תוספת לרשימה של שלמה גזית בעניין ה – BDS

רשימה של שלמה גזית (באנגלית) נגעה לעניין חרם ה – BDS . פעילי ה- BDS חלקם מבקשים את היעלמותה של ישראל וחלקם את היעלמותה של מדיניות הכיבוש. מאז 13 שנה שעלתה הצרה הזאת היו הישגיה מעטים ועיקרם באוניברסיטאות אמריקאיות. והנה במו ידינו אנחנו משחקים לידיהם.

רשימה של שלמה גזית (באנגלית) נגעה לעניין חרם ה – BDS . פעילי ה- BDS חלקם מבקשים את היעלמותה של ישראל וחלקם את היעלמות

תוספת לרשימה של שלמה גזית בעניין ה – BDS
צבי י' כסה

רשימה של שלמה גזית (באנגלית) נגעה לעניין חרם ה – BDS . פעילי ה- BDS
חלקם מבקשים את היעלמותה של ישראל וחלקם את היעלמותה של מדיניות הכיבוש. מאז 13 שנה שעלתה הצרה הזאת היו הישגיה מעטים ועיקרם באוניברסיטאות אמריקאיות. והנה במו ידינו אנחנו משחקים לידיהם. 70 שנה ירושלים היא בירת ישראל מוכרת בעמים. בלי שגרירויות כל גדולי עולם המדינאות עלו לעיר הבירה הזאת.

ידענו מאז כי ירושלים היא העניין הרגיש מכל. וזכינו לטראמפ שהעביר שגרירות. ואז החליטה שרת התרבות (להגנתה, לפניה ראה"מ פנה לנשיא ארגנטינה) לאלץ את ארגנטינה להצטרף לפוליטיקה הישראלית-פלשתינית. התוצאה היא מכשלה גדולה. והיא עלולה להיות למפולת אם אירוע האירוויזיון ינוהל ע"י הקנאים הלאומנים.

אני מבקש להוסיף לרשימתו של גזית את העניין הבא שבעיני הוא חשוב עד מאד והוא המכריע במחלוקת בין הלאומנים, שידם גוברת בימים אלה, לבין הלא לאומנים שידם מגמגמת:
אנחנו - המהפכה לריבונות של עם ישראל – עמדנו, כמובן, במבחן הכוחני. אבל – וזה לא פחות חשוב – עמדנו במבחן המוסרי מול הפלשתינים. הצדק היה אתנו:
לא היינו קולוניאליסטים ולא שלוחי מערב אל המזרח הערבי אלא מימשנו את זכותנו להגדרה עצמית כמו של כל עם. זו זכותו הטוטלית של כל עם. זה הצדק האנושי! הצדק האלוהי שחיינו אתו 1800 שנה הביא גלות נוראה. הורגנו וגורשנו מכל ארצות העולם.

טבענו בים.

טובע בים מוצא קרש הצלה ועליו אנשים. אם הם אומרים עלה גם אתה, הם בני אדם. אם הם אומרים רק אנחנו. לא תעלה, הם פסולים כבני אנוש. אנחנו טבענו בים ומצאנו קרש הצלה - ארץ ישראל - אנחנו אמרנו "גם אנחנו" (חלוקה), הפלשתינים אמרו "רק אנחנו". ופרצה מלחמה בין שני השבטים וקמה מדינת ישראל. ומיד נתנו אזרחות לפלשתינים שנשארו אתנו. ניצחנו כי עמדנו במבחן הכוחי אבל לא פחות במבחן המוסרי.

וזאת עד 67 שהניצחון בששת הימים הביא עלינו את המשיחיות ואתה את "רק אנחנו" שלנו. תשובתנו לקונפליקט ההיסטורי נוסחה ע"י וייצמן מול וועדת האו"מ: "צדק בצדק נגע"! וקמה מדינה עברית על תורת ויצמן ומימושה ע"י בן גוריון. לולא סטינו לא היה חלקיק של טענה ל BDS . כיוון שסטינו אל "רק אנחנו" המשיחי נוצר רעש טקטוני: בפעם הראשונה בהיסטוריה יש מי שיכול לטעון שאנחנו - היהודים - עוולנו כלפיו והם הפלשתינים. העובדה שהם העדיפו תרבות של "רק אנחנו" לא מפיגה את טענתם ואת טענות התומכים בהם.

לכן אין דרך מלחמה בחרמות ובערעור על הלגיטימיות של מדינה לעם ישראל אלא בדרך הפשרה עם הפלשתינים. האלטרנטיבה היא להתפלש בפלשתינאות מול 10 מיליון פלשתינים סביבנו שיהיו בעוד דור וחצי 20 מיליון. לסיום מלחמת העצמאות שלנו חייבים להשתחרר מהשבייה הפלשתינית הנכפית עלינו ע"י הלאומנים המשיחיים ההתנחלותיים המעוותים את החלום לנרמל את הקיום היהודי.


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל