הפסטיבל הבינלאומי לקרקס - מודיעין-מכבים-רעות

שפע של אטרקציות קרקסיות במוקדים שונים בעיר

אלפי אנשים, תושבי הישוב ואורחים בשבאו מחוצה לו, הגיעו לפסטיבל שהתקיים בין התאריכים 22-24.9.13.
שיירות של מכוניות נראו בכבישים המובילים לישוב וכן בתוך הישוב.
אלפים של אנשים, ילדים, צעירים ומבוגרים היו ברחובות הישוב כדי לחגוג ולהתבדר ליד הדוכנים הרבים שנפתחו בכל פינה, במוקדי האירועים וסתם לטייל בין ההמונים.
כל מופעי החוצות היו ללא תשלום.

הכל אורגן היטב, היה סדר, הושקעה מחשבה רבה, היה גיוון רב במופעים, שילוט טוב.
היתה חסרה לי לשכת מודיעין (יתכן והיתה אך אף אחד לא ידע על קיומה ומיקומה), שתכוון את האורחים למוקדים השונים ותענה על שאלות האורחים והתושבים של העיר אם היו מתעוררות שאלות כלשהן.

זאת היתה חוויה נהדרת כאשר משפחות שלמות טיילו בין המוקדים, התעכבו ליד אלו שעיניינו אותם והמשיכו הלאה למוקד הבא.
אפשר היה לראות אמן שבא מאיטליה ו"טייל " בחופשיות על חבל דק שנמתח בין שני בניינים גבוהים, מופעי אקרובטיקה, מופעים שהיה בהם הומור, רומנטיקה, מופעי להטוטנים, לוליינים ועוד הרבה מופעים מגוונים. המופעים בחוצות התקיימו בכל ימי הפסטיבל, בין השעות 18:00-23:00 והכל, כאמור, ללא כרטיסים ובחינם.

יחד עם מופעי החינם התקיימו כמה מופעים בתשלום, כגון: "אליסה בארץ הפלאות" - תיאטרון קרקסי, קרקס עם מוסיקת רוק, להקה של חוויה ויזואלית, קרקס מצחיק ועוד. הכל בשעות שונות, כמה פעמים ביום ובמקומות שונים בעיר.

זאת הפעם השניה שמתקיים פסטיבל כזה במודיעין והדבר הפך כבר למסורת. המנהל האמנותי והמפיק של הפסטיבל, ג'קי בכר, אומר כי זאת חוויה קסומה לכל המשפחה, הנותנת במה ליצירה הישראלית בתחום הקרקסות.

הנה עוד פסטיבל המתקיים בסוכות וגם לעיר מודיעין שיש לה כבר מעל ל-80,000 תושבים יש פסטיבל משלה, פסטיבל מיוחד, פסטיבל של אמנות שנשכחה במקצת ושלא היה לה עד כה פסטיבל משלה. בשנה שעברה כבר ביקרו בו מעל ל-70,000 איש.

כאשר טיילנו אמש בעיר היתה לנו הרגשה שאנו נמצאים בעיר ענקית עם לפחות רבע מליון תושבים, עיר בת 17 שנה בלבד המסוגלת למשוך אליה כל כך הרבה תושבים להתגורר בה וכן אורחים הבאים במיוחד כדי לראות דברים שאורגנו על ידה.

ילדים ומבוגרים האוהבים קרקס, שוטטות ברחובות מלאים אנשים, אור, דוכנים ומופעים מיוחדים מוזמנים לבקר ואין לי ספק שיחזרו לבתיהם מרוצים ומסופקים.


 
 

אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל