המפתח לשלום אמת

נוסחת השלום

הבעיה בהתייחסות למאבק בפלסטינים היא בעיה מנטלית.

הרמטכ"ל היוצא, המטכ"ל והמפכ"ל, שופטי בגצ והפרקליטות, התקשורת הישראלית ואורי בלאו הוא רק נציג בזוי שלה, מתייחסים אל הטרור כאל פשיעה, ולכן זירות פיגועים נראות כמו זירת פשע, עם מז"פ וכל הסממנים הנלווים.

דרושה כאן מהפיכה מנטלית במוחם וליבם של כל אלה וכולנו.

כמו שהאמריקנים עשו לאחר פיגועי התאומים.

חייבים לבצע שינוי מנטלי ולחוקק חוקים שיגדירו את המצב כמצב חירום לאומי עם הרחבת סמכויות של זרועות הבטחון והקמת גוף בטחוני מיוחד למלחמה בטרור.

האמריקנים כבר עשו את העבודה וניתן ללמוד ולהעתיק מהם.

אסור לכנות את הטרוריסטים רוצחים, כי זה מינוח פלילי.

מדובר באויבים אכזריים.

הערבים הלאומנים הם אויבים שחלים עליהם דיני מלחמה בטרור, והם פושעי מלחמה שתקפים לגביהם החוקים נגד נאצים ועוזריהם ופקודות מלחמה נגד טרור.

המפתח לשלום: מכה צבאית חזקה קשה. ביטול הסכמי אוסלו. חיסול חמאס ורשפ. גירוש ערבים ישראלים תומכי טרור. חיסול הזרמת כספי טרור למחבלים ולמשפחותיהם. ריבונות ישראלית מלאה ביהודה ושומרון.

בשינוי המבני-היררכי הגדול ביותר שנעשה בממשל הפדרלי לאחר פיגוע 11 בספטמבר 2001, העביר הקונגרס את חוק ביטחון המולדת בשנת 2002, שיצר את המשרד לביטחון המולדת. הקונגרס העביר גם את חוק הפטריוט, במטרה לעזור לזהות ולעצור פעולות טרור ופשעים אחרים. במטרה לשפר את יעילות הלחימה העתידית בפעולות טרור הורחבו משמעותית סמכויות הסוכנות לביטחון לאומי. הסוכנות ביצעה האזנה נרחבת וחסרת הבחנה לסוגי התקשרויות אזרחיות רבות (טלפוניות, דיגיטליות וכו').

חוק הפטריוט (באנגלית: USA PATRIOT Act, ראשי תיבות של שמו המלא: Uniting and Strengthening America by Providing Appropriate Tools Required to Intercept and Obstruct Terrorism Act of 2001, ובתרגום לעברית: "איחוד וחיזוק אמריקה על ידי מתן הכלים המתאימים הדרושים ליירוט ושיבוש פעולות טרור") הוא חוק שחוקק הקונגרס של ארצות הברית אשר נחתם על ידי נשיא ארצות הברית ג'ורג' ווקר בוש ב-26 באוקטובר 2001 ונכנס לתוקף ב-1 בפברואר 2002. החוק, אשר נחקק בתגובה לפיגועי 11 בספטמבר, צימצם בצורה דרמטית את המגבלות שהוטלו על רשויות אכיפת החוק, בפעילות לאיסוף מודיעין בתחומי ארצות הברית; הרחיב את סמכויות מזכיר האוצר של ארצות הברית לווסת עסקאות פיננסיות, בפרט פעולות המתבצעות במעורבות גורמים ואנשים זרים; והרחיב את שיקול דעתן של רשויות ההגירה ואכיפת החוק לעצור ולגרש מהגרים החשודים בפעולות הקשורות לטרור. החוק גם הרחיב את ההגדרה של טרור בצורה שכללה גם טרור שמקורו בתוך ארצות הברית, וכך הגדיל את מגוון הפעולות לגביהן יכולות להיות מיושמות הסמכויות המוענקות לרשויות האכיפה בחוק.

שלוש הוראות המפתח בחוק: מתן הרשאות לחיפוש אחר תיעוד עסקי (סעיף "רשומות הספרייה"), ביצוע מעקב אחר "זאבים בודדים" - אנשים החשודים כבעלי זיקה לפעילות טרור שאינה קשורה לארגוני טרור, וביצוע האזנות סתר "נודדות" אחר יעדים למעקב, תוך שימוש באיפיון ייחודי אשר מביס את ניסיונותיו של יעד המעקב לשבור את המעקב על ידי שינוי מיקומו או טכנולוגיית התקשורת בה הוא עושה שימוש, בשל העובדה שההיתר ניתן למעקב אחר האדם ולא אחר האמצעי בו הוא עושה שימוש.

המחלקה לביטחון המולדת של ארצות הברית (באנגלית: United States Department of Homeland Security) היא מחלקה בממשל האמריקני הנושאת באחריות להגנה על הטריטוריה של ארצות הברית מפעולות טרור ותגובה לאסונות טבע.

היות שמחלקת ההגנה של ארצות הברית אחראית על פעולות צבאיות מחוץ למדינה, המחלקה לביטחון המולדת של ארצות הברית עובדת בשדה האזרחי על מנת להגן על ארצות הברית מתוך, מחוץ ובגבולותיה של המדינה. מטרתה העיקרית של המחלקה היא להתכונן, למנוע ולהגיב למצבי חירום המתייחסים לענייני פנים של המדינה, בעיקר פעולות טרור.

עם מעל 200,000 עובדים, המחלקה לביטחון המולדת של ארצות הברית היא הלשכה השלישית בגודלה בארצות הברית.


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל