לאן מוביל המצב הביטחוני ברצועה?

כל מי שעיניו בראשו רואה את ההסלמה שבפעילות החתרנית והמפגעת של חמאס. השאלה היא מה הם בדיוק רוצים ולהן נושבת הרוח

מזה 60 יום מתנהלת מלחמה אם באמצעי לחימה שגרתיים ואם באמצעים אחרים הגורמים נזקים כבדים למדינת ישראל. מחמה זו אמנם לא גבתה מאיתנו מחיר דמים אבל היא גובה דמים אחרים של שרפות שדות חיטה מוריקות ורצח של בעלי חיים השונים בשמורות הטבע הקרובים לגבול עם רצועת עזה. מאז נקט שרון את הצעד החד צדדי שהוא הגדירו כ"התנתקות" מנסים אנשי החמאס לעשות כל שלאל ידם להחזיר את רצועת עזה לכותרות וכמו כן ליצור מעגל דמים בטיעונים שונים ומשונים שהרצועה נמצאת תחת כיבוש ישראלי.

זהו תהליך מעניין מבחינת ההשקעה שמשקיעים אנשי החמאס כדי להביא מפגינים לשטח. בשבוע השלישי לאלימות ולהפגנות היתה ירידה משמעותית במספרם של התושבים שהגיעו לגבול עם ישראל. לפני הנהגת החמאס עמדה בעיה כיצד לשמור על המומנטום ובמיוחד ביום בו תיפתח שגרירות ארה"ב בירושלים. הנייה וחברו הטוב יחיא סנואר החליטו לפתוח את הקופה ולהוציא מיליוני דולרים כדי להביא לגבול מאה אלף צועדים באמצעות הסעות מרחבי הרצועה. התוצאה ידועה. צה"ל מנע על ידי ירי מכוון למי שהגיע לגדר וניסה לחבל בה. כדי להשאיר את האנשים בשטח הודיעו אנשי החמאס שכל מפגין יקבל סכום כסף השווה למנת מזון חודשית של אונר"א...

מהצד השני אנו עדים לפעילות מוגברת של משטרו של אבו מאזן להביא להרעבת הרצועה עד שיישבר משטר החמאס. המעניין הוא שמי שיוצא נגד התהליך הננקט על ידי אנשי המוקטעה זו דווקא ממשלתו הימנית של נתניהו שסופגת חרפות וטענות מצד השמאל הישראלי הקטן אך המרעיש.

נראה הדבר שמנהיגי החמאס שנכשלו כישלון חרוץ לנהל את חיי תושבי הרצועה מנסים עתה להרוג שתי ציפורים במכה אחת: הציפור הראשונה והחשובה מכל להשכיח מלב התושבים את המצב הכלכלי הקשה שהם נתונים בו באמצעות גיוס ההמונים לסוג חדש של התנערות=אינתיפאדה= انتفاضة ואילו הציפור השנייה להראות ליושבי המוקטעה ולתושבים הערביים של יהודה ושומרון שמי שנושא בגאון את נס המרד בציונים ובכוחות הכיבוש זה הארגון האסלאמי הקרוי חמאס.

הוסיפו לכך שהחמאס למרות היותו ארגון סוני מקבל תמיכה מאיראן – אם באמצעות כספים ואם באמצעות חומרי לחימה המועברים לרצועה בדרכים שונות ומשונות כשברוב המקרים כוחות הביטחון הישראליים מצליחים לשים יד על החומרים המועברים – ואיראן היא זו המנסה ליצור חזית דרומית בישראל שתמשוך את תשומת הלב העולמית ותעתיק אותה מהמתרחש במגרשו של בשאר אסד. זאת ואף זאת על פי ידיעות המגיעות לגורמים ישראליים קיבלה תנועת החמאס החלטה שמשמעותה אסטרטגית לעשות הכל כדי שנושא הרצועה לא ירד מסדר היום במיוחד כשהם כארגוני דתי פנטי רואים בחודש הזה חודש הרמדאן סימנים שהאל איתם...

השאלה המתעוררת האם חמאס יצליח לגרום לכך שהפתיל של ישראל יתקצר ואז אנו נמצא עצמנו במצב של לוחמה נגד חמאס דבר שמנהיגי ישראל עושים הכל כדי להימנע ממנו. נכון יש קולות רפים בקרב השמאל הישראלי שהיו רוצים לראות את ישראל נגררת למצבים מסוג זה הכל כדי לתקוע בחצוצרות התקשורת: "אמרנו לכם". לכן הסכנה היא לא רק מחוץ כי אם גם מבית אבל נראה הדבר שהישראלי המצוי חכם דיו כדי לא להיגרר לתהליכים כאלו.

אבל כפי ששר בזמנו הרב אורי זוהר צריך להמתין קמעה עד שהראש היהודי ימציא לנו פטנטים נגד בלוני ההליום והעפיפונים השורפים כל חלקה טובה תרתי משמע

והצעה קטנה שמקורה במה שאירע בימי ברית המועצות ה"עליזים" בבודפשט ובפראג. כאשר ההפגנות הגיעו למצב שהיה חשש למשטר פלשה ברית המועצות למדינות הללו והפעילה מעל מרכזי הערים הגדולות מערכות של בומים על קוליים שיצרו בקרב הקהל בהלה בעת ההפגנות (שלא יובן אינני קורא לכניסה וכיבוש הרצועה) או לשלוח מל"ט שיעלה באש מספר דונמים בתוך הרצועה... כי לעתים נגד טרור יש לנקוט בטרור! ולחלופין בזמנו בצה"ל היו מקלעים כבדים מסוג היספנו סואיזה 20מ"מ שניתן באמצעותם לירות על העפיפונים והבלונים מהקרקע והם מתפוצצים באמצעות מרעום קירבה או בפגיעה ממש.


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל