חדשות טובות

גילויים שלא שמעתם אוזן

הבחירות בפתח וניצחון האור על החושך בשטח.

נמצא סידור תפילה מיוחד במחנה ההשמדה טרבלינקה. הסידור הגיע לידי מכון השואה והאמונה שם עולם. 67 ניצולים הצליחו לברוח אל החיים מטרבלינקה, מתוך כמיליון. על כריכת הסידור הנדיר, האדיר, כתב בעל הסידור את שמו: משה קמינקא. בצידו האחורי של הסידור כתב משה: אבא! נקמה!

ביומן אישי שכתב משה פליקר מגטו האג, מתברר כי: נקמתנו תהיה הקמת ארצנו ויישובה על ידי עמנו. זאת תהיה הנקמה היותר גדולה שיש בידינו לנקום.

ובמאמר אישי זה, אוסיף: בחרבנו ובקשתנו, תרתי משמע, אנו נוקמים וננקום, כחוק כדת וכדין, את נקמתנו מאויבינו.

80 שנה בדיוק אחרי חורבן בית הכנסת הגדול בעיר קלינינגרד (קניגסברג, בירת פרוסיה) ברוסיה, נחנך בית הכנסת מחדש. את חנוכת בית הכנסת ליוותה התזמורת הסימפונית המקומית, בקונצרט שניגן סימפוניה ישראלית של ד"ר ברוך ברלינר, 'בריאת העולם'.

את ילדותי אני מזכיר היום, נולדתי וגדלתי בלוד, ואני שמח מאוד שאולפנת צביה לוד הוכרזה כבית ספר מצטיין של מחוז מרכז ומייצגת את המחוז בפרס הארצי לשנת תשע"ט.

השבוע גזר בית המשפט הצבאי עונש של 35 שנות מאסר ופיצוי של מיליון ומאתיים וחמישים אלף ₪, על המחבל שהורשע בגרימת מוות בכוונה ורצח סמ"ר טוביה ינאי וייסמן זצ"ל, בשער בנימין, לפני כשנתיים. פסק הדין ציין את גבורתו של הלוחם סמ"ר טוביה ינאי וייסמן בהיאבקו עם המחבלים.

קמפיין התרמה למען מכינת עלי, הצליח לאסוף 1.3 מיליון ₪ בתוך שלושים שעות. קמפיין השנאה של יאיר נהוראי לסגירת מכינת עלי, נחל כישלון מוחלט לאחר שלושה חודשים של מסע הסתה ושנאה. לשנאה אין רייטינג ומימון.

בוטל חרם התיירות של AIRBNB על פרסום דירות נופש ביהודה ושומרון.

למיזם החברתי מספר 1 באמריקה הצפונית והדרומית יחד לשנת 2018, נבחר מיזם 'הלפרס', רשת חברתית מבוססת אפליקציה, שפותחה על מנת להעניק סיוע מהיר לאנשים במצבי חירום ולהציל חיים. הרב מיכאל רובינשטיין הוא היזם והמנכ"ל של הלפרס, המתנהלת ללא כוונת רווח ומבוססת על תרומות וקהילת מתנדבים בלבד.

נרשם שיא עיתונאי חדש, כאשר ברל'ה קרומבי הצליח לראיין את אב הבית הנחבא אל הכלים, בעל שיא גינס באלמוניות, דני שרחטון, אב הבית של מכון מאיר בירושלים. 39 שנים הוא אבא והוא הבית של כולנו. דני יצא מאלמוניותו למען קמפיין מכון מאיר, שהוא קמפיין שותפות להרחבת המכון ולבניין שתי קומות חדשות בבניין הפנימייה.
https://machpilim.co.il

בעמק הצבאים בירושלים חיים כיום 35 צבאים ארץ ישראלים, ואוכלוסייתם עולה בכל שנה. זהו ניצחון של אנשים טובים, ושל עירית ירושלים, שהקימו את 'פארק הצבאים' העירוני, שכולו מן הטבע ובתוך הטבע. האגמון בפארק משתרע על כ- 30 דונם ומושך מגוון עופות מים נודדים. המקום שומר שבת. פתוח בשבת ובתחום העירוב. הכרכום הלבן פורח בו באלפיו. לצד הסתוונית הוורודה ורקפות.

עמונה חוזרת. נרכשו 40 דונם. יוקמו מחדש חוות חקלאיות. כבר עכשיו יש בשטח מטעי זיתים, כרמי ענבים, גודגדנים, פטל ועוד. עמונה ועמיחי צומחות יחדיו ועם ישראל חי.

בקיץ האחרון נחנך בערבה, נמל התעופה הבינלאומי השני של מדינת ישראל, ושמו "רמון". בטקס הסרת הלוט השתתפה רונה רמון ז"ל, והצטרפה לברכת "שהחיינו" של שר התחבורה. זו הברכה אליה התכוון משה פליקר מגטו האג: נקמתנו היא הקמת ארצנו ויישובה על ידי עמנו. זאת היא הנקמה היותר גדולה שיש בידינו לנקום.


חורף גשום ושמח, חודש טוב והמשך חדשות טובות, בשורות טובות, ניסים ונפלאות, ישועות ונחמות.


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל