נקודה שבועית פרשת השבוע "כי תבוא" ה'תשע"ח

ביום ראשון הקרוב יחזרו ילדי ישראל למערכת החינוך ויצטרפו לאלה שכבר התחילו ללמוד בשבועיים האחרונים,

ביום ראשון הקרוב יחזרו ילדי ישראל למערכת החינוך ויצטרפו לאלה שכבר התחילו ללמוד בשבועיים האחרונים, ותיפתח לה רשמית שנת לימודים חדשה שבאופק בעוד כשבוע וחצי נחגוג ונציין את ראש השנה.
אלו הם התחלות חדשות, אירועים חגיגיים, משמחים ובעלי משמעות.
בתחילת פרשת השבוע, פרשת "כי תבוא", אנו קוראים על מצוות הביכורים, בה החקלאי במקום להתחיל לאכול את פירותיו ברגע שהחלו לגדול, הוא מצווה לסמן את הפירות הראשונים בחוט, לאסוף אותם לסל ולעלות אותם לירושלים ולתת אותם לכהן במעמד מיוחד וחגיגי ולפתוח לפניו בנאום היסטורי: "ארמי עובד אבי... וירעו אותנו המצרים ויענונו ויתנו עלינו עבודה קשה... וייתן לנו את הארץ הזאת ארץ זבת חלב ודבש".
החקלאי במילים האלו, אותם הוא אומר בפני הכהן בזמן הבאת הביכורים, מחבר ומקשר בין פירותיו שלו לסיפור הכללי והעצום של כל העם, הוא מראה כמה הוא עצמו וגם הפירות הם חלק קטן בפאזל הגדול שנקרא היסטוריית עם ישראל אך לכל חלק בו, קטן כגדול, יש ערך ומשמעות.
גם תלמידי ישראל שמתחילים עוד שנת לימודים, הם חלק ופאזל חשוב בשרשרת הדורות הזאת, ובתוך כל זה עליהם לזכור את ההיסטוריה והסיפור האישי הקטן שלהם, שאת בסיס חינוכם ינקו מהבית ומהמשפחה שלהם. שם בבית זה גרעין ומקור החינוך. על ערכי הבית וחינוך הוריהם הם יפרחו ויתעצמו בתוספת אדני וערכי בית הספר והמורים שלהם בו.
שנת לימודים פורה ומוצלחת!

שבת שלום ומבורך!

החוויה היהודית
http://h-y1.coi.co.il/
http://dosanova.co.il/


לע"נ יעקב בובר, שבתאי טורס, שמואל פולק, מאיר גרינברג, יצחק שניצר ואברהם פישר שנפלו במלחמות ישראל והיו נצר אחרון למשפחתם.
להצלחה ואושר ופרנסה טובה לכולם!


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל