נקודה שבועית פרשת השבוע "כיצבים" ה'תשע"ח

אנו עומדים רגע לפני סיום חודש אלול, חודש הרחמים והסליחות, ותחילתם של עשרת ימי התשובה ובראשם ימי ראש השנה.

אנו עומדים רגע לפני סיום חודש אלול, חודש הרחמים והסליחות, ותחילתם של עשרת ימי התשובה ובראשם ימי ראש השנה.
והנה באה פרשת השבוע שלנו, פרשת "ניצבים" ממש רגע לפני סיום חמשת חומשי התורה,ואומרת לנו: "אתם ניצבים היום כולכם לפני ה' אלוקיכם ראשיכם שבטיכם זקניכם ושוטריכם כל איש ישראל" - משה ביומו האחרון לחייו כפי שאומר רש"י בפירושו במקום "שכנסם משה ביום מותו להכניסם בברית" אוסף את כל העם על כל חלקיו מתחילת פרשתנו ועד סוף החומש ומשמיע בפני העם על הברית שלהם עם ה' וההתחייבות לקיים את התורה שקיבלו ממנו.
אירוע מיוחד זה ביומו האחרון של משה מקביל ממש ליום הראשון בשנה, ראש השנה, בו כל הציבור מתכנס בהמוניו בבתי כנסיות לתפילות רבות וארוכות, וזאת לאחר כל ימי הסליחות והרחמים של חודש אלול, שומעים כולם ביחד את תקיעות השופר המסמלות את היום וכל זה באחדות כפי שכתוב גם בפסוק בפתיחת פרשתנו "לפני ה' אלוקיכם".
כשם שכל העם התייצב לדרישת משה, הן בפרשתנו והן ההתייצבות בתחתית ההר אי שם בסיני לקבלת התורה, וכך גם כיום בימנו בתפילות החג הקרב ובא, על כל חלקי העם ממנהיגי הציבור "ראשיכם ושבטיכם" ועד לפשוטי העם "חוטב עציך ושואב מימיך", כל חלקי העם נאספים ומתקבצים להמלכת ה' בעולם. לקריאת "ה' מלך, ה' מלך, ה' ימלוך לעולם ועד", לאמירה צלולה וברורה שיש מנהיג אמיתי ויחיד לעולם, שהוא הוא השופט על הכול והוא זה שיכריע דיננו לשנה הקרובה: "אמת כי אתה הוא דיין ומוכיח ויודע ועד וחותם וסופר ומונה... וחותם יד כל אדם בו".
כך ניגש לקראת יום הדין הבא לקראתנו.

שבת שלום ומבורך
שנה טובה ומתוקה
לשנה טובה תיכתבו ותיחתמו

לע"נ יעקב בובר, שבתאי טורס, שמואל פולק, מאיר גרינברג, יצחק שניצר ואברהם פישר שנפלו במלחמות ישראל והיו נצר אחרון למשפחתם

להצלחה ואושר ופרנסה טובה לכולם!


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל