חדשות טובות

לוחמים ללא גבולות

גילי כהן, עם רקע של קצין ומפקד צוות בדובדבן, נשוי ואב לילדים, מפתח תקווה, הוא מנכ"ל עמותה שהקים יחד עם יאיר אטיאס ובועז מלכיאלי, שניהם מרקע דומה כקצינים ביחידות מובחרות, את עמותת 'לוחמים ללא גבולות'. שלושתם כיפות סרוגות, בוגרי בתי מדרש באיתמר ועלי.

לוחמים ללא גבולות, הינו מיזם התנדבותי, המיועד למשוחררי צה"ל, המשלב טיול גדול בחו"ל עם עשייה ערכית והתנדבות. העמותה מפעילה היום עשרה יעדים ברחבי העולם ומאפשרת לצעירים שמטיילים בארצות היעד להתנדב תחילה במוסד פה בארץ ישראל, ונמשך בחו"ל, בשבוע התנדבות בקהילה יהודית ושבוע נוסף בקרב הקהילה המקומית. כל יעד ומשלחת מנציחים את שמו של אחד מחללי צה"ל שנפלו בצוק איתן.

בלוחמים ללא גבולות, מתנדבים בוגרי הסדר ומכינות, יחד עם מתנדבים ומתנדבות מקיבוצי השומר הצעיר, בנות שירות לאומי ובוגרות תפקיד לחימה. כל המשלחות שומרות שבת ואוכלות כשר.

הבסיס לפעילות לוחמים ללא גבולות, הוא 4,000 בתי חב"ד ברחבי העולם. הם השותפים העיקריים, יחד עם משרד החוץ, ואיש העסקים מוטי זוננפלד, שהקים את מטה לוחמים ללא גבולות במרכז דניאלי בפתח תקווה, ואת קרן דניאלי, המנציחה את בתו דניאלי זוננפלד, שנהרגה בתאונת דרכים לפני כארבע שנים. מרכז דניאלי הינו גם מרכז בטיחות למטיילים המעניק סדנאות ומידע לצעירים טרם צאתם לטיול הגדול.

הפעילות של לוחמים ללא גבולות, מקבלת כותרות ראשיות בכלי התקשורת המרכזיים במדינות בהן הם פועלים. כבר שלוש שנים שיש כתבות על העמותה בעיתונים הכי גדולים במזרח. עיתונים המופצים בעשרות מיליוני עותקים. העיתונים מספרים כמה ישראל היא מדינה של טוב, נתינה וחסד. במקום עם אוכלוסיה מוסלמית, בו התנדבו לוחמים ללא גבולות, הגיעו לטקס הפרידה, נשים עטויות חיג'אב מחזיקות דגלי ישראל. אחת הנשים אמרה: כל השנים לימדו אותנו שאתם השטן הקטן, וגילינו שאתם המלאך הגדול.

יצא לאור ספר חדש מהפכני, העושה היסטוריה, מחזיר עטרה ספרדית ליושנה, ושמו: 'סוף היהדות בארצות האסלאם'. בעריכת שמואל טריגנו. ספר המהווה פריצת דרך בכתיבתה של היסטוריה פוליטית כוללת של העולם הספרדי בעידן המודרני. ספר החושף היסטוריה מודחקת, שהאקדמיה העלימה מן הציבור משך עשרות שנים. זו ההיסטוריה של השואה הלאומנית הערבית המוסלמית בה קהילות יהודיות נעלמו כמעט כליל. היסטוריה של רצח יהודים ועלילות דם ופוגרומים, ששיאו בגירוש של מיליון יהודים. 11 קהילות יהודיות (מצרים, עיראק, לוב, תימן, טורקיה, תוניסיה, אלג'יריה, מרוקו, לבנון, סוריה, איראן) נעלמו תוך שנים ספורות. 600,000 מתוכם מצאו בית חדש בישראל, וכך היו בה לחלוצים ולוחמים ללא חת, והפכו לרוב האוכלוסייה. בלעדיהם ישראל לא היתה שורדת. יהדות ספרד ייסדה והצילה את מדינת ישראל.

על פי "מדד הדמוקרטיה הישראלית לשנת 2018", מטעם המכון לדמוקרטיה הישראלית, 55% מהישראלים מגדירים עצמם כימנים, 39% כאנשי מרכז, ומיעוט של 16% מגדירים עצמם אנשי שמאל מובהקים. 74% מהיהודים בישראל סבורים שיש צורך ברוב יהודי בהכרעות גורליות בתחום הביטחון. 40% תומכים בביטול סמכותו של בית המשפט העליון לבטל חוקים שנתקבלו בכנסת. 56% אנשי ימין תומכים בכך, 22% אנשי מרכז, 11% אנשי שמאל. עם חכם ונבון, העם הקדוש הזה.

התיכון המוביל בארץ במיצוי לקצונה, הוא אמי"ת מדעי תורני בכפר בתיה, שבו למד הדר גולדין. 26% מבוגרי בית הספר הם קצינים בצה"ל. 95% מבוגרי בית הספר מתגייסים.

שבעה מעשרה בתי הספר המובילים במדדי השירות המשמעותי בצה"ל שייכים לחינוך הממלכתי דתי. בית בתי הספר המצטיינים: ישיבת בני עקיבא סוסיא, ישיבת בני עקיבא תקוות יעקב, תיכוני הקיבוץ הדתי בשדה אליהו וביבנה, מישיבת צביה לוד, ישיבת נווה שמואל באפרת, ואמי"ת כפר בתיה.

יחידת החילוץ וההצלה של פיקוד העורף, היחצ"א, קיבלה את תו התקן הבינלאומי של האו"ם - אינסאראג. אנחנו בין עשר היחידות המובילות בעולם. המפקד הפורש הוא הסרוג אל"מ גולן ואך, נשוי להדר ואב לשבעה, מבית רימון. העולם רואה בנו, היהודים שהגיעו מעבר לים כדי להציל אותם, מלאכים מירושלים.

סקר חדש קובע כי 73% מהישראלים מדליקים נרות בכל ערב בחנוכה.

שמח לפתוח כאן ערוץ חדשות חדש. ערוץ החדשות הטובות. יש עוד הרבה חדשות טובות. אנחנו ניפגש בהמשך ונחזה יחד כיצד בשוב השם שיבת ציון, היינו כחולמים, לוחמים, ללא גבולות לאומים, עם גבולות מוסר, כפי שהיטיב מנכ"ל לוחמים ללא גבולות, לשתף אותנו: בעופרת יצוקה עשו גילי כהן ולוחמיו ימים קשים ומסוכנים מאוד ברצועת עזה והתעקשו לנהל לחימה מדויקת המצמצמת למינימום את הפגיעה בבלתי מעורבים. תחושת הסיפוק האדירה שעימה יצא מהלחימה התחלפה בהלם ובתחושת בגידה כשחזר לעורף ושמע את השקרים באמצעי התקשורת הממוסדת, כדיווחי שקר שהציגו את צה"ל באופן שקרי וכוזב. בעוד הוא וחייליו גילו מוסריות על אנושית, התברר שאותה כת ארגוני פשע חתרניים בה חברה התקשורת הישראלית הממוסדת שוב בגדה בחיילי צה"ל, בעם היהודי ובמדינה היהודית. לא עוד חושך ושקר. האור והאמת מנצחים ויוצאים לאור. ניצחון האור על החושך.

חנוכה שמח, חודש טוב והמשך חדשות טובות, בשורות טובות, ניסים ונפלאות, ישועות ונחמות.


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל