1 מול 5000 באי פורום קפה שפירא בפייסבוק

אני, בנם של שניים מהעליה השלישית, מנהל - 1 מול 5000 באי קפה שפירא - רב שיח. פלנטה מול פלנטה - וטוב לי כי אני אוהב מחלוקות. למה? כי הקידמה באה רק מהמחלוקות. אין לי דחף לשכנע את הרוב כאן אבל, יש רצון לנסות להסביר מאין נובעים הדברים המרגיזים בצדק רבים.

אני, בנם של שניים מהעליה השלישית, מנהל - 1 מול 5000 באי קפה שפירא - רב שיח. פלנטה מול פלנטה - וטוב לי כי אני אוהב מחלוקו

1 מול 5000 באי פורום קפה שפירא בפייסבוק
צבי י' כסה

אני, בנם של שניים מהעליה השלישית, מנהל - 1 מול 5000 באי קפה שפירא - רב שיח. פלנטה מול פלנטה - וטוב לי כי אני אוהב מחלוקות. למה? כי הקידמה באה רק מהמחלוקות. אין לי דחף לשכנע את הרוב כאן אבל, יש רצון לנסות להסביר מאין נובעים הדברים המרגיזים בצדק רבים.

אין לי טענות לימין (שם משפחה). אני כועס על הימין הלאומני אבל אין לי טענות. הם עושים את תוכניתם הרעה לי ולשכמותי. טענות יש לי למה שמכונה שמאל שחולל את הדרמה ההירואית לחלץ עם דפוק מיושן, מוכה תרבות של "החדש אסור מן התורה" וצידוק הדין אל היהדות הפתוחה של הלאומיות והמודרנה והנורמליות הלאומית.

רובם של באי הקפה לא משיגים ולא מודעים לדרמה ההיסטורית של גאולת עם אומלל אל המודרנה והנורמליות. ברוסיה כדי לעלות למודרנה עשו גולגים. במערב דרסו את החלשים. תקראו את דיקנס על אנגליה ואת הוגו על צרפת ואת אפטון סינקלר על ארצות הברית. וכאן באיפופיאה הציונית העם היהודי - בהנהגת השמאל של אז - עשה את המעבר בלי גולגים ובלי לדכא עובדים לעוני מנוון.

אין לי טענות לרוב שאינו תופש מושגית את הדרמה ההיסטורית הזאת. כי בתי הספר מדלגים על נפלאות התקומה אל החוויות הגלותיות של נידחים, מוכים, מגורשים קורבניים. אך יש לי טענות להנהגת אותו השמאל שכשל במעבר מתקופה א' להקים מדינה (בהצלחה שלא הייתה כמותה מיום הבריאה ולא תהיה עד קץ הימים) לתקופה ב' לקיים מדינה. רוב העיקרים הנפלאים להקמת מדינה הם רעים לקיומה.

ראשון לטעות היה בן גוריון שהפך את מועצת העם לכנסת בלי חוקה ובלי להפריד בין הדת והחקיקה. מכאן משבר בן 70 השנה. עליו אחראית ההנהגה שנקראה שמאל. ומכאן ההשתלשלות של הסטייה שלהם עד לאותו היום של מהפיכת הנגד של המשיחיות שכבשה את הציבור אחרי הניצחון בששת הימים.
את ארץ ישראל השלמה הביא עלינו הזרם הטבנקיני של תנועת העבודה עד ליום הארור שרבין (באי רצון) ופרס בדהרה מסרו לגוש אמונים לכבוש את סבסטייה. וצער המדינה שהרמטכ"ל גור אמר לראה"מ שצה"ל לא יכול לסלק את הפולשים הפורשים החדשים. ובא בגין ואמר יהיו אלף אלוני מורה ומאותם הימים שונו פניה של מדינת ישראל.

ההתנחלותיות המשיחית משחיתה את הצופן - הקוד - של חלום מהפיכת הריבונות לנרמל את הקיום של עם ישראל כמנוסח במגילת העצמאות. ההתנחלותיות וברבות השנים ההתיימנות הלאומנית בליכוד והמשך הכיבוש (לא של האדמה) של העם הפלשתיני ושלילת זכויותיו האנושיות מחסלים את החזון העליון של התקומה = לנרמל את הקיום של עם ישראל. "כאן מלטה כאן קפוץ". הנה המחלוקת: לנרמל את הקיום הלאומי או להתבוסס שנים על שנים בפלשתינאות ששבתה אותנו. ומסביבנו 10 מיליון שבעוד דור וחצי יהיו 20 מיליון.

חברים, רק אל תגידו לי את צידקתנו ואת רעתם הרבה מאד של הערבים בכלל והפלשתינים. אם תגידו אספר לכם: כשבא משה למצרים לומר לנו "היום אתם יוצאים" אמרנו "רבנו ולא נאמר שיעבדונו 400 שנה ולא עברו אלא כך וכך". ענה הוא "כיוון שחפץ בישועתכם אינו בא בחשבונותיכם". הדברים כאן מחייבים דיונים שהרשת לא מכילה. לכן כל המעוניין/ת לכו בגוגל לבלוג: "צבי כסה חושבים הפוך - thinking differently" אני מקווה שמי שלא יסכים לכָתוב לפחות יבין מאיין ולאן. ברכה.אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל