'BangBang', אתה מת!

BangBang - אתה מת... אני מבקש להושיב אתכם בשורה טובה באמצע כדי שתצפו במציאות וירטואלית, או תשתתפו בריטואל מציאותי... במהלך 375 המילים הבאות תיכנסו ותצאו ממציאות לוירטואליות וחזרה. נכתב בעקבות הרצח שבוצע בתיכון באיידהו, ארה"ב וצפייה בסרט באותו הנושא... וחרדה למתרחש במערכת החינוך שלנו!

מציאות ודמיון בעירבוביה מפחידה...

 

Bang,Bang - אתה מת...

המקום: אידהו, השנה: 1999, תלמיד תיכון פרוע ואלים משמיע איומים לפוצץ את בית הספר, לרצוח כמה שיותר תלמידים ומורים וכמוכן לרצוח את אחיו והוריו.

 

תמונה ראשונה...
יום לימודים שגרתי בבית ספר תיכון, גיבורנו מתפרע כרגיל ומשמיע איומים, לבית הספר מגיע מורה לדרמה שמחליט להעלות מחזה העוסק בנושאים דומים ושמו BANG BANG , אתה מת...!
המורה מציע את התפקיד הראשי לנער הפרוע! כל קהילת בית הספר, מהמורים עד אחרון התלמידים, שחששו מהנער לא הבינו איך מסתכן המורה לדרמה במתן התפקיד לתלמיד הפרוע.
בבית הספר עצמו יש שתי כנופיות תלמידים ששוררים בניהם יחסי איבה, מכות ואלימות. האחת, שמונה את רוב תלמידי בית הספר, נקראת כנופיית הבייסבול, תלמידים טובים ומה שנקרא "תקניים", לעומתה הכנופיה השניה נקראת "לובשי השחורים" ומונה מספר מועט של תלמידים אשר אין איש היודע מה מעשיהם.
מתחת לפני השטח כנופיית הבייסבול מתנהגת באלימות המלווה במכות בשירותים תוך הטבעת ראשי התלמידים באסלות לאחר שעשו את הצרכים שלהם!!! גיבורנו מוצא עצמו, איך לא, מלמד את נערי כנופיית לובשי השחורים להכין פצצות ולהשתמש בכלי נשק, כדי שיוכלו להשיב מלחמה לנערי הבייסבול.

 

תמונה שניה...
הנער האלים יושב בערב בביתו וכמו כל פעם ,כמעט מיד מתפתחת מריבה קשה ומרה בינו לבין הוריו ואחיו. הנער ניגש לארון הבגדים, שולף רובה צייד קצוץ קנה ויורה בהוריו ואחיו המנסים להימלט לחצר הבית, אך דבר לא עוזר וכולם נקטלים ונרצחים בידי הנער. בשוך היריות, מצית הנער את הבית ופותח במונולוג, "סוף סוף אני יכול לדבר מבלי שתפריעו לי, סוף סוף אתם מקשיבים לי".

 

תמונה שלישית ואחרונה. האומנם?
חצר בית הספר יום למחרת, הנער חש ויודע כי הגיע יום נקם ושילם וכנופיית לובשי השחורים נמצאת בדרכה לבית הספר לרצוח כמה שיותר מורים ובעיקר תלמידים הנמנים על כנופיית הבייסבול.
הנער מפנה את חברתו ורץ למורה לדרמה כדי להזהירו שיפנה את חצר בית הספר מתלמידים ומורים, כמובן שהמורה לדרמה לא שת את ליבו לדבריו של הנער, לכן מנסה הנער לחסום בגופו את שער בית הספר אך ללא הועיל!!
הכנופיה מצליחה להיכנס ולבצע טבח בתלמידים ומורים.

 

סוף דבר...
תמונה (אמיתית, כן או לא, זה אתם תשפטו) הנער עומד בחצר בית הספר שעולה בלהבות, סביב פזורות גופות נרצחים תמימים ושואל, "מה, אין לי "כאילו" אפשרות לבצע RESTART?"

זו שאלת המפתח של הדור הזה שהכל מלווה במילה "כאילו", החיים הם סדרה אחת מתמשכת של REALITY.
הגיבורים הם רקדן טוב יותר, זמר טוב יותר, מי יורד במשקל ועוד כהנה וכהנה.
האם לא הגיעה העת לחזור למציאות (הלא המדומה)?

מוגש בהוקרה והערכה לאנשי החינוך אשר יודעים יותר מכולם כי קרוב החשש ממקרים דומים בחצרות בתי הספר.


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל