אני "חולה" על רכבות

רוצה שתדעו כי אני חולה רכבות! מסתובב הרבה בעולם ואיני מחמיץ נסיעה הגונה ברכבות


הרבה מקומות בעולם חרשתי עם רכבות...

כשאני אומר לנסיעה ברכבות ברחבי העולם אני מתכוון לזה: מויטנאם ועד למאצ'ו פיצ'ו מהודו ועד לרכבת ה-"גאן" באוסטרליה מסרילנקה ועד לרכבת המיניאטורית ליד האיגואסו בצד הארגנטינאי,והנה אני על רכבת מיושנת הנעה על מסילה במקביל לתעלת פנמה-אני מכור לכלי התחבורה הזה ויש לו מקום של כבוד אצלי.


יש הזקן והים ויש הזקן הנכד והרכבת...

יום אחד נכדי יפתח אומר לי "סבא מה דעתך שניסע ברכבת" עוד לא סיים להגות את האות "תפ" בסופה של המילה רכבת
וכבר מצאנו עצמנו על הרכבת הפרברית המוליכה מאשקלון עד לבנימינה.


ה-רכבת-תמצית משחקי הילדות

עבורי ה-רכבת היא תמצית משחקי הילדים ומחזירה אותי הרבה שנים לאחור.בשנות החמישים של המאה הקודמת נהגנו לנסוע לדודתי שהתגוררה בחיפה ברכבות מאחר והנסיעה היתה זולה יותר.אחד מהמשחקים שלנו בחיפה היה ללכת כל יום מ-וואדי ניסנס רחוב יוחנן הקדוש שם התגוררה דודתי עד לרחוב בלפור פינת רחוב הרצל (סמוך לבית הקרנות) לחנות צעצועים גדולה שנקראה "פינוקיו" כדי להביט ברכבת צעצוע חשמלית שנסעה לה סחור סחור על שולחן ענק ודרכה חלפה במנהרות מחסומים הרים ועמקים והדמיון שלנו כילדים לקח אותנו בנסיעה חלומית אל מחוזות רחוקים.משחק אחר שהיה אהוב עלינו כילדים היה לשוטט בין מסילות הברזל בתחנת חיפה מרכז כדי ללקט כרטיסי רכבת שהיו עשויים מקרטון.ומענין,הכרטיס הכי מבוקש ונדיר היה כרטיס מבנימינה לחיפה.
אז בואו הצטרפו לנסיעה של הזקן והילד לקול שקשוק אופני קטר הרכבת...


מה תפקיד הטבעת שהקונדוקטור העביר לנהג הקטר?

שנים רבות מאז היותי ילד הייתי סקרן לדעת מה תפקידה של טבעת המתכת אותה היה מעביר הקונדוקטור בתחנות הרכבת לנהג הקטר,עד שבא לעזרתי אורי ארגוב ידידי מעבר לאוקיאנוס .
token )Tablet exchange) שם הטבעת באנגלית...
השימוש נעשה בין תחנות לאורכן קיימת מסילה לרכבת אחת בלבד. כדי למנוע התנגשות, הקונדוקטור מוסר את ה-tablet לנהג הקטר וזה מחזיר אותו בתחנה האחרונה לפני התרחבות הפסים. הנהג יודע שכאשר ה tablet נמצא ברשותו הרי שאף נהג קטר אחר המוביל רכבת אחרת אינו יכול להשתמש במסילה. נהג שאין בידו tablet שכזה אינו יכול להמשיך בנסיעה על מסילה בודדת שכן יש כנראה נהג אחר באותו הזמן המשתמש במסילה והאוחז ב tablet. כך מונעים תאונות באזורים נטולי תקשורת וטכנולוגיה מתקדמות.


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל