מיני סטירה ברוח הזמן

שיטת המינוי הבזויה בממשלת לדורותיהן

5/1/2018
מיני סטירה ברוח הזמן
שיטת המינוי הבזויה הנהוגה בממשלות לדורותיהן על תהליך מינוי שרים על פי מפתח מפלגתי ובהתאם למצע שלה ולא על פי מבחן יכולת קוגניטיבית ברמה מתאימה, למשל דרך מבחן התאמה אישי לפני שיבוץ כלשהו, כפי שנהוג לכל מי שמעומד להתקבל לתפקיד זוטר או בכיר או לחילופן להתמנות לתפקיד פוליטי, רק אחרי שתתבהרנה תוצאות מבחן מתאים על ידי ועדה בהרכב שלושה פסיכולוגים בכירים בלתי תלויים, תאשר את כשירותו של מועמד/ת שאכן הוא/היא בעל תכונות חיוניות לעמוד בלחצים ויחס שווה לכל אזרח ללא משוא פנים ותכונות חיוביות נוספות...
לגבי יו"ר מפלגה עליו הנשיא המכהן מטיל על היו"ר שנבחר על פי חוק את הרכבת הממשלה. הוועדה חייבת לבחון את המועמד/ת באופן דומה כאמור לעיל לגבי חבר כנסת אלא גם בדיקת התאמתו למעומד לתפקיד ראש ממשלה, הוועדה מחויבת לרדת לשורש אישיותו, גילוי ב-האיש/ה בעל/ת תכונות כדלקמן:
בעל/ת השכלה ומוח אנליטי, ישר דרך, בעל ידיים נקיות, אמין, משמש דוגמה אישית, בעל יכולת נווט בבטחה בכל מצב, בעל חזון שלמד לקחי עבר, מיישם אותם בהווה עם יכולת ראיה לעתיד, בעל ניסיון קודם בעבודת הממשלה, מפעיל שיקול דעת, מבחין בין עיקר לטפל, לא נכנע למצבי לחץ, פותר בעיות אסטרטגיות ואחרות, פועל על פי תורת המשחקים על מרכיביה החשובים, קשוב לאנשיו, מכבד את זולתו ועוד...
בתוך כך אנו עדים למצב פוליטי וחברתי עגום, לירידה הדרגתית ומסוכנת בתחום החשוב של ניהול מדינה, ללא מבחן קבלה ראשוני ורציני של בחירת הנבחרים לתפקידי רה"מ, נשיא המדינה, ח"כים, שרים ועוד...היום המצב הוא שמרבית הנבחרים המכהנים, נטולי התכונות הנדרשות בעתיו הכנסת הפכה לשוק שבו כל רוכל/ת וכל נוכל/ת יכול לפתוח בסטה ולמכור אלטע-זאכן.
גם מוסד נשיא המדינה חולל, כל פוליטיקאי קטן יכול להתמנות לנשיא המדינה וליהנות מחיי מלך על משרתיו הרבים בעלי דרגות שונות בעלות הון עתק על חשבון הברון, אפילו שאינו ראוי לתפקיד הרם שבמנהרת הזמן הפך למיותר וכידוע מועל בתפקידו, כמעט בלתי אפשרי לפטרו גם אם אינו מכבד את המגבלות המוטלות עליו בחוק, בוחש בכדרה הפוליטית, מפלג את העם במקום לאחד אותו, כפי שקורה עם אדון ראובן ריבלין.
בהעדר חוקה ובגלל אחוז חסימה נמוך, צומחות מפלגות וסיעות רבות וכך נוצר מצב שהרשות המחוקקת מאשרת אלפי חוקי יסוד, בית הנבחרים הפך לזירת התגוששות בריונית ולא רחוק היום והיא תהפוך לזירת קרב בין תרנגולות ותרנגולים, צמאי דם.
דוגמאות יש רבות מספור לכאוס פוליטי השורר לאחרונה בכנסת שתוצאתו גרמו לכך שרה"מ נתניהו מודה שאינו מסוגל לשלוט וכל הצופה בנאומיו ובאלה של ו-יו"ר הכנסת הנוכחי מבין ששניהם נטולי כושר מנהיגות ואסרטיביות ראויים לשמם כלפי הח"כים, וחולשתם מנוצלת לרעה על ידי אויב פנימי וחיצוני.
קיימות דוגמאות אין ספור אך אנו נסתפק בשתיים 'טריות', בגין החולשה ממנה סובל הציבור הרחב ובהן אפשר להקיש על הביורוקרטיה במשרדי הממשלה השונים ולא אמרנו מילה על מרבית שופטי בג"ץ שפוסלים חוקים מסוימים ומתעלים ממקור סמכותם שניתן על ידי מינוי הדרג המדיני ולא על ידי בחירת הציבור כדלקמן:
1 .בממשלה הקודמת העיתונאי הקטן כהגדרתו הקולעת של אריק איינשטיין ז"ל, שהפך לפוליטיקאי קטן ח"כ יהיר לפיד מונה לצר האוצר, תחום שלא היה לו מושג היכן להתחיל ואיך להמשיך ורק ידע לפני הבחירות לדקלם כמו תוכי " איפה הכסף ", ככה עשה רושם על הכסיל שמינה אותו צר האוצר ותוך שנה הוכיח שהוא מומחה גדול ב-קלקלה בלבד וכזכור הוא ו-עספורה פותרו על ידי רה"מ נתניהו ופיזר את הכנסת.
2 . בממשלה הנוכחית מונה ומכהן משה כחלון לשר האוצר, הצעד הראשון שנקט בדרך למוטט את כלכלת המדינה, היה להעלות ל- 8% את מס הרכישה על דירות ו...בום תראך, מחירי הנדל"ן קפצו לשמיים והפכו לבכייה לדורות וכל בר דעת מבין עד כמה צעד זה בלתי מקצועי ובלתי אחראי בעליל פגע קשות בזוגות הצעירים, חיילים משוחררים, מחוסרי דיור ועוד...
משפחות רבות גרות בדירות של עמידר ו-עמיגור שמרביתן קטנות, מוזנחות ומתאימות למגורי בהמות ולא אמרנו מילה על החד הוריות, גרושים/ת וסטודנטים שגרים בדירות שכורות במחירים מופקעים.
כל כלכלן מתחיל יגיד לכם שבראש המשרד החשוב הזה, מונה פעם נוספת איש שגם הוא מומחה ב-קלקלה כמו קודמו, הצר כחלון מוכיח שהוא כישלון והמדינה צועדת על בטוח לכיוון
מיתון שניצנים מורגשים כיום בכיס של כולנו ופוגעים בראש וראשונה בעלובי החיים במגזר היהודי בלבד, מאחר שבמגזר הערבי חיים כמו בגן עדן עלי אדמות מה גם שמזרימים להם מיליארדים רבים בחסות התקשורת.
שני האדונים הללו, יהיר הגאון וכחלון הכישלון הוכיחו שהם דמגוגים שמצליחים לזרות חול בעיני הציבור שמאמין לברבורים שלהם. ההיסטוריה של יהיר לפיד מדברת בעד עצמה, הראיה צר האוצר כחלון מדבר על אחרים ונמנע מלהזכיר את רה"מ נתניהו כדוגמה, הוא ואדון נותן-יהו הזרימו לאחרונה למגזר הערבי-ישראלי אזרחי ישראל, 15 מיליארד שקלים ולמגזר היהודי זורקים עצם.
נכון האדון כחלון מנפנף ביתרות מטבע החוץ שעומדות על 101 מיליארדי דולרים וברור שלא בזכותו, הכסף שוכב במרתפי האוצר אך אליה וקוץ בה, זאת הוכחה שמחזקת את כישלונו ש-ממגדל השן בו הוא יושב, אינו סופר את עלובי החיים היהודים וילדיהם הסובלים חרפת רעב וחיים בתנאים קשים מנשוא.
ולא אמרנו מילה על מיליארדי היורו שהממשלות לדורותיהן מקבלות מגרמניה לטובת ניצולי השואה, אך הצרה היא שהניצולים היקרים, אינם נהנים מהכסף שנועד בעיקר להם ואלפים מהם חיים בעוני משבע ומרעין בישין נוספים.
נתוני העוני במגזר היהודי בלבד מצביעים כאלף עדים על ההזנחה הפושעת שהממשלות בראשות אדון נתניהו וצר האוצר כחלון נוקטים כלפי החלשים, כאשר מצעד המושחתים שמרביתם שייכים למעמד הבינוני והעליון נהנים מחיי רווחה.
נוצר מצב בלתי נסבל שהחזיר את מרבית פרנסי המדינה לסגוד לעגל הזהב ורשימת המושחתים מתארכת ואילו הממשלה חוגגת על גבם של ניצולי השואה.
ולא אמרנו מילה על החוק שאושר בכנסת שקובעה, שניצול שעלה אחרי שנת 1953, יקבל קצבה חלקית, מין סלקציה שמפלה בין הניצולים.
 
 

אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל