עוד הוא בזול ומעלות אותו ללא כל פיקוח למעט "אזהרה" אנמית בתחילת השידור.

בסיכום, מי שהוא (או היא) הורה לילד, סב (או סבתא) לנכדים, כל מי שמטפל, או מורה לילדים - -או שייך לאזרחים שומרי חוק- -הגיע הזמן להרים קול ולהתריע על ההפקרות התקשורתית המתפשטת בארצנו וזאת, בכל פורום , ובעיקר,בפני חבר הכנסת המוכר לך.
 
תמונה: freedigitalphotos.net

אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל