שלטון ביבי נתניהו- רע למדינה

חלק א'- יחסי חוץ בכוונתי להראות את כל מחדלי ביבי כראש ממשלה. אני לא איש השמאל הקיצוני ואני לא חבר באף מפלגה. הצבעתי עבור רבין, עבור שרון ועבור לפיד, כל פעם לאחר שיקול דעת רציני.

שלטון ביבי נתניהו – רע מאוד למדינה מאי 2018
חלק א'- יחסי חוץ
בכוונתי להראות את כל מחדלי ביבי כראש ממשלה. אני לא איש השמאל הקיצוני ואני לא חבר באף מפלגה. הצבעתי עבור רבין, עבור שרון ועבור לפיד, כל פעם לאחר שיקול דעת רציני.
כל מה שאפרט עכשיו פורסם בהרחבה באמצעי התקשורת השונים – מכל הקשת הפוליטית. אלא עובדות ברורות וידועות ושום "תרגיל" לא ישנה אותן.
1. הסיוע הביטחוני של ארה"ב. ההסכם ל-10 שנים שקבע הנשיא אובמה יכול היה להיות טוב יותר משמעותית עבורנו. אבל ביבי נתניהו הצליח לפגוע בנשיא ארה"ב וההסכם צומצם לרעת ישראל ! בניגוד להסכמים בעבר הפעם בוטלה האפשרות להמיר חלק מהסיוע מדולרים לש"ח. מדובר על כ- 2 מיליירד ₪ שתפסיד התעשייה הביטחונית בישראל. המשמעות – הפסד של כ- 22,000 מקומטת עבודה !!
2. היחסים עם המפלגה הדמוקרטית בארה"ב. כל ראשי הממשלה בישראל הקפידו תמיד לקיים יחסים טובים והגונים עם שתי המפלגות בארה"ב – הרפובליקנית והדמוקרטית. כך שחילופי השלטון ביניהן לא פגע באינטרסים של ישראל. נתניהו הצליח לגרום לקרע עם צמרת המפלגה הדמוקרטית. מי יודע כמה זה יפגע בעתיד בישראל ?!
3. יחסים עם יהדות ארה"ב. כל מנהיגי ישראל הקפידו לקיים יחסים חיוביים עם המנהיגות של היהדות בארה"ב, וזאת משתי סיבות:- היא מהווה חלק מאוד משמעותי מהעם היהודי והיא הייתה משפיעה לטובת ישראל על צמרת השלטון בארה"ב. נתניהו הצליח לקלקל את היחסים על ידי התנהגות הזיגזג בנושא של תפילות בכותל המערבי, נושא חשוב מאד לרוב היהדות שם !
4. הסכסוך עם הפלשתינאים. מה רוצה העולם הערבי אני יודע – חיסול מדינת היהודים. אבל מה באמת רוצה ביבי ? מדינה יהודית בלי השטחים או מדינה דו-לאומית עם השטחים, שמשמעותה לטווח ארוך חיסול הציונות וחורבן בית שלישי. מדיניות הזיגזג שלו לא פותרת דבר, אלא רק מסבכת את הפתרון. כל העולם יודע שבנושא זה ביבי אף פעם לא דובר אמת.
5. בעיית רצועת עזה. האם המצב הנוכחי טוב לישראל?! ממש לא ! כל מספר שנים מלחמה וביניהם אין סוף אירועים קשים – כמו החודש. ומה רוצה ביבי !? רק למשוך את הזמן ! האם זה לטובת ישראל ! ממש לא! אבל עתיד המדינה פחות חשוב לו משיקולים פוליטיים של שמירה על השלטון !
סיכום
כל המחדלים האלה מראים בבירור- ביבי לא מנהיג החושב על טובת המדינה לטווח ארוך, אלא פוליטיקאי, המחליט לפי האגו ושיקולים פוליטיים של שמירה על שלטונו !!
חבל מאוד שהוא לא נשאר לכהן רק כשר החוץ. תפקיד זה הוא יודע לעשות טוב מאוד.
כראש ממשלה הוא כישלון ואת המחיר אנו נשלם והרבה !!


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל