סגן שר החוץ לשעבר ד"ר יהודה בן מאיר: בנט ושקד עשו מעשה שלא יעשה

צעדם של בנט ושקד הפתיע את חוג צעירי מפד"ל כפי שהפתיע את האחרים המצויים בביצה הפוליטית. הדעות חלוקות.

רוחות סוערות

במפגש הפורום החודשי של צעירי המפד"ל, שנערך אתמול (יום א') במסעדת "דרבי" הכשרה בתל אביב, ושיועד הפעם להעלאת זכרו של צבי קניג ז"ל, ממייסדי הפורום שהלך לא מכבר לעולמו, סערו הרוחות. נוכחים 18 איש. לכל אחד דעה משלו. מועלים אין ספור תסריטים של חבירות פוליטיות של "הימין החדש" (המפלגה החדשה של בנט ושקד) עם שחקני רכש בזירה הפוליטית כמו בני גנץ ובוגי יעלון, הרמטכ"לים לשעבר.

נוטשים מפלגה

ד"ר יהודה בן מאיר ממייסדי פורום צעירי המפד"ל, שימש בעבר כסגן שר החוץ בממשלת יצחק שמיר אומר: "אני לא מעריך אותם. אני חושב שזה דבר מוזר מאד. אני לא מכיר תופעה כזו בארץ ובעולם. שני אנשים שעומדים בראש מפלגה, 100 ימים לפני הבחירות קמים ועוזבים בהפתעה, ונוטשים מפלגה. זו לא סתם מפלגה, זו מפלגה שאמורה לייצג את הציונות הדתית שביכול הם הקימו אותה. הם חושבים שהם יקבלו יותר...זה מעשה שלא יעשה מבחינת התקינות הפוליטית. אני לא מאמין שהם יצליחו. לא הצבעתי בעדם קודם ובטוח שלא אצביע עבורם עכשיו".

בנט לא ספר אותנו

דוד הדר, רואה חשבון במקצועו, איש בני ברק לשעבר והיום תושב רעננה. היה מבין מקימי חוגי הצעירים של המפד"ל, ומארגן "חזון"-חוג זוגות נשואים. הדר מתרעם: "בנט ושקד עזבו מקום שהוא משפחה. הם יקחו קולות מהציונות הדתית שילכו לאיבוד.הם לא יעברו את אחוז החסימה. אני מקווה שבבית היהודי יתעשתו וישימו מישהו בראשם שאנשים יוכלו להתלכד סביבם. בנט לא הסכים מעולם להיפגש עם החבורה הנוכחית, כי מה שהיה לו בראש הוא, כי אנו לא רלוונטיים. הוא כאילו יודע יותר טוב מכולם, ולצערי הרב קרה מה שקרה. אני באופן אישי מרגיש פגוע. למרות כל בקשתנו להיפגש אתנו נעננו בשלילה. אילו היה מתרצה ומגיע לפגוש אותנו יכולנו להעשיר אותו מהניסיון העשיר של החבורה הזו, מהניסיון הפוליטי והמדיני של החבורה הזו. הדרך אצה לו ולא ספר איש".

ברוך שפטרנו

הושע טלר, יו"ר המועצה הדתית עמק חפר לשעבר לא מצר על עזיבת בנט ושקד את הבית היהודי: "ברוך שפטרנו. בנט מאד מוכשר ואיילת מאד מוכשרת, אבל האידיאולוגיה שלי היא מפלגה דתית לאומית. מפלגה מגזרית, ואני לא מתבייש בזה. אם בנט שם לו למטרה להגיע להיות שר ביטחון, אז אותי זה לא מעניין. מעניין אותי שלמדינת ישראל יהיה שר ביטחון מתאים. אם בנט יוכל להשתלב ולהיות שר ביטחון אדרבא. השורה התחתונה – אנו לא ענייננו אותו".

שבירת מוסכמות

אורי פלח, לשעבר סגן ראש עיריית בת ים והיום מבעלי רשת תכשיטי רויאלטי, מנסה לעכל את המצב החדש שנוצר בנטישת שני שרי הבית היהודי את מפלגתם. פלח: "עדין מוקדם להביע דעה כי התבשיל עדין על האש ולא ברור מה יהיו המרכיבים שלו. צריך לראות את כל התמונה והיא תתברר בקרוב. בנט יצטרך להודיע לציבור מי ומי ההולכים אתו, מי תהיה הנבחרת. אני מאמין בשיקול הדעת וביצירתיות של הזוג הזה, נפתלי ואיילת, שהם יפתיעו ויופיעו עם נבחרת שתיתן ייצוג גם לציבור הדתי וגם לציבור חילוני בעלי דעות ימיניות ברורות, בלי זיגזגים. הגיע הזמן לשבור את המסגרות הישנות שלא הוכיחו את עצמם במשך 70 שנה ולנסות משהו חדש. אני מאמין שהזוג הזה יביא שינוי אמיתי ומשמעותי בפוליטיקה הישראלית. שני אנשים ישרים, נקיי כפיים, אינטליגנטים מאד עם אומץ לב גם ציבורי וגם אישי והם גם מהמרים בגדול, כי בסה"כ הם הניחו את ראשם על הגיליוטינה. אם המהלך לא יצליח הם הולכים הביתה. אני מאמין שיצליח ואני מקווה שיצליח".

שאול יהלום, שר התחבורה לשעבר וחבר פורום צעירי מפד"ל שנכח במפגש סרב להגיב.


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל