שלטון ביבי נתניהו- רע למדינה

.התפקיד העיקרי של ראש ממשלה הוא לוודא שלכל משרד ממשלתי יש מדיניות לטווח קרוב ולרחוק, יש תקציב מתאים ויש ביצוע לפי התוכנית. האם נתניהו ממלא את תפקידו?! ברור לחלוטין שהתשובה היא שלילית! יש הרבה סיבות ואפרט את העיקריות:

שלטון נתניהו רע – מחדלים בניהול המדינה
1.התפקיד העיקרי של ראש ממשלה הוא לוודא שלכל משרד ממשלתי יש מדיניות לטווח קרוב ולרחוק, יש תקציב מתאים ויש ביצוע לפי התוכנית. האם נתניהו ממלא את תפקידו?! ברור לחלוטין שהתשובה היא שלילית! יש הרבה סיבות ואפרט את העיקריות:
א. מסיבות קואליציוניות היה נתניהו גם שר התקשורת וגם שר החוץ. אז הוא מינה "כאילו" שר תקשורת. נתניהו אמנם אדם מוכשר, אך אין כל ספק שבמצב המדיני של ישראל דרוש לה שר חוץ בתפקיד מלא !!! תשאלו את בכירי משרד החוץ ויספרו רבות על הבעיות בתיפקוד המשרד.
ב. הממשלה הקואליציונית שהוא הרכיב גוזלת ממנו מאמצים קבועים ורבים, על חשבון ניהול הממשלה. כמעט כל שר קובע את מדיניות משרדו כרצונו, בלי שליטה של ראש הממשלה. כך שר האוצר, שר החינוך ועוד !
ג. החקירות נגדו ונגד רעייתו מפריעות מאוד לבצע את תפקידיו. הו גוזלות זמן יקר ומעסיקות את מוחו. תחשבו שכבר עבר כ- 10 חקירות של שעות רבות. וגם שרה עם החקירות. והוא צריך להתכונן אליהן. אז איפה יש לו זמן וראש לענייני המדינה?!
2. כתוצאה מהתיפקוד הלקוי של ראש הממשלה והתיפקוד הלקוי של רבים מחברי הממשלה יש מחדלים חמורים, הפוגעים בתחומים חיוניים של המדינה ! אפרט מחדלים אחדים בתחום של מדיניות פנים :-
א. הבדואים בנגב. הבעיה נמשכת עשרות שנים והיא הולכת ומחריפה. נכון שנתניהו לא יצר אותה, אבל הוא כבר מעל 10 שנים ראש הממשלה ולא ממש פעל לפתרון הבעיה ! לא רחוק היום ויהיה פיצוץ איום !
ב. תחבורה ציבורית. המדינה משקיע מיליארדים בשיפור הכבישים וגם קצת בפיתוח רשת הרכבות. אך כל זה לא מספיק לחלוטין והפקקים מתארכים. הסיבות למצב המתדרדר הן שתיים:
1) אין תכנון לטווח ארוך של שילובי תנועה בין קווי הרכבת לבין קווי אוטובוס, כמו שפועל בעולם הרחב!
2) תחבורה של מכוניות מהווה הכנסה רצינית ביותר לאוצר המדינה. לעומת זאת רכבות לא מביאות הכנסה ולהפך – במדינות רבות מסבסדים אותה. עוד בשנות התשעים נפוצה אימרה בנושא " מכונית זה הכנסה ורכבת הוצאה". ואת התוצאה אנו מרגישים יום-יום !
ג. רפואה ציבורית.
1) נמשכת ההתדרדרות החמורה: התורים לרפואה מקצועית הם כבר לא של שבועות אלא של חודשיים-שלושה ! הצפיפות בבתי החולים הציבוריים איומה. בחדרי מיון ממתינים שעות ארוכות. עשרות שנים לא בנו בית חולים חדש !
2) וכל זה קורה כי ביבי הוא נגד רפואה ציבורית ! לפי האידיאולוגיה הקפיטליסטית שלו צריך להפריט את הרפואה הציבורית. תחשבו קצת מה המשמעות של ההפרטה עבור רוב אזרחי המדינה, שהם לא עשירים !
ד. חקלאות.
1)הייתה לנו התיישבות חקלאית מפוארת, מהמתקדמות בעולם. היא גם קבעה במידה רב את גבולות המדינה. אז מה עושות ממשלות נתניהו ?! לאט-לאט מיבשות את החקלאות לטובת היבוא. לטווח ארוך זה גם מחדל ביטחוני – במקרה של מלחמה הייבוא אלול להיפגע! ואז מה יהיה!? הטענה שהיבוא יותר זול היא "פופוליזם" בלבד. אפילו באירופה ובארה"ב יש סיבסוד לענפי חקלאות שונים !
2) הטרור החקלאי ממשיך להשתולל ולגרום לחקלאים נזקים בעשרות מיליונים. חברות הביטוח כבר מסרבים לבטח חלק מהענפים והמשקים! ומה עושים בנושא המשטרה ומשמר הגבול ?! מאט מאוד ! מדוע ?! כי לנתניהו ולממשלתו זה לא אכפת!!!
3. סיכום . יש עוד מחדלים בנושאים חשובים מאוד (משק המים, משק החשמל ועוד) אבל מספיק בהחלט בתמונה שהוצגה ! המסכנה הברורה היא-
שלטון ביבי נתניהו רע למדינה !!!
ביבי דואג בעיקר איך להישאר בשלטון ולא לעתיד המדינה !!!
אבל חושבני שמין הראוי להגיד משהו טוב על נתניהו! הוא היה בזמנו שר האוצר ועשה עבודה טובה. הוא היה שר החוץ של ישראל ועשה עבודה מעולה! חבל מאוד שהוא לא המשיך בתפקיד זה. המדינה הפסידה מדינאי מעולה וקיבלה ראש ממשלה גרוע. איך משכנעים אותו לחזור לתפקיד של שר החוץ!?


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל