"אחריות למייסדים": ככה לא בונים מפלגה

הרצון לייצג אזרחים ותיקים ולהלחם עבור זכויותיהם בכנסת נעשה באופן רשלני/חובבני/בלתי מקצועי. בעת השקת מפלגת "אחריות למייסדים" בתחילת החודש, היא נמצאה לא דוברת אמת בעת שהצהירה כי חתן פרס נובל, פרופ' שכטמן יעמוד בראשה. לפני ימים ספורים הוגשה נגד המפלגה תלונה במשטרה ביחידת מפלג הונאה ופשיעה כלכלית על: איומים, שיבוש מהלכי משפט, קבלת דבר במרמה ועוד.

ביום 18.2.2019 ניתן פסק דין על ידי בית המשפט העליון על מחיקת בקשה על ידי גורמים שביקשו למנוע את רישומה של מפלגת אחריות למייסדים בפנקס המפלגות. (רע"ה 1123)
בבקשה לרשם המפלגות, ביום 27.1.2019 למניעת רישום מפלגת אחריות למייסדים נטענו טענות על זיופי חתימות והטעויות. רשם המפלגות דחה את הבקשה. הוגשה תלונה למשטרה על עבירות פליליות חמורות ביותר.
בבקשת רשות הערעור לבית המשפט העליון, על החלטת רשם המפלגות נכתב כי "ראוי שמשטרת ישראל תבצע חקירה יסודית ומקיפה של הפרשה ועד שחקירתה תסתיים במסקנות ברורות, רישומה של המפלגה יעוכב, שאחרת תירשם בישראל מפלגה שנוסדה באמצעות ביצוע עבירות פליליות חמורות ורבות מאד".
בדיון בבית המשפט העליון שנערך לפני הרכב של: הנשיאה א. חיות, השופט ע. פוגלמן, השופטת י. וילנר התקבלה החלטה בהמלצת הרכב השופטים למחיקת הבקשה לאחר שהמבקש הודיע כי "הוא שומר על מלוא טענותיו אותן יבקש לברר ולמצות במסלולים אחרים ובהם התלונה שהוגשה על ידו בנושא למשטרת ישראל".
מפסק הדין של בית המשפט העליון עולה כי הרכב השופטים סבור כי יש לאפשר למשטרה לעשות את עבודתה. אם לא יאפשר כבר עתה את רישומה של המפלגה והיא לא תוכל להתמודד בבחירות, ייגרם למפלגה נזק בלתי הפיך באם ימצאו הטענות לעבירות פליליות כמופרכות. אם יתברר כי כל העדויות והראיות נכונות, ניתן יהיה לעתור לביטול המפלגה, גם לאחר שנרשמה.
פניה לתגובה שנשלחה למפלגת "אחריות למייסדים" לא הגיעה עד לרגע פרסום הכתבה.


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל