ביבי הוא הבחירה הטובה ביותר – לכל אזרח...

אזרחי ישראל, ביבי ואנחנו מעוניינים לראות אותו פורש לעבודה פרטית שיצרוך בה סיגריה אחת עם כוסית אחת – פעם אחד ביום... למה? שיהיה בריא.... אלכוהול וניקוטין מביאים למחלקת הסרטן בבית החולים של קופות החולים בע"מ. אבל... אבל לא עכשיו. ביבי הוא מספר אחד בהנהגת מדינת ישראל מזה כשלוש-עשרה שנים. הוא מכיר את כל מנהיגי העמים מקרוב, אם הם נפגשו אצלם או אצלנו

ביבי הוא ביבי הטוב ביותר מבין השואפים להיות ראש-ממשלה

ביבי הוא הבחירה הטובה ביותר – לכל אזרח...
מאת: יגאל בור

אזרחי ישראל, ביבי ואנחנו מעוניינים לראות אותו פורש לעבודה פרטית שיצרוך בה סיגריה אחת עם כוסית אחת – פעם אחד ביום... למה? שיהיה בריא.... אלכוהול וניקוטין מביאים למחלקת הסרטן בבית החולים של קופות החולים בע"מ.
אבל...
אבל לא עכשיו. ביבי הוא מספר אחד בהנהגת מדינת ישראל מזה כשלוש-עשרה שנים. הוא מכיר את כל מנהיגי העמים מקרוב, אם הם נפגשו אצלם או אצלנו, בדרך כלל זה היה על פי בקשתם.
הסיבה היחידה לשירות כל-כך ארוך במישרה הכי נחשקת במדינת ישראל היא לא בגלל יופיו, חוכמתו, אצילותו, או תכונה אחרת. הסיבה המחרידה שהוא נבחר בגללה: במשך כל תשע-עשרה השנים האחרונות, לא היה מועמד-מוצלח אמתי לתפקיד ראש הממשלה.
לא לפיד, לא הרצוג, לא אביגדור ליברמן, לא משה יעלון, לא אהוד ברק, לא נפתלי בנט, לא יואב גאלנט, ואף לא אחת מהנשים שרצו לשבת על כסאו. במאה העשרים ואחת, כל השמות הללו הוזכרו שהם יציגו מועמדותם להתמודד על רשות הממשלה, ולנצח את נתניהו. ומה הקרה: או שהכשילו אותם במפלגות שלהם או שהציבור לא גילה התלהבות להושיב דחליל במקום בעל-מקצוע.
שום דבר לא השתנה לגבי הבחירות הקרובות. ביבי יקבל את מירב הקולות. לא השמאל ולא המרכז מסוגלים להעמיד בעל נסיון במדיניות, בהנהגה, ביחסי-נהדרים עם מנהיגי האומות, אף לא אחד.
מר לפיד חזר לבמה. מנבאים לו עשרה מנדטים. הוא כבר הוכיח שהוא לא יודע ולא יכול להיות שר-אוצר. נתניהו הוכיח שהוא יודע להיות שר-אוצר מוצלח, שר-ביטחון, שר-חוץ, וראש-ממשלה צולע. למה צולע? כי הוא לא ידע להתמודד מול השרים ולרתום אותם לשיתוף פעולה, כי הם נבלות ברמה מנצחת.
חצי מהשרים שהשתתפו בהפגנה נגד נתניהו חשודים בהונאה, גנבה, שוחד וניסיון לרצוח את המוסר הפוליטי המחייב אותם עקב בחירתם לכנסת
אז מה? נתניהו לנצח נצחים??? חלילה!!! נתניהו לעוד קדנציה אחת.
בקדנציה הזאת כל מנהיג שרוצה להיות ראש-ממשלה, צריך להיכנס לקואליציה עם ביבי.
בקדנציה הזאת כול השרים צריכים לקרוע-ישבנם כדי להצליח בתפקיד השרים שהוטלו עליהם, במסגרת התקציב שניתן למשרד.
עליהם להבליג על החולשה להדלפת מידע לעיתונות. על שרי הקואליציה למלא תפקידם בשיא הנאמנות לראש הממשלה, לא בגלל שהוא הכי חכם, הכי מוצלח, הכי מנהיג שבעולם,,,, לא! עליהם לציית לראש הממשלה כי זה מה שתפקידם מחייב זאת, ושבועתם בכנסת לעיני כל העם מחייבים זאת, והעם בישראל והבוחרים לכנסת מצפים להתנהגות כזאת.
על השרים לשמור על חוקי המדינה והמוסר באלף-עיניים. נשיא, ראש-ממשלה, שר-אוצר, שר-פנים, חברי-כנסת נשפטו למאסר. היום יש שר-בישראל שעומד להשפט על מעילה בכספים של הציבור. גם ראש-הממשלה במצב מביך אבל אצלו חלק גדול מהרעש נובע מאנשים רעים בתקשורת, במפלגות המתחרות, ובמשטרה ששם כבר הוכח כי כל בכיר רוצה להיות בחיר, וגם אם הוא קטן, ממש זעיר... הוא ישמיץ, ירכל, ידליף, ילשין ויעוות את הנתונים, כי כך נבחרים המנוולים...חֲבֵרַי בּוֹחָרֵי מְדִינַת יִשְׂרָאֵל:
אם נצביע רק לשלושת המפלגות שבדיקות מעלות שהן הצועדות הבכירות בקלפי, יבחרו שלושה מנהיגי מפלגות שיקימו קואליציה ללא הדתיים. אם כול רשימות הקואליציה יהיו רציניים, יגיעו לישיבות הכנסת והוועדות, המדינה תתאושש ממריבות. וחברי הממשלה יצברו ניסיון פרלמנטרי ונסיון בהנהגת מדינה סוערת כמו שלנו, ותהייה לנו הרגשה שעבודת צוות טובה מביאה הישגים לכלכלת המדינה וביטחונה, שיפור בחינוך ובבריאות, התחרות בין ראשי המפלגות תאפשר בחירה נבונה מי הוא המנהיג המתאים ביותר להנהגת המדינה לאחר סוף תקופת נתניהו.
ואחרון אחרון: בנימין נתניהו הקשב.
אתה יושב על כסא רם ונישא בישראל, ובעיני מיליונים רבים בעולם.
אם תשתדל יותר... תקבל... תא קרוב לתא של אולמרט וחבריו למקצוע...
למרות כל מה שאמרתי לעיל, אתה אחראי לכל הסקנדלים בגלל חוסר אחריותך להסתפק בהיותך ראש-הממשלה. סבלתם השמצות מפני אתה ורעייתך הייתם זחוחים מעמדכם במדינה וראיתם עצמכם רשאים להתפנק במותרות.
מי לנו מנהיג היסטורי גדול ומאור-העם כראש ממשלה? מצטער... לא אולמרט... לא... גם לא אתה... הגדול מכולנו היה דוד גרין. בשדה-בוקר קיים הצריף בו גר ראש-ממשלה שהקים מדינה, בנה צבא, ניצח במלחמה הקשה ביותר מאז מלחמות החשמונאים. הקים כור-אטומי, תעשיית-מטוסים, והפריח הנגב. לך לצריף ותבקש לראות את חדר השינה של הגדול מכולנו. כל החדר- שינה שלו הייתה מיטת ברזל המכונה "מיטת-סוכנות". לך לביתם של מנחם בגין. יצחק שמיר, יצחק רבין ושמעון פרס ותלמד מדוע הם היו הגדולים במדינאי ישראל שהעם אוהב, מוקיר וזוכר.
תראה כמה דיו נשפכה על אחזקת שתי הבתים שבהם אתה חי. תראה כמה מיותר זה היה...
לקדנציה האחרונה שלך אני מייעץ:
א. אל תפחד מלשים מסביבך אנשים חכמים, חרוצים ומוצלחים. הכשלונות של שרי-האוצר שלך נובע מהחלטה שלך לשים "טמבלים בכסף" לתפקיד שאתה הצלחת בו. לא רק שהצלחת להוכיח כי אתה שונא מוצלחים, גם גרמת למדינה נזקים כספיים גדולים. גם כמה שרי-ביטחון בחרת מהסוג ח'. כדי שלא יצליחו.

ב. עם יעלון המוצלח הפסדת כי מידרת אותו ממידע שהיה צריך להתייעץ איתו, כי הוא היה שר-הבטחון ולא אתה. הפסדת שר-ביטחון מעולה והמדינה הפסידה פוליטיקאי טוב וישר.

ג. בחר יועצים חכמים, ישרים, ובעלי-ידע מוכח. תן להם סמכויות שמגיעות לתפקיד שלהם. תן להם מידע שיעזור להם לייעץ לך. דאג שבטחון המדינה לא יפגע בגלל בחירה שגוייה של אנשים קטנים וחסרי מוסר.

ד. תארגן לך קבוצות יועצים בהתנדבות מתוך עובדי מדינה-בפועל וכאלה שפרשו לגמלאות. תכנס אותם לעדכונים והתייעצויות בתחומי: בריאות, חינוך, איכות הסביבה, רווחה, ביטחון וכלכלה.

ה. תקיים בביתך הרשמי פגישה חודשית לעיון בתורה, נביאים וכתובים.

ו. הזמן מפעם לפעם הביתה אזרחים שאינך מכיר, כדי לשמוע את דעת הרחוב. תנסה אם אפשר לצלצל לאזרחים נבחרים ולבקש פגישה בביתם לשיחה חופשית על-פי הצורך שלך ושל המארחים.
תזהר מלראיין אזרחים ברחוב. אתה לא עתונאי. שיחה של דקה שתיים שווה חורים בגרביים...

ממני: בור-יגאל מ "צור-יגאל" com. [email protected] 09-7733424אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל