לא רק למיטיבי לכת: נחל ג'ילבון למשפחות

בסוף הקיץ, כשנותרו רק כמה אופציות לטיול מים, נחל ג'ילבון המתאים גם לטיולי משפחות, הוא אחת מהן. בין טיולי מיטיבי הלכת, הפעם חרגתי לטובת טיול משפחות. קורה לי מידי פעם...

הסתיו בפתח אבל היובש עדיין ניכר

למרות שאתמול (יום שבת ה 21/09/2013) ירד גשם משמעותי ראשון, החורף ואפילו הסתיו עוד לא כאן. יבש למדי בטבע ומי שמחפש טיול מים צריך עדיין להסתפק במספר אופציות מוגבל, רובן בצפון, חלק נכבד מהן ברמת הגולן, אם במעיינות השונים או בנחלי האיתן. נחל ג'ילבון הוא מסלול שבהחלט מתאים למשפחות, לא רק למיטיבי לכת, אם כי יש בתוואי כמה מקומות שמי שלא מורגל בהליכה מסוג זה לבטח יתקשה. למרות זאת אני מגדיר את רמת הקושי קל עד בינוני. לאורך המסלול פגשנו לא נעט משפחות צעירות עם ילדים קטנים. המנוסים עזרו במקומות הבעייתיים וכך מטיילים רבים נהנים מהנחל הזה. אגב, שימו לב שהתמונות המופיעות כאן בגוף הכתבה הן רק דוגמאות. קישור לכל התמונות מופיע בסוף הכתבה. מומלץ לראות.
כל המסלול בנחל אגב הוא לאורך סימון שבילים בצבע אדום. הכחול מוציא אותנו החוצה חזרה לחנייה.

 
 

 

שמש וצל לסרוגין

המסלול עובר בקטעים מוצלים וגלויים לשמש לסרוגין. יש בו פינות חמד רבות שאפשר לפוש בהן והוא לא
ארוך. כשטיילנו שם, פגשנו במטיילים רבים, הרבה מעל הממוצע, כנראה עקב חג הסוכות. בכל חצייה של הנחל נאלצנו להתעכב זמן רב יחסית...

 
 

מפל דבורה

במסלול שני מפלים: מפל דבורה שגובהו כ 10 מטרים ומפל ג'ילבון שגובהו כ 40 מטרים. הליכה לא ארוכה מתחילת המסלול במיאה אותנו לתצפית על מפל דבורה שבמימיו לא השתכשכנו. התצפית על המפל היא בעצם תוך כדי טיפוס קל לעקיפתו.
 
 

לאחר התצפית יורדים לערוץ, בחלק מהדרך על גבי סלעים ויש לשים לב היטב איך ולאן הולכים, במיוחד במקומות בהם חוצים את המים שוב ושוב. מי שלא רוצה להרטב צריך לדלג במיומנות על הסלעים. אבל בעצם למה? הרי באנו (לפחות במקרה שלי על מנת להרטב)
 
 

גם בחלקים אחרים דרושה תשומת לב ובמקום מסוים אפילו עיגנו יתדות לעזרה למטיילים.
 
 

למזלנו, תפסנו יום לא חם מידי ולעיתים אף ירד גשם קל, בעיקר טפטוף מרענן. השמש החמה הוסתרה בחלק מהזמן על ידי עננים, ממש יום קלאסי לטיול. זה חשוב כשיוצאים מהקטע מוצל קרוב לנחל הזורם לערוץ בקטעים יבשים, כגון זה הנראה בתמונה הבאה. אפשר היה להנות מהנוף הנשקף מהערוץ לכיוון עמק החולה בלא להיות מוטרד יותר מידי מהחום.

 
 

גולת הכותרת: מפל ג'ילבון

כרגיל גולת הכותרת מגיעה בטיולים לקראת סופם. בטיול הזה, האטרקציה היא המראה המרהיב של מפל ג'ילבון הנופל מגובה של כ 40 מטר:
 
 

לאחר שצופים בו מנקודה הממוקמת מעל הערוץ, יורדים לתחתיתו ושם מגלים שהוא נשפך לבריכה
של מים צוננים, שכיף לטבול בהם:

 
 

המים אינם קרים מידי ולאחר זמם קצר מתרגלים. סביבנו היו עוד אנשים שנהנו למדי..

 
 

לכל התמונות מהטיול - לחצו כאן

 


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל