משהו אחר על היחסים בין ירדן לביננו מנקודת ראות עיתונאית ואולי פוליטית

לא אחת אנו נתקלים במאמרי שטנה נגד ישראל ונגד עמה, בעיתונות הערבית. הבעיה נוצרת כשמאמרים מסוג זה מופיעים בעתון נפוץ במדינה ערבית שחתמה על הסכם שלום עם ישראל.

והנה בעל טור בעיתון הירדני רב התפוצה אל ראי, ששמו עבד אל הדי ראג'י אל מג'אלי, כתב רק לפני כשבוע מאמר בו הוא קובע שכל אדם החי כמוסלמי משתוקק למות מוות של ג'יאהדיסט בקרבות על שחרור רצועת עזה מעול הכיבוש. וחצר המלך שותקת!!! השאלה הנשאלת האם משרד החוץ הישראלי הגיב על הדברים הללו!

מדובר בעיתונאי בן למשפחה בדואית מאוד מיוחסת בירדן שמוצאה בעיר כרכ שבדרומה של הארץ, ממנה יצאו ראשי ממשלה ירדנים כעבד א-סלאם אל מג'אלי; היזאה אל מג'אלי שנרצח, כמו גם מי שהיה המפקד של צבא ירדן שהובס בששת הימים – חאבס אל מג'אלי

הוא עצמו פרסם לא אחת מאמרי הסתה נגד ישראל ואולי המעניין שבהם פורסם ב15- לאוקטובר 1915 בו למעשה התכתב עם "רוחו של השאהיד ערפאת" תוך שהוא מודיע לו שביהודה ושומרון יש מאות ואלפים של צעירים המוכנים להיות שאהידים באינתיפאדה השלישית.

ובשולי הדברים: העיתון אל ראי מופץ מאז 2005 ביהודה ושומרון והוא מצוי בבעלות חלקית של ממשלת ירדן ומספר בעלי מניות פרטיים שהיו מקושרים עם היומון הערבי אל קודס שמומן בזמנו על ידי יאסר עראפת וכיום על ידי אנשי המוקטעה ברמאללה כשאחד הכותבים הקבועים בו הוא "השר לענייני ירושלים" בממשלת המוקטעה זייאד אבו זייאד המרואיין לעיתים קרובות בתקשורת הישראלית ובמיוחד בעתון "הארץ".אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל