סין רוכשת את העולם כולו ועל ידי כך מרשה לעצמה לפגוע בתושביה המחזיקים בדתות אחרות

אט אט מגיעות ידיעות על פעילות דיכוי שמפעיל השלטון בסין כנג מחזיקי האמונה האסלאמית המתגוררים בתחומה והמפליא הוא שהמדינות המוסלמיות שותקות והשאלה הנשאלת מדוע?

רבים בעולם האקדמי החוקר את הנעשה בקרב מאמיני האסלאם שואלים את עצמם מתי תבוא תגובה אסלאמית כנגד המעצמה האדירה הזו השולחת זרועות תמנון לעבר כל מדינות העולם ברכישותיה ובניסיונות ההשתלטות שלה על הכלכלה העולמית.

הסיפור העיקרי נוגע לשינג'יאנג הנמצאת בצפון מערב סין ומהווה מבחינת השטח שישית משטחה של סין. זהו האזור שמטיילים רבים – בהם ישראלים – פוקדים, והוא חלק ממה שהייתה בעבר "דרך המשי". חלק גדול מתושבי האזור הם בני העם האויגורי שבעבר היו רוב התושבים עד שקבוצות גדולות הקרויות "האן" הגיעו והתיישבו במקומות הללו – קיימות ידיעות שבני "האן" שהם סינים לא מוסלמיים יושבו במקומות הללו על ידי השלטון המרכזי כדי לפגוע באוטונומיות של האויגורים.

בעיתונות המערבית החלו לצוץ ידיעות מאז שנת 2009 על פיגועים המבוצעים על ידי המיעוט האויגורי ועל כך שכוחות צבא ומשטרה של השלטון המרכזי ביצעו מעצרים נרחבים בקרב האוכלוסייה המוסלמית. לאחרונה חזרו ונשנו הידיעות הללו וכיום יש המעריכים כי יותר ממיליון אסירים אויגורים כלואים בימים אלה במחנות חינוך מחדש. אחד מאותם אויגורים, עומיר בקלי, מצא מקלט בטורקיה ושם בראיון לגוף אינטרנטי של רשת Epoch Media Group סיפר על מסכת העינויים שעבר והניסיון להעבירו "חינוך מחדש"

כאן נכנסות לסיפור המדינות המוסלמיות במיוחד אינדונזיה וטורקיה שמצד אחד ההנהגות הדתיות האסלאמיות בתוכן קוראות לממשלות לצאת נגד הממשל הסיני בשל פעולותיו לדיכוי האויגרים אבל עד לרגע כתיבת מאמר זה הממשלות שותקות ונשאלת השאלה למה?

ובכן לנגד עינינו מתרחש תהליך מעניין! סין, בשנים האחרונות מתנהגת כבעלת המאה! אל נשכח שמדובר במדינה בה קיים שלטון ריכוזי קומוניסטי, שיחד עם זאת מפתחת אנשי עסקים מקומיים המסתובבים בעולם ורוכשים חברות תמורת מאות מיליוני דולרים וגם חברות קטנות, במיוחד בתחומי ההייטק, ובכך יש בידם להשפיע על הכלכלה של המדינות השונות מחדש ולא רק עליה!!!

עובדה זו שמניתי כאן היא זו העומדת מאחורי החלטת ממשלת ישראל לבחון היטב כל עסקת רכישה של חברות ישראליות על ידי אנשי עסקים סיניים.

המדינות המוסלמיות להוציא ערב הסעודית והמפרציות אינן במצב כלכלי שיכול להרשות להן למנוע מסין להזרים כספים באמצעות רכישות מהן. אשר על כן עמדתם של המדינות המוסלמיות שלא לצאת בריש גלי כנגד ממשלת סין גורמת בחוגי חכמי הדת המוסלמיים-במדינות כגון אינדונזיה, מלזיה, טורקיה ועוד-לתרעומת וביקורת ובדים לכך אנו מוצאים בוויכוח שמתקיים בין סגן נשיא אינדונזיה יוסוף קאלה לבין מועצת הדת לגבי התגובה שדורשים חכמי הדת כנגד השלטון הסיני. אל נשכח שבאינדונזיה קיים מיעוט –יחסית גדול של תושבים סיניים, אך קיים בה חוק האוסר על שימוש בכתב הסיני.


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל