בני קצלמן מת והוא על דיאטה חדשה

כשנכנסתי לביתו של חברי, בני, מיד הבנתי את גודל האסון. רצפת המטבח שלו, שהיה סמוך לדלת הכניסה, הייתה כולה מכוסה בדם. "ידעתי", חשבתי לעצמי, זה היה אכן צפוי, שכן התנהגותו של בני בתקופה האחרונה הייתה בגדר קטסטרופה, שאני ניסיתי בכל כוחי למתן אותה.

כשנכנסתי לביתו של חברי, בני, מיד הבנתי את גודל האסון. רצפת המטבח שלו, שהיה סמוך לדלת הכניסה, הייתה כולה מכוסה בדם. "ידעתי", חשבתי לעצמי, זה היה אכן צפוי, שכן התנהגותו של בני בתקופה האחרונה הייתה בגדר קטסטרופה, שאני ניסיתי בכל כוחי למתן אותה.
בני הפך בתקופה האחרונה למכור מהסוג הגרוע ביותר – הוא התמכר לדיאטות שונות ומשונות, מתוך אובססיה חולנית, שלא היה לה כל קשר למציאות. שכן במציאות בני היה בריא ולא סבל ממחלה חריגה, חוץ מאשר בעיות נפשיות, לדעתי. זה התחיל בספר דיאטה תמים, שהיה בזמנו להיט ענק ושכנע את בני לדבוק בסוגי מאכלים מסוימים, מה שנקרא צירופי מזון. עם הזמן הוא עבר מהפכים רבים, כולל תקופה שהיה אוכל אך ורק אשכוליות. מבחינה פיזית בני קיבל צורות שונות ומשונות, תקופה מסוימת, כאשר הקפיד על דיאטת לימון, הוא היה מצומק כולו וחיוור כמו מת.
האמת שפחדתי ללכת בעקבות טיפות הדם שעל הרצפה, כדי לראות היכן הוא נפח את נשמתו. ידעתי שהגעתי מאוחר מדי, שהרי כבר הייתה כמעט שעת הצהריים ובני היה נוהג לאכול את ארוחת הדיאטה היומית שלו, תמיד בבוקר. ייתכן גם שכבר פינו את גופתו מהדירה ושכחו לסגור את הדלת. שקעתי בזיכרונות על התקופה היפה שלנו, כאשר נהגנו לבלות במסעדות וארוחות, פאבים, ברים ובחורות. מתי הגיע האיש המסכן הזה למסקנה שהוא שמן מדי, או חולה משהו, כדי להתחיל בכל הדיאטות המטורפות שהזמן המודרני מציף אותנו בהן.
והרי מדענים הוכיחו כבר שכל עקרון של דיאטה שעלה לכותרות וכיכב, היה מוטעה ולא נכון! לשתות מים עם האוכל או אחרי – כל זה הסתבר כלא חשוב כלל, כמו כל צירופי המזון השונים והמשונים...
"היי!" הקריאה הזאת הפתיעה אותי, אבל כשהתבוננתי לראות מי זה, כמעט התעלפתי. היה זה בני, שעמד בפתח המטבח. "מצטער על הרצפה המלוכלכת, אבל דיאטת הסלק שהתחלתי בה לפני יומיים גורמת לצבע האדום להצטבר ואתה יודע שרק פעמיים בשבוע מגיעה המנקה אצלי..."
"אבל מה קרה לך", הוסיף, "אתה נראה לבן כולך! מה אכלת היום?!"


העיקר הבריאות והצחוק...

העיקר הבריאות
אמנם הכסף יותר חשוב
אבל העיקר הבריאות
אמנם אנשים העיקר הבריאות אומרים
אבל בכסף מזומן הם מאמינים
כל החיים אחריו הם רודפים
בשבילו את עצמם לאט לאט הורגים
אבל אמונים לבריאות שומרים
וחוזרים ומצהירים:

העיקר הבריאות העיקר הבריאות –
רק שעניים לא נמות...
כן הם באמת מחשיבים את הבריאות
ואומרים העיקר הבריאות בכל הזדמנות
אבל העיקר באמת זה שזה לא יהיה יקר
כי לבזבז כסף להם חבל

לחבר שיתעטש אומרים לבריאות
זה בא להם בקלות ובעיקר זה חינם
כי לבזבז כסף להם כל כך חבל
כך הם אומרים העיקר הבריאות בכל הזדמנות
אבל העיקר שלא יהיה יקר – ואם אפשר בהזדמנות
לא יקר – שהמחיר לא יעלה להם בבריאות
כך הם אומרים העיקר הבריאות

ובעצם אם מעקרים את העיקר
כי מי שאת הבריאות בכסף ימדוד
את המחיר שבעתיים יצטרך פעם לפדות...


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל