וידויו של הצל

עבודת צל צלולה

שמי צל. כן, כן, הצל והאגדה. אני מלווה כל אחד ואחת מכם כל חייו. ליווי צמוד. אצלי רשומים, מתויקים, חיים ונושמים, כל הסודות שלכם. יש לי תפקיד חיוני מאוד בחיים שלכם. אני האמת לאמיתה.

החלטתי לגלות לכם על קיומי. רבים מכם לא מודעים לקיומי, מלבד המחשבה הקטנונית שאני רק תופעה נראית, כשגוף מואר מצד אחד, ובצידו השני היטל. זה רק צל צילו של הצל. הצל הפנימי, בתוך הנפש האנושית, הוא באמת הצל.

יש צל פרטי של אדם פרטי, יש צל ציבורי, יש צל קבוצתי, יש צל קהילתי, יש צל עדתי, יש צל לאומי, יש צל לאנושות. יש צל צלול, שקולו נשמע מקצה העולם ועד סופו. לפעמים אתם תקראו לו תת מודע אישי, תת מודע קולקטיבי, פרסונאלי וטרנס פרסונאלי, החיה שבאדם, האיד, הרגש, היצר. אז אתם מבינים, שאני חי בכם. מצודתי פרושה החל מהמוח הקדמוני בעורף, המכונה גם מוח הזוחל אל האונה הימנית, ומתוך שיתופי פעולה עם שאר האונות, יש לי את הכבוד להיות לא רציונאלי בעליל, ולהטות את האדם, גוף ונפש, מדע ותרבות, לאשר ארצה. אני מתחפש לרציונאלי. אני הליבה שלכם.

אתם גם קוראים לי, לפעמים, יצר הרע. רבים מכם בוחרים להכחיש אותי, להתעלם ממני, ואז אני נעלב עד עמקי נפשכם. העלבון הזה עלול להתפתח למלחמה בינינו. אתם תפסידו. אני הרבה יותר חזק מההכחשה, ההדחקה, הדחיינות, שאתם מפעילים עליי. אני מוכן לקבל את אלה רק כסידור זמני, עד שתבשילו ותתרצו לפגוש אותי. זהו חוק האינטגרציה. אני גדל ומתפתח כל הזמן. חוויות החיים שלכם מזינים אותי, הטראומות והתעצומות, לטוב ולמוטב.

בסופו של דבר, אני האמת שלכם, שלא נעים לכם להודות בה, וחלקכם מעדיפים להרוג אותה, לאבד אותה, למחוק אותה. שמאל דוחה אותה. לא תצליחו. אני מציע ימין מקרבת. מציע לעבד אותי, לנהל איתי שיח אינטליגנטי מכבד בתנאי אי שוויון.

אני מוכן להיות לכם בן ברית נאמן, בתנאי שהנשמה שלכם תהיה בראש. היא היצר הטוב. היא המצפון שלכם. היא חלק אלוהי בכם. אני אוהב אותה מאוד מאוד. הנשמה שלכם משתקפת באותיות של אש לבנה ואש שחורה, בספרי התורה שבכתב ובעל פה.

בקרב בני האדם, יש לצל הרבה יותר מקום אצל אנשים, קהילות, עדות, לאומים, שחוו מלחמות רבות. במיוחד היהודים. כל יהודי הוא בעל נפש עתיקת יומין. בנפש היהודי עתיק היומין, נמצאות מלחמות אינספור. לכן, כל יהודי, בפרט יהודי שהשתתף ומשתתף בקרבות של ממש, בימים ולילות אלה, רואה דברים אחרת, עד לדקויות של מרקם, צבע וריח. דברים שנראים לרוב בני האדם חשובים, מאבדים כל חשיבות, ולהיפך.

החיים זה לא קל לאף אחד, אבל תוסיפו מלחמות, והיהודים הם תופעת טבע עם כוחות על. רק חברים בסיירת, חברים ביחידה המיוחדת שנקראת העם היהודי, רואים בעיני רוחם את אותן רוחות ונשמות, שחיו באותם אלפי שנות מלחמות דת ותרבות. יש אנשים נשים וטף, חדורי אמונה, מתיישבים חלוצים בכל ארץ ישראל הקדושה, שממשיכים את שרשרת הדורות המקודשת בדם, יזע ודמעות ובשמחות של בניין עדיי עד.

במדינת ישראל, חיים בינינו אנשים ונשים שראו ורואים בעין הפנימית, רוחות ונשמות, של לוחמי הוד קדמונים, יהודים ושבטים שהקימו כאן את ממלכת דוד ושלמה, והם תמיד בינינו ואיתנו, בגוף ולא בגוף, ערטילאיים וגם מאוד ממשיים. היהודים האמיתיים מרגישים אותם.

הצל שלכם, מכיל בתוכו את המתנות הגדולות ביותר עבורכם, יהודים ולא יהודים באחד. הגיע הזמן לעבוד יחד. זה נקרא עבודת הצל. בואו ניפגש. נלמד זה את זה. תגלו בצל שלכם את אותם כוחות חיים, אותם אמיתות וערכים ועקרונות לחיים, שאיתם תוכלו לעמוד מול אויבים של האנושות, אויבים של העם היהודי, ולנצח אותם.

האויבים של האנושות, האויבים של העם היהודי, האויבים של אלוהים בעולם, הם ייצוג חיצוני פראי של הכוחות שנמצאים בצל. אויב הוא אותו אחד ואחת שהינם בלתי מודעים לעצמם. אויב הוא מי שהצל כבש אותו כליל והוא כעת צל של עצמו. בריה נטולת נשמה.

כוח הנשמה, כוח המצפון, כוח השכל של תורה, שכל של צדיקים, טהרת הגוף, הם הכוחות שהופכים את הצל לאור גדול.

כאשר תדעו לפגוש את הצל שלכם, לתת לו כבוד, להקשיב לו, הוא יהיה לעבד נאמן לנשמה שלכם. כמו רוכבת מיומנת תרכב הנשמה על סוס הצל הכביר, וכל באי עולם יחושו בכם מלכות.

יש בכם אמני הצל. הם שוחים בי ומשוחחים איתי יום וליל. פעם קראו להם נביאים. הם לא יכרעו ולא ישתחוו בפני כוחנות ואלימות עיוורת. לרוב, אתם רודפים אותם. לרוב, אתם מפטרים ומגרשים ומשתיקים אותם. כי הם לוחמי צדק חברתיים ולאומיים. כי הם אנשים רגישים מאוד.

איילין ארון למדה את האנשים האלה. יש להם תכונה של רגישות מולדת גבוהה בעיבוד חושי. הם מהווים כחמישית מהאוכלוסייה (מספר שווה של גברים ונשים), יכולים לעבד מידע חושי בצורה יותר עמוקה ויסודית, בשל הבדל ביולוגי במערכת העצבים שלהם. זוהי תכונה ספציפית, עם השלכות חשובות על האופן בו אנשים אלו מרגישים ומתנהגים. הם מצפוניים, עם אינטליגנציה גבוהה, אינטואיציה ודמיון. היכולת שלהם באופן לא מודע או כמעט מודע לזהות ולעבד דקויות סביבתיות, גורמת לאפיין אותם כ"מחוננים" או בעלי "חוש שישי". הם משוררים, סופרים, כותבים, מורים, רופאים, מרפאים, פילוסופים ומנהיגים. רבים מהם רוחניים ובעלי מוסריות גבוהה.

אלה מהם שפגשו את התורה שבכתב ובעל פה, התאחדו איתה, עד שנעשו תורת חסד ואמת מהלכת, הם המצפן שלכם. תקשיבו להם. הם יודעים להבחין בין טוב לרע, בין אמת לשקר, בין אויב לאוהב. הם הלב והמוח של העולם.


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל