ריצת 5000 מטר

המירוץ לראשות הממשלה, שזור מכשולים


הריצה
סאטירה זו תלווה את ימי הבחירות לכנסת ה - 21.
מהומת שיא בירושלים, שלושת המועמדים, בינתיים, לראשות הממשלה לא מצליחים להתניע את גופם ואת מוחם התקוע בצומת גוש קטיף. הם גורמים לפקק נפשי וציבורי בדעת הקהל.
קהל רב מצטופף כדי לחזות בתחרות ריצה בין המעומדים במסלול של 5,000 מטר שזור משוכות. ריצה שכולה מלווה בססמאות, כרזות ופוסטרים של שחקנים מתחילים.
סוף סוף הם מתייצבים לקו הזינוק: אבי גבאי במכנס ירוק וחולצה צהובה, בנימין נתניהו במכנס תכלת וחולצה לבנה, יאיר לפיד במכנס שחור וחולצה אדומה.
יו"ר הבחירות נותן את אות הזינוק, אבי גבאי יוצא ברגל שמואל, בנימין נתניהו מזנק ברגל ימין, יאיר לפיד מתבלבל בין רגליו, מפסיד דקות יקרות ועד שהוא מחליט לרוץ נפער רווח בינו לבין שני הראשונים.
כמו מילים שאין להן צורך להיאמר מימי השכנוע, אבי ובנימין החלו את ריצתם בקצב אטי לשמור על אנרגיה להמשך המסלול, גם יאיר רץ בקצב אטי במרחק מה מהם, גבאי נראה מוביל כאשר בסתר ליבו הוא מבין שאינו יכול לנצח במירוץ הזה.
בנימין מאיץ מעט, מיישר קו אתו וקורץ לאבי ושניהם מחזירים חיוך, יאיר שנראה מעט עייף, אבי אומר לביבי: " מה דעתך על חצי חצי? ", פניו נסגרות והוא ממשיך לרוץ בשקט...מפנה את מבטו אליו בחצי חיוך כאשר הוא בולע את חצי חיוך בסתימת פה ללא מילים.
בנימין משיב לו: " עליך להבין שמהלכים פוליטיים כבדי משקל בפתח ועתיד המדינה עומדים על מאזניים באותו משקל ובאותו כובד ראש, בהשראה וביושר עליי לפעול כדי להביא לתיקון העוול שנעשה לי במהלך כהונתי ".
ביבי מוסיף, " אבי, זו בשבילך הריצה של החצי, אצלך הכול מתחיל ונגמר ב- חצי ".
יאיר סוגר את הפער ופונה אליהם: " אני היחיד שמכיר את החייט הכי טוב בעיר, למשל גם לך אבי אפשר לתפור חליפה גברית ולך ביבי אפשר לתפור חליפה סקוטית ".
המועמדים מגיעים לעלייה מתונה בסקרים העלומים ממול המשוכה הראשונה, גבאי קופץ ישר לסלסלה של הניירות המקומיים, נופל, נפצע בברך שמאל, קם על רגליו וממשיך בריצתו.
נתניהו מדלג בקלות מעל משוכת ההכפשה וממשיך לרוץ. יאיר עם רגליו הקצרות מדלג בקושי מעל המשוכה וממשיך כששפם עבה נושף בעורפו.
המועמדים מאיצים את הקצב, אבי שהתאושש חוזר לעצמו, סוגר את הפער שנפתח בינו לבין ביבי הרץ בראש, יאיר מזדנב, פותח את צעדיו ומנסה להדביק את השניים וליישר קו אך ללא הצלחה יתרה, חמתו לא יודעת גבול והוא ממשיך את ריצה בכוחות אחרונים.
בינתיים הרצים מתקרבים לעלייה תלולה בערב יום הבחירות, תשושים ועייפים גוררים את עצמם לרגלי במת הניצחון. גבאי והברך הכואבת צולע כמו בוחר שטרם השתכנע.
פתאום מופיע משוכה שנייה גבוהה מהראשונה, אבי מדלג בהיסוס ומפיל אותה, ביבי בצעדי איילה מדלג מעל המשוכה בהצלחה.
יאיר המאחר מגיע אל המשוכה, מהסס ומבין שאין לו מי שיתמוך בו, קופץ ו... טרח, נקרע דיוקנו מלוח המודעות... ממשיך את ריצתו בצליעה מדאיגה כפעמון בכנסיה ביום ראשון.
ההתמודדות הייתה צמודה ושומעים בחלל הריק צליל פרסה על הכביש.
נתניהו עובר ראשון את קו הסיום, גבאי מגיע אחריו בצליעה ממרחק לא קטן ממנו, לפיד עובר באיחור גדול ובקושי את קו הסיום.
פתקי הבחירות מטאטאה הרוח כעלי שלכת בליל סתיו, מתחת לעץ התאנה הזדווגו השקר והחנופה ונוצרה הפוליטיקה.

אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל