הביטוח הלאומי גז הצמר של כבשת-הרש – אז לא נברך אותו קוסקוס-אמאק?

מחודש דצמבר, הביטוח הלאומי מקטין את עזרתו לקשישים-נכים בסכום של 550.0 ש"ח מ- 3650 ש"ח בחודש. הסכום המקוצץ בסיוע המדינה לקשיש: 15 אחוז. מהיכן תהלה ויגאל יכולים לקחת את הסכום הזה: מקיבוץ נדבות? מהקטנת מנת המזון היומית? מהשבתת הרכב שלוקח אותנו לטיפולים רפואיים? מהשבתת הטלפון והטלוויזיה? מישיבה בחושך? קוּסְקוּסְאֶמוֹ של מנהלי הביטוח-הלאומי!!!

הביטוח הלאומי גז הצמר של כבשת-הרש – אז לא נברך אותו קוסקוס-אמאק?

חברים יקרים,

אני מברך אתכם על היותכם איתי כבר הרבה שנים יפות, למרבה הצער השנה הזאת הייתה שנה מיותרת באוסף לוחות השנה של מדפי חיי.
לפני שבע-שנים החליפו לי שסתום והצילו בכך את חיי. זה היה טוב. פונקתי מאד וקיבלתי השגחה מלאה של רעייתי ומשרד הרווחה בצור-יגאל כוכב-יאיר.
נקלטתי יפה במועדון כוכב-הזהב של גמלאי כוכב-יאיר צ.י. בהנהלת חדווה רכזת גמלאי המועצה המקומית שלנו, ומפעילת המועדון גב' שולי כהן המופלאה.
כתבתי ופרסמתי הרבה מאמרים באתר "דעתון", וזכיתי לחיות בקרבת ילדי ונכדי.
בשנה האחרונה היו שפע של הדרדרויות בבריאות רעייתי ובריאותי. נפילה קשה בחדר האמבטיה, והצלה מיידית עַל-יְדֵי אהרונה, שכנתי נהדרת ששמעה את הנפילה, נכנסה לעזור וביחד עם המטפל האישי שלי ושל רעייתי, דהן הטוב הנאמן, הוזעק אמבולנס שהגיע תוך כמה דקות. הנהג מצא שקצב-הלב שלי נמוך מאד והוא הטיס אותי באמבולנס לבית-החולים מאיר. גם שם טופלתי על-ידי מיטב האנשים בישראל שהצילו את חיי תוך שעה וחצי. הבעיה שנמצאה: שרשרת ארוכה של אירועי דום-לב " זה זיפת של בשורה..."הם התקינו בי קוצב-לב.

במצבי-הבריאותי הקשה, הפתרון היחידי היה קוצב שקוצב "שמונים פעימות בדקה". קצת גבוה בנורמאלי ומאד לא נורמאלי בפעילות גופנית מתגברת. התוצאה, קוצר נשימה וסחרחורות.
הוצאות המשפחה טפחו. עוֹבֵד זָר הוּא לֹא עֶבֶד. מַגִיעוֹת לו 2 שעות-מנוחה ביום ושינה בלילה. הוּא יוצא לשתי שבתות בחודש. בשבתות אלה אנחנו צריכים לעזור זה לזאת וההיפך. אבל בבית שיש בו שני נכים שאחת מהם זקוקה לחמצן והיא כבדת תנועה, אפילו בבית צריכים לקבל עזרה נוספת בשעות הלילה והשבתות. כל דבר כזה כרוך בהוצאות כבדות, שיש בהם כ-800 שקל לתרופות, 500 שקל לתקשורת, 350 שקל למועצה, 220 שח למים 800 שקל לחשמל (מזגן קירור בקיץ, וחימום בחורף...). בלאי טבעי בבית כ-300 שח בחודש, אחזקת רכב – (לקניות, קופת-חולים, מרפאות חוץ, רופאים למקצועות לב, ריאות, עיניים, שיניים, רגליים, פיפי ומלווהו. פסיכולוג, קרדיולוג, עור-לו-עוג... וימי הולדת הכרחיים... לפחות 1000 שח בשנה. בנזין, ביטוח וחולירע, מתנות יום הולדת למעלה מ-400 שקל בממוצע, כן ירבו ילדי, נכדי ואולי אזכה גם ניני... ברוך השם את ההתחלה. מצרכי מזון, ניקיון, הלבשה, ירקות ואדומות, פירות ואגוזים... ברוך-השם לא חסר...

מועדון גמלאים:X3 דמי מאמנת רעייתי שמפעילה אצלה יכולות שאבדו:
עובדת ניקיון 2000 ש"ח-מט טבין ותקלין... שהרי בלי זה נטבע בלכלוך הבית והבגדים... אלוהים יודע שההוצאות גדולות מהכנסות שהן: פנסיה-חודשית של התעשייה האווירית, ו-600 שקל לרעייתי מבית החולים תל-השומר שם הייתה מטפלת בילדים הזקוקים לסיוע מיוחד.
ולמה פרטתי את הוצאותינו? כדי להראות שהוצאות 18.000 ש"ח בחודש זאת הוצאה של שכיר לשעבר שמוצץ דם-המדינה ומקבל 2000 ש"ח ביטוח-לאומי ועוד 1650.0 ש"ח בחודש "סיוע-לקשיש".

ועכשיו לתכל'ס...
החל מחודש דצמבר, הביטוח הלאומי מקטין את עזרתו בסיוע המדינה בסכום של 550.0 ש"ח מ- 3650 ש"ח בחודש. הסכום המקוצץ בסיוע המדינה לקשיש-חנטריש: 15 אחוז.
מהיכן תהלה ויגאל יכולים לקחת את הסכום הזה: מקיבוץ נדבות? מהקטנת מנת המזון היומית? מהשבתת הרכב שלוקח אותנו לטיפולים רפואיים? מהשבתת הטלפון והטלוויזיה? מישיבה בחושך?
קוּסְקוּסְאֶמוֹ של מנהלי הביטוח-הלאומי. יבוא יום וגם הם יהיו זקנים וחולים, וגם הם יזדקקו -לסיוע המדינה... וגם הם יקללו את הביטוח-הלאומי קוסקוסהאמא שלו.
אני מפחד להיזרק באמצעות הביטוח-הלאומי לבור-אשפה כמו חברי היקר וולפגנג אמדאוס מוצרט. כל בגרותי הייתי חייל-מילואים קרבי, ושכיר חודשי. כשלא יהיה לנו כסף נזרק לבור האשפה הקרוב לבית-האבות... סליחה לבית הקברות רחמנה ליצלן... אמן, כן יעזור וכן יוסיף.


אני בוכה: "הצילו"!
ואין עונה.
"נַעַר הָיִיתִי וְגַם זָקַנְתִי וְלֹא רָאִיתִי צַדִיק נֶעֱזָב וְזָרְעוֹ מְבַקֵשׁ לָחַם", אבל אני לא צדיק... אז מי יעזור לי? אפילו לא אלוקים שהרי אני יודע שאני לא צדיק...
חברי הממשלה, הכנסת, והביטוח-הלאומי. יש בישראל רק ל"ו צדיקים. כמה מהם מסתופפים ביניכם, הרי אתם מאות ואלפים... כשתזדקנו, רובכם תואכלו הרבה פחות מהיום... ואולי גם לכם לא יהיה כסף לתרופות, טלוויזיה, מזגן, בנזין, קפה משובח... קוסקוסהאמא שלכם...
בבוא זמנכם אהיה דיירו של בורא-העולם. אני אעקוב אחריכם וכשתהיו זקנים, אשמח לראותכם מצטערים שלא עמדתם על כך שגם אתם בני תמותה... חחה חחה חה ...אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל